Twórczość fanów

Rise of the Rebellion – Odcinek #1 i #2

RiseOfTheRebellion.com


W 2004 i 2005 roku grupka tureckich fanów nakręciła kilka krótkich filmików, które w 2006 roku przeobraziły się w projekt nazwany „Rise of the Rebellion”. Większość ujęć została nakręcona w Bolu, Ankarze oraz Stambule a przy jego tworzeniu pomagali ludzie z całego świata. Dzięki fanom ze Stanów Zjednoczonych i Australii, którzy zdubbingowali Turków w filmie, projekt stał się bardziej „międzynarodowy”.

Oto krótki opis „Rise of the Rebellion”:

„Nowopowstały Sojusz Rebeliantów ma możliwość zebrania materiałów i informacji o "ostatecznej broni" Imperatora. W międzyczasie, resztki Jedi ukrywających się w Zewnętrznych Rubieżach mają nadzieję, że nie dosięgną ich gniew Imperatora. Dwóch rebelianckich szpiegów podróżuje z wiernymi przyjaciółmi na planetę okupowaną przez Imperium, gdzie spotykają nowych sprzymierzeńców, obce istoty i maszyny zła”

Planowanych jest sześć krótkich odcinków trwających od 6 do 10 minut, które będą pojawiać się co miesiąc na stronie twórców. Poniżej prezentujemy wam dwa pierwsze odcinki, czyli czerwcowy i lipcowy, następny już w sierpniu!


Odcinek 1 – Battle of Eison
Odcinek 2 – Leave No Man Stranded


Strona na Facebooku
Teaser na YouTubeTagi: Fan Film (246) Rise of the Rebellion (3)

Komentarze (16)

Luke S - jak uważasz że tandetne to zrób lepiej

skoro to imperium to powinni mieć gwiezdne niszczyciele klasy imperial a nie venatory :),
nestor - w zupełności się z tobą zgadzam

:D Fantastyczne! :D

Słabo graja, tak bez emocji. Za to świetne pomysły mają (wylot z mgławicy) i nie najgorsza grafa. Na te bitwy kosmiczne to aż się z przyjemnością patrzy. Fan film zdecydowanie powyżej średniej światowej.

Brawo dla turków, nie widziałem lepszego fanfilmu!!! Trzymajcie tak dalej

Ładne- trochę za kolorowa bitwa kosmiczna co nadaje jej sztuczności, ale ogólnie kawał dobrej roboty

jak na fanowską produkcję to całkiem niezłe ;D czekam na następny odcinek :)

Tandetnie to wygląda...

Nawet się to przyjemnie ogląda. A jak Drednaughty pokazały działa, to aż mnie zatkało, inaczej to sobie wyobrażałem - i nie powiem, że lepiej ;)

Według mnie mimika aktorów i zaangażowanie ludzi podkładających głos dodaje trochę niezamierzonego komizmu, ale poza tym filmiki są naprawdę świetne! ;D Pierwszy raz widzę tak szczegółowo przedstawioną bitwę kosmiczną. A kamera troszkę jak w "Empire at War", hm?

Fan film bardzo mi się podobał. Powstał przed wydaniem The Force Unleashed, więc mamy kilka dziur kanonicznych, ale która z amatorskich produkcji ich nie ma? :P

Polecam 8/10

Jest gdzieś dostępna wersja w HD i ewentualnie w oryginale z napisami? Jakość dubbingu EN nie najlepsza, a ciekaw jestem, jak to Turkom wyszło.

Jakość renderów nie jest idealna, ale liczy się fabuła. Tak wygląda początek GCW. :D Rakiety zostawiają za dużo dymi, turbolasery strzelają za szybko, za dużo ognia a fregata szturmowa to odrobinę późniejszy projekt, ale to takie czepianie się na siłę. Ta bitwa ma klimat i to się liczy. Tylko że na początku rebelianci coś nie chcą zdychać...

Fajnie rozwiązali brak widocznych dział na wielu artach drednotów, a i do MC to się nada. Idealne połączenie kanonicznych obrazków z komiksów z wymaganiami logiki.

Dalej ładnie pokazany stan tarcz Y/W przed jego zniszczeniem. Brak jakichkolwiek niedopowiedzeń, jak w ANH. Gdyby jeszcze ładnie się rozleciał, byłby ideał.

Młody Dodonna. :D Ta fregata została nazwana jego imieniem, gdy myśleli że zginął na Yavinie, a nie bo nie latał, ale to znów czepialstwo.

No i znalazłem drugi ulubiony fanfilm. :D Gdyby miało lepszą jakość renderów, biłoby się z IMPSami o pierwsze miejsce. Choć jeszcze nic nie wiadomo. Tam jeszcze nie doświadczyliśmy porządnej bitwy.

Powiem coś od siebie. Jak na fanfilm ładnie zrobione, wiadomo sceny w kosmosie nie są jakieś super giga wypas, ale mnie się podobają. Brawo dla Turków i czekam na więcej.

a ja powiem tak !
Wy którzy stworzyliście SW ! Tak, Wy ! Dlaczego musieliście je zniszczyć Clone Warsami, zamiast zrobić coś z tematyki powstawania rebelii !
od roku zwątpiłem w moją 10-letnią religię tego uniwersum.

Napiszę skromnie: nie najgorzej, choć sceny w kosmosie mogłyby być bardziej widowiskowe...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Twórczość fanów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.