Książki

Album ''The Art Of Drew Struzan''

Ain`t It Cool News

We wrześniu nakładem wydawnictwa Titan Books ukaże się album "The Art Of Drew Struzan". Książka zawierać będzie ponad 300 prac z 30 lat twórczości Drew Struzana, najsłynniejszego twórcy plakatów, znanego najlepiej z prac do filmów o Harrym Potterze, Indianie Jonesie, oraz oczywiście plakatów do sagi Star Wars.
Prócz samych posterów w albumie znajdą się też fragmenty wywiadów ze Struzanem, dokumentacje kolejnych etapów powstawania plakatów, oraz kilka nieujawnionych wcześniej prac, w tym alternatywne wersje plakatów do "Buffy: Postrach wampirów", "Blade Runner", oraz niepokazywane nigdy wcześniej prace do filmów "Mad Max pod Kopułą Gromu" i "Wodny świat".

Ponadto na stronie Ain't It Cool News, która powiadomiła o wydaniu tego albumu, pokazano też projekt plakatu do "Zemsty Sithów" i można go obejrzeć w w tym miejscu.Tagi: Album (176)

Komentarze (10)

To będzie super album. Interesujące.

łe tam, kupa obrazków do oglądania ;)

Kasis-> Tak plakat do bodajże ekranizacji "Mrocznej wieży", który w początkowych sekwencjach tworzy Thomas Jane jest autorstwa Struzana. Zreszta on chyba zrobił też plakat promocyjny do "The Mist"

A swoją drogą "Mgła" ma jedno z bardziej kopiących po tyłku zakończeń jakie widziałem, dodatkowo z podkręcającym klimat "The Host of Seraphim" Dead Can Dance. Zdecydowanie jedna z lepszych przeniesień prozy Kinga na język filmu. Frank Darabont sure knows how to do that.

Ech, jego prace potrafiły wywołać u mnie dreszcze na plecach i motyle w brzuchu, czy coś w tym stylu :P
Nie wiem, czy ten projekt plakatu do Zemsty nie podoba mi się bardziej niż ostateczna wersja.

Przypomniało mi się, w "Mgle" główny bohater rysuje plakaty filmowe i na początku filmu pracuje nad jednym. Czy to nie jest w rzeczywistości plakat Struzana właśnie?

Szkoda, że współcześnie tak wiele plakatów ogranicza się do wrzucenia tylko cyfrowo obrobionych zdjęć. Gdzie te czasy, gdy plakaty w różnych krajach różniły się czymś więcej niż napisem.

Przepiękne.O_O

Drew Struzan - my hero!
http://www.drewstruzan.com/illustrated/portfolio/

Bardzo podobają mi się plakaty Drew Struzana z Nowej Trylogii:) Książka może być ciekawą pozycją:)

Chętnie "przeczytam" skana.

z pewnością będzie świetny album :)

Ładna książka będzie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.