Świat Filmu

Co się kręci?

Różne

W dzisiejszym nieco krótszym niż zwykle (bowiem sezon ogórkowy powoli zaczyna dawać się we znaki) Co się kręci? przeczytacie o nowej roli weterana brytyjskiego kina, którego wszyscy pamiętamy z roli hrabiego Dooku (i masy innych niezapomnianych kreacji) - Christophera Lee.

Sir Christopher Lee mimo 88 wiosen na karku nadal jest aktywny zawodowo i oprócz pracy nad kontynuacją The Wicker Man (o której wspominaliśmy tutaj) zagra rownież w najnowszym filmie Johna Landisa, twórcy takich kultowych obrazów jak The Blues Brothers i Nieoczekiwana zmiana miejsc. Burke and Hare, bo taki tytuł nosić będzie nowy film Landisa, określany jest jako czarna komedia. Opowiadać ma o głośnej w Szkocji doby georgiańskiej sprawie dwóch seryjnych morderców Williama Burke'a i Williama Hare'a, którzy sprzedawali zwłoki swych ofiar akademii medycznej w Edynburgu. Przypisuje się im ok. siedemnastu ofiar; obydwaj zostali skazani na śmierć i powieszeni w 1829 roku. W tytułowe role wcielają się znany brytyjski komik Simon Pegg (Wysyp żywych trupów, Hot Fuzz) oraz Andy Serkis (pamiętny Gollum w ekranizacji trylogii Tolkiena). Ponadto w obsadzie figurują tak tak znane nazwiska jak Isla Fisher (Wyznania zakupoholiczki; prywatnie żona Sachy Barona Cohena) i Tom Wilkinson (ostatnio widziany w Autorze-widmo Polańskiego). Sir Christopher Lee wcielić ma się w postać Starego Josepha. Scenariusz filmu popełnili Nick Moorcroft i Piers Ashworth. Burke and Hare jest obecnie w postprodukcji; premiera podobno jeszcze w tym roku. Ostatnim pełnometrażowym filmem wyreżyserowanym przez Landisa jest zrealizowany przed dwunastoma laty Plan Susan. Na koniec warto nadmienić, iż historia szkockich morderców została już raz przeniesiona na celuloid w roku 1971. Powstał wówczas horror w reżyserii Vernona Sewella, zaś w rolę Burke'a wcielał się Derren Nesbit (pamiętny major von Hapen w Tylko dla orłów Briana G. Huttona).Tagi: Andy Serkis (87) Christopher Lee (132)

Komentarze (11)

Rycu - Ehhhh... będą dwa filmy i właśnie w drugiej części Saruman odgrywa ważniejszą rolę, chociażby na spotkaniu Białej Rady.

Czytałem "Hobbita" i nie ma tam ani słowa o Sarumanie (wielka szkoda) bo w tamtych czasach był jeszcze dobry :D

No właśnie też słyszałem, że nie odpowiada mu klimat w Nowej Zelandii (miejsce zdjęć do Władcy Pierdzieli i teraz Hobbita).

Lol, prawie 90 lat i tak dobrze się trzyma :O

Też mam nadzieję, że zagra w Hobbicie :]

niesamowity aktor, wybitna ikona filmu, WIELKI RESPEKT !!!

on ma boski glos...

Jak dobrze pamiętam, to oświadczył że by ponownie się w niego wcielił, tylko że sceny z jego udziałem musiały by być kręcone w Anglii.

RodzyN-> Z tego co się orientuję to na razie cisza na ten temat, ale kto wie?

Nie wiecie może czy wcieli się w postać Sarumana w Hobbicie?

To się nazywa aktor :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.