TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Program bloku gwiezdnowojennego

2010-05-31 07:58:54 strona Dni Fantastyki
Jak już kilkakrotnie informowaliśmy, w ostatni weekend czerwca odbędzie się we Wrocławiu kolejna edycja Dni Fantastyki, tym razem pod hasłem "Mroczna Strona Mocy". Dziś prezentujemy pełną rozpiskę programu gwiezdnowojennego.* „Pierwsze Wojny Klonów” (Przemysław „Morgoth” Dwojacki)

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce… trwały okrutne Wojny Klonów. Wszyscy znamy przygody Anakina Skywalkera, Obi-Wana Kenobiego, Ahsoki Tano i ich przyjaciół. Ale nie każdy fan zna pierwsze, oryginalne przygody Rycerzy Jedi tamtych czasów. Przyjdź i zobacz co wydarzyło się zaraz po napisach końcowych „Ataku Klonów”! Zapraszamy zwłaszcza najmłodszych!

* „Konkurs wiedzy o grach Star Wars” (Radosław Jawor, Wojciech „Immo” Cajgner)

Hardcorowy konkurs poświecony grom z gwiezdnych wojen. Czy pamiętasz wszystkie misje serii gier Jedi Knight? Czy znasz na pamięć wszystkie dialogi z KOTOR’a ? Czy potrafisz już pilotować rebelianckie myśliwce Eskadry Łotrów z zamkniętymi oczami? Jeśli pamiętasz to wszystko i wiele wiele więcej ze wszystkich gier komputerowych tworzonych pod marką Gwiezdnych Wojen, jakie ukazały się od końcówki lat ’70 to ten konkurs jest idealny dla Ciebie.

* „Kasyno Star Wars” (Karol „Wedge” Dobosz, Krzysztof „Azerius” Fabiś, Marcin „Banita” Gleń)

Poznaj potwory z legendarnego dejarika, wypróbuj zmysł taktyczny w rozgrywce w „Dworzanina”, naucz się dobierać układ idioty w sabaccu i poznaj nie całkiem legalne sztuczki przy stoliku do pazaaka! Cztery legendarne gry z uniwersum Star Wars czekają na wyciągnięcie ręki! Niepowtarzalne trio szulerów pokaże Wam krok po kroku jak zagrać w każdą z tych gier. Na samym końcu czeka mini turniej! I pamiętajcie: let the Wookiee win!

* “Przemiana Republiki w Imperium od strony militarnej” (Tomasz „Fixer” Rewak, Marcin „Herkay” Smolski)

Prelekcja poświęcona jest procesowi przemiany struktury militarnej Republiki, w czasie, gdy przerodziła się w Imperium. Na początku zostanie pokrótce przedstawiona sytuacja, która do tego doprowadziła. Następnie nakreślony będzie ogólny wygląd obu armii i wskazanie między nimi najbardziej znaczących różnic. Zostaną wspomniane między innymi te w dziedzinie broni, statków, pojazdów itp. Każdy z podpunktów będzie miał w sobie cząstkę dyskusji, gdyż również obserwatorzy będą mogli wypowiedzieć się, czy popierają daną zmianę, czy nie, oraz wyrazić ogólne spostrzeżenia.

* “Kanon Star Wars i jego rozwój” (Michał „Sky” Gołębiowski)

Czy wiesz, że początkiem rozwoju Gwiezdnych Wojen poza filmami była książka „Spotkanie na Mimban”, alternatywny scenariusz dla „Imperium kontratakuje”? Dzięki tej prelekcji poznasz historię rozwoju SW pod kątem książek, komiksów itp. od samego początku po najnowsze pozycje. Zgodnie z tematyką konwentu nie zabraknie informacji o Ciemną Stronie Mocy, Sithach i wszystkim co złe i groźne. To niepowtarzalna okazja by dowiedzieć się np. co to jest retcon i dlaczego Ahsoka musi zginąć. Zapraszamy!

* “Dlaczego kochamy/nienawidzimy Star Wars?” – panel dyskusyjny (Michał „Sev” Ogrodowicz)

O Gwiezdnych Wojnach można powiedzieć wiele dobrego, ale i MOCno je skrytykować. Nie ulega jednak wątpliwości, że mało kto przechodzi obojętnie obok tej produkcji. Od miłości do nienawiści jeden krok, może dlatego fani Star Wars choć kochają uniwersum Lucasa są jego najbardziej bezwzględnymi krytykami? Nienawidzisz Ewoków? Uważasz, że Darth Vader powinien być kobietą? A pomysł, że jakaś kosmiczna siła decyduje o przyszłości wysoko rozwiniętej technologicznie cywilizacji uznajesz za głupi? A może jesteś przekonany, iż Lucas ma na sumieniu inne grzechy? Przyjdź i podziel się z nami swoimi przemyśleniami.

* “Droidy bojowe Separatystów” (Przemysław „Morgoth” Dwojacki)

Wygłoszono już wiele prelekcji o bohaterach Gwiezdnych Wojen, zarówno pierwszoplanowych jak i pobocznych. Czym jednak byłoby Uniwersum Star Wars bez robotów? Tym razem swoje pięć minut otrzymają niedoceniane Droidy bojowe Separatystów, które odegrały kluczową rolę w trakcie legendarnych Wojen Klonów i choć może nie były specjalnie mądre, jednak mogły się poszczycić mnogością form i typów o różnych funkcjach, a niektóre nawet poczuciem humoru. Machiny kroczące, opancerzone, z pełnym uzbrojeniem, groźne i trudne do zniszczenia, poznaj je wszystkie!

* Filmowe kreacje Sithów (Michał „YangObi” Żołyński, Agnieszka „Papajek” Papaj)

Jednym ze znaków rozpoznawczych uniwersum Star Wars są kostiumy. Kto nie kojarzy czarnego hełmu Lorda Vadera czy diabelskich tatuaży Darta Maula? Członkowie międzynarodowych organizacji kostiumowych, 501st Legionu oraz Rebel Legionu opowiedzą o filmowych kreacjach użytkowników ciemnej strony Mocy. Przyjdź i dowiedz się czym różniły się zbroje Lorda Vadera w poszczególnych epizodach, czym różni się Darth Tyranus w poszczególnych epizodach. Przyjdźcie a nie pożałujecie!

* Konkurs wiedzy o parodiach Star Wars (Izabela „Taraissu” Rutkowska, Karol „Wedge” Dobosz)

Jak zginął John Williams, jak miał na imię fryzjer Imperatora oraz skąd Lone Starr wziął swój miecz świetlny? To druga i ostatnia szansa wzięcia udziału w najbardziej pokręconym konkursie wiedzowym w historii „Star Wars”! Obowiązuje wiedza z zakresu „Family Guy”, „Robot Chicken”, „Kosmicznych Jaj” oraz – po raz pierwszy w historii – fanfilmu „George Lucas in Love”. Powodzenia i niech Szmoc będzie z Wami!

* Krayt Clan Detachment – czyli kostiumy rdzennych mieszkańców Tatooine (Michał „YangObi” Żołyński, Agnieszka „Papajek” Papaj)

Krayt Clan Detachment jest integralną częścią 501st Legion skupiającą posiadaczy kostiumów Tusken Raiderów oraz Jawów. Jeżeli chcecie dowiedzieć się trochę o historii tej organizacji, kostiumach, jak zrobić dany element kostiumu, zobaczyć i przymierzyć kostium lub po prostu uwielbiasz te postacie ta prelekcja jest właśnie dla ciebie. Zapraszamy serdecznie!

* Jak nie pisać fanficów (Marcin „Banita” Gleń)

Kto z nas nie marzył aby dopisać do historii Gwiezdnych wojen „swój kawałek”. Który z fanów nie śnił o wydaniu książki o rycerzach Jedi, Mocy, przemytnikach, stacjach bojowych i klonach? Niestety od marzenia do realizacji długa droga, zwłaszcza, że nie każdy rodzi się Mickiewiczem. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć jak NIE pisać fanficów, jakich błędów unikać i posłuchać o tych, które popełnili już inni, przyjdź i rób notatki. Uwaga, może być bardzo wesoło.

* Gwiezdny Tuning II: Atak Brzydali (Radosław Jawor, Wojciech „Immo” Cajgner)

Dążenie do posiadania unikatowego wizerunku połączone z doskonale obliczonym pragmatyzmem – oto powód, dla którego w uniwersum Gwiezdnych Wojen występują wybitnie podrasowane maszyny. Prelekcja ta dotyczyć będzie kontynuację prelekcji o tuningu statków kosmicznych w Gwiezdnych Wojnach, która odbyła się na konwencie Pyrkon 2010. Tym razem poruszony zostanie temat „brzydali”, czyli maszyn poskładanych z kawałków innych pojazdów, nierzadko będących w efekcie wizualnymi koszmarkami. Od wraków, które cudem tylko latały pomiędzy planetami „odległej galaktyki” po niezwykle zwinne i groźne składaki – to wszystko postaramy się omówić na tej prelekcji dla miłośników pojazdów z Gwiezdnych Wojen.

* Alternatywne teorie Mocy (Magdalena „Khali” Cielecka)

Przez wieki, w odległej galaktyce istniały różnorakie alternatywne tradycje Mocy, będące jedynie tłem dla ścierających się obozów Zakonu Jedi i Bractwa Sithów. W przeważającej większości przypadków rozwinęły się one w sposób zaskakujący i rzucający nowe światło na kwestie pojmowania Mocy oraz możliwości jej kontrolowania. Celem niniejszej prelekcji jest zaprezentowanie najciekawszych z tych tradycji.

* Anakin, Obi-Wan i … Konkurs wiedzowy o serialu „Wojny Klonów” (Aleksander „Urthona” Jarosz)

Z jakiej rasy pochodził Embo? Dokąd Cad Bane przewiózł porwane dzieci? Jeśli wiesz, zapraszamy na konkurs związany z dwoma dotychczasowymi sezonami serialu The Clone Wars. Jeśli nie wiesz, przyjdź, a na pewno się dowiesz (pod warunkiem, ze takie pytanie zostanie zadane). Zalecane uważne i dokładne oglądanie wszystkich odcinków. Kategorie: Republika, Łowcy Nagród, Separatyści.

* Wszystko o mieczach świetlnych (Wojciech „Wojstar” Tabor)

Miecz świetlny to „broń na bardziej cywilizowane czasy.” Każdy egzemplarz to jedyne w swoim rodzaju rękodzieło będące przedłużeniem twórcy. Jeśli zastanawiasz się jak powstaje miecz świetlny, z czego się składa i co decyduje o kolorze ostrza, a także jaka jest historia broni będącej znakiem rozpoznawczym Gwiezdnych Wojen nie może Cię zabraknąć na tej prelekcji.

* Spotkanie z redakcją Bastionu (Michał „Rusis” Głógiewicz)

Bastion Polskich Fanów Star Wars w skrócie zwany Bastionem, jest jednym z największych portali internetowych dotyczących Gwiezdnych wojen w Polsce. Nieprzerwanie działa od 2002 roku co jakiś czas zmieniając swoje oblicze zaskakując swoich czytelników różnymi innowacjami. Jeśli chciałbyś poznać na żywo redaktorów portalu, dowiedzieć się więcej na temat dalszego rozwoju strony lub zadać jej twórcom niewygodne pytania, koniecznie przyjdź na spotkanie z legendą polskiego Internetu. Uwaga! Na uczestników czeka konkurs z nagrodami!

* Star Trek i Star Wars czyli: Żyj długo i niech Moc będzie z Tobą (Maciej „Vissan” Witała)

Krąży stereotyp, że fani dwóch najpopularniejszych kosmicznych uniwersów nie przepadają za sobą, na ile jednak jest on prawdziwy? Jakkolwiek Gwiezdne Wojny i Star Trek różnią się, to mimo wszystko posiadają sporo elementów wspólnych, tak samo ich fanom jest do siebie bliżej niż mogłoby się wydawać. W przebiegającej w pokojowej atmosferze dyskusji spróbujemy wykazać podobieństwa i różnice obu uniwersów i być nawiązać nić porozumienia między ich fanami – jeśli oczywiście się pojawią.

* Konkurs wiedzy dla nerdów (Karol „Wedge” Dobosz)

Myślisz, że wiesz wszystko o „Gwiezdnych Wojnach”? Jesteś w błędzie. Najbardziej wredny i drobiazgowy ze wszystkich nerdów kochających uniwersum Star Wars przygotował niewiarygodnie hardcorowy, niesprawiedliwy, stronniczy i nieprzyjazny konkurs wiedzowy w dziejach tej, tamtej i każdej innej galaktyki. I ostrzegamy, pytania w rodzaju numeru bloku silnika „Sokoła Millennium” należą tu do tych łatwych! None shall pass!

* Doktryna Sithów (Magdalena „Khali” Cielecka)

Opowiemy o tym, jak zmieniały się sithowe organizacje od początków Imperium na Korribanie aż po Zakon Krayta, jakie miały wady/zalety i czemu zawsze kończyły tak samo. Jeśli jesteś ciekawy co spowodowało, że Sithowie nieprzerwanie trwają od tysięcy lat, ta prelekcja jest właśnie dla Ciebie! Przyjdź, jeśli masz śmiałość poznać sekrety Kodeksu Sithów…

* Kobiety po Ciemnej Stronie (Izabela „Taraissu” Rutkowska)

W filmach z serii Star Wars spotykamy kobiety o dobrych sercach i szczerych intencjach, waleczne i szlachetne, królowe i księżniczki. Naiwny jednak ten kto wierzy, że płeć piękna stoi tylko po jasnej stronie. W mroku skrywa się wiele charyzmatycznych wojowniczek, a wśród nich prawdziwe mistrzynie ciemnej strony. Kim są, czym różnią się od Mrocznych Lordów i jakie charakterystyczne umiejętności posiadają? Oto pierwsza prawdziwa randka w ciemno, w której głównej role zagrają najprawdziwsze Lady Sithów.

* Tajniki taktyki Wielkiego Admirała Thrawna (Łukasz „Cay” Kokurewicz, Bartłomiej „Booster” Hysyk)

Mitth’raw’nuruodo znany lepiej jako Wielki Admirał Thrawn to bohater wielu książek gwiezdno-wojennych. Genialny strateg, błękitnoskóry Chiss o przenikliwym czerwonym spojrzeniu to czarny charakter na miarę Dartha Sidiousa, inteligentny i zorientowany na sukces. Poznaj prawdziwego dżentelmena wśród czarnych charakterów uniwersum Star Wars.

* Konkurs wiedzy dla najmłodszych (Michał „Sev” Ogrodowicz)

Gwiezdne wojny przyciągają od wielu lat fanów w różnym wieku. Obecnie Star Wars to przede wszystkim animowany serial Wojny Klonów przygotowany z myślą o najmłodszym pokoleniu wrażliwym na Moc. Specjalnie dla nich przygotowany został konkurs, w którym będą mogli sprawdzić stan swojej wiedzy, walczyć o nagrody, poznać innych fanów oraz być może dowiedzieć się o Gwiezdnych wojnach czegoś nowego.

* Dagobah – nerdy inne niż wszyscy (Adrian „Skrzat” Majchrzak, Cezary „Sizar” Żołyński)

Gorzowskie Stowarzyszenie Miłośników Star Wars „Dagobah”, nie należy do grup fanów leniuchująco-piwosączących. O nie, oni wciąż gdzieś działają, a jak nie, to planują kolejne szalone akcje. Nawet teraz, kiedy czytasz ten tekst, obmyślają jak zbudować trzecią Gwiazdę Śmierci. Fanie! Przyjdź i zobacz jak się bawią ludzie z GoŻółwia!

* Spotkania z postaciami z Gwiezdnych Wojen

Dodatkowo tradycyjnie czekają was atrakcje związane z pokazami Legionu 501 oraz Rebel Legionu:

* Prezentacja Legionu 501 oraz Rebel Legionu

Informacje o działalności organizacji i możliwości dołączenia.

* Atrakcje i konkursy dla dzieci i młodzieży:

- Akademia Jedi

- Akademia Imperialna

- Akademia Rebeliancka

- Kolorowanki

- Gonki - wyścigi

- Składanie R2D2

- Miecze i blastery do składania

- Strzelnica

- Force trainerTemat na forum.
TAGI: Konwent (438) Wrocław (358)

KOMENTARZE (8)

 • Taraissu2010-06-01 07:17:25

  psst....tak w sumie...to jeszcze brakuje atrakcji związanych z Szarymi Mieczami w newsie ;)

 • A-982010-06-01 00:45:31

  Będzie się działo!! x]

 • Rycu2010-05-31 17:59:05

  Intrygujący program. Będzie ciekawie.

 • Bolek2010-05-31 17:16:37

  Tym razem wygram Wedge!

 • Paltius2010-05-31 16:30:28

  Zapewne będę chodził w kostiumie Maula i raczej nie będę miał czasu na granie w turnieju SWM ale z miłą chęcią pogram z kimś w szkole

 • Hego Damask2010-05-31 12:37:30

  Issu -> dołączone :)

 • Taraissu2010-05-31 12:26:21

  Warto dodać, że 501 i Rebel Legion będą miały własny program atrakcji we własnej sali, dlatego też w samym bloku SW nie znajdziecie ich ;)


  PS. Warto o tym wspomnieć w newsie drogi Urthono ;)

 • Nestor2010-05-31 08:45:36

  Cholera, teraz to żałuję, że jadę pograć w minisy...

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..