Książki

Tytuł ósmego tomu

EUCantina.com


Niedawno w sieci pojawiła się krótka informacja, w której Sue Rostoni wyjawiła tytuł przedostatniego tomu Fate of the Jedi, który ma zostać wydany 26 lipca 2011 roku.

Owy tytuł to Ascension, co można tłumaczyć jako Wniebowstąpienie. Kogo on dotyczy? Dowiemy się już za rok.

Poza tytułem, pojawiła się również mała informacja odnośnie fabuły ósmego tomu:

Więc to jest ta książka, w której Jaina i Jag zostają parą?

Przed kilkoma tygodniami wydany został piąty tom Fate of the Jedi pod tytułem Allies, o czym pisaliśmy tutajTagi: Przeznaczenie Jedi (Fate of the Jedi) (81)

Komentarze (26)

zginie Han, wtedy zatańczę na jego grobie

Nie jestem na bieżąco z książkami, ale jak tylko zobaczyłam hasło "Wniebowstąpienie", to pomyślałam o jednoczącym się z Mocą Luke'u.
A że przedostatni tom? W ostatnim będą musieli sobie poradzić z konsekwencjami, nie?

Leia? Mocy, uchowaj!
Ja nie widzę żadnego kandydata, który nadawałby się do tej roli równie dobrze, jak Kyle Katarn. ;)

Uwaga! Możliwe SPOILERY...

Bolek -> To chyba nawet Kenth rzekł, że Leia jest znakomitym Jedi, itp. pierdoły. A ponieważ tym całym folwarkiem rządzą baby, to myślę, że Leia stanie na czele Zakonu. Jest jedna w Sojuszu, to czemu nie w Zakonie?

Kika też żeś przywaliła gafę jakich mało! Jeżeli ktoś nie czytał to już po Twojej wypowiedzi ma całą przyjemność w koszu a nie w książce!

Z innej beczki: na TVP 2 leci koncert z Wiednia i są kawałki z Gwiezdnych! :)

kur** Bolek, ale spoiler powinien być chyba niewidoczny. Ci, który nie doczytali Legacy, a tym bardziej nie mają pojęcia o Fate of the Bedi, powinni cię teraz ukatrupić, bo poniekąd zdradzasz fabułę Allies.

Yodasw -> Leia na czele zakonu? A Kenth?

Wniebowstąpienie... Chyba trochę zbyt patetyczne. A kto może wniebowstąpić... No nie widzę innych kandydatów jak Luke i Han, chociaż ten pierwszy ma na to największe szanse. Dzięki temu Leia zostanie Mistrzem Jedi i stanie na czele Zakonu (wszystko zostanie w rodzinie).
A związek Fela i Jainy... A mi to dynda i powiewa. To było oczywiste od dłuższego już czasu, zaś ostatnie sceny w LotF tom IX mówią same za siebie. Dziwię się, że to tyle czasu zajęło. No ale co tu dużo gadać, lepszy Fel niż żałosny Zekk...

A teraz módlmy się... O "Ascension" Luke'a Skywalkera.

lordmonsoon > SPOILER. A Dumbledore? Jest jedną z najważniejszych postaci w całej serii, a ginie w przedostatniej części.
Błagam, Luke'u, ascenduj !

"Wniebowstąpienie" Dobre :D

Horus, ale Wookie to tylko fanowska encyklopedia i nie można ją traktować jako nadrzędne źródło informacji. FotJ nie czytałem i nie mogę powiedzieć czy rzeczywiście tak jest.

Premierę przesuną na 01 kwietnia 2011 r., a bohaterem książki będzie Hesus Skywalker

Horus -> przeczytaj Allies :P

hehehe, czy nikt stare wygi poza mną nie czyta Wookiee? Tam już od dłuższego czasu oficjalnie w artykule o Jagu jest obrazek Jainy podpisany "narzeczona" :P

Niby tytuł pasuje, żeby Luke zjednoczył się z mocą. Ale dziwne, żeby to miało nastąpić w przedostatniej książce z serii.

Luke Skywalker [*]

A może chodzi o śmierć Luke'a, o której krążą plotki? Jeśli teraz nie zginie to już nic i nikt nie będzie w stanie go pokonać. Wniebowstąpienie odczytywałbym jako patetyczną śmierć z fanfarami, a może będzie tak dosłownie? Skywalker pomacha do zebranych i zniknie w chmurach?
Małżeństwo Jaga i Jainy? Wolę nie, wprawdzie jest on lepszy do mdłego Zekka, ale i tak go nie lubię. Chce mieć dzieci wrażliwe na Moc to niech sobie znajdzie inną żonę, a rodzinie Solo niech da spokój. Swoją drogą potomkowie Jedi mieliby się w przyszłości na nich wypiąć i obalić Republikę?
Jeśli już o związkach mowa to przewiduję, że Bena w przyszłości zeswatają z Vestarą Khai, czyli poszedłby w ślady ojca.

Han Solo wniebowstąpi! I już zawsze będzie w książkach SW, nawet jak się będą działy 90 ABY.

Sorry, ale męczę NEJkę. Chciałem przetłumaczyć jako "zaręczą" :P

Jag i Jaina razem, to było niemal pewne. Przecież Imperator Roan Fel włada mocą. Ktoś tę dynastię rozpocząć musiał, a Jaina jest z królewskiego rodu :)

Lepszy Jag niz ten frajer Zekk

Jejciu, proszę nie. Tylko nie Jag!

Chyba raczej małżeństwem, bo parą to oni są od dawna ;p

Ascendencja :D!

Hmm...ciekawe nie wiedziałem że oni zostaną parą

StarGejt :DD

http://stargate.wikia.com/wiki/Ascension

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.