Spoza galaktyki

Zapowiedź "Mass Effect: Ascension"

Fabryka.pl

Przedwczoraj informowaliśmy, że wydawnictwo ISA planuje wydać Objawienie - książkę będącą prequelem gry Mass Effect. W dniu dzisiejszym Fabryka Słów ogłosiła, że zamierza wydać drugi tom z serii: Ascension. Akcja książki dzieje się około dwa miesiące po wydarzeniach z gry. Pojawia się w niej po raz pierwszy w szerszej roli Cerberus - organizacja głosząca wyższość ludzi nad innymi rasami kosmosu - oraz postać Człowieka Iluzji, tajemniczego przywódcy Cerberusa.

Z jednej strony jest to dobra wiadomość - w końcu mamy pewność, że doczekamy się w tym roku nie jednej, ale dwóch książek z uniwersum ME. Z drugiej jednak martwi takie rozbijanie jednej serii na dwa wydawnictwa - książki zostaną wydane w innych formatach, co może się nie spodobać czytelnikom dla których ważna jest również jakość wydania. Dodatkowo ich przekładem zajmą się inne osoby - tłumacz Objawienia jest na razie nieznany, natomiast Ascension przypadł Milenie Wójtowicz - polskiej pisarce fantasy (Wrota, Załatwiaczka, Podatek). Zastanawiający jest również krótki odstęp czasowy między obydwoma zapowiedziami - tym bardziej, że do tej pory żadne wydawnictwo nie wyrażało nimi zainteresowania (a premierę miały odpowiednio w 2007 i 2008 roku).

Fani Drew Karpyshyna mają powody do radości: zanosi się na to, że w 2010 roku zostaną wydane w Polsce minimum cztery jego książki. Minimum, bo przedstawiciel Fabryki Słów oznajmił, że wydawnictwo będzie starało się również o prawa do wydania trzeciego tomu z uniwersum ME - Retribution.

Będziemy na bieżąco informować o rozwoju sprawy.Tagi: Drew Karpyshyn (90) Fabryka Słów (7)

Komentarze (14)

<3<3<3<3

dziki meksyk z tymi książkami OLO grunt, że będą po polsku ale FS mogłoby dopasować gabarytami swoje wydanie do ISY - oj złudne marzenia :)

Hmm, rychło w czas...

BTW Ascension jest jak dla mnie pozycją bardzo przeciętną, właściwie tylko wizyta w wędrownej flocie zapadła mi w pamięć bo podczas gry zawsze intrygowała mnie wizja tysięcy statków.
Natomiast Revelation- świetna, pokazuje Sarena jako kawał sk#$% ale też jako świetnego specjalistę, taki Boba w ME ;)

Ascension? To jakiś cross over z Fate of the Jedi? :P

Shedao -> To chociaż może grzbiety będą miały ładne? :/ No bo jak to tak, polskie książki mają polskie tłumaczenia po węgiersku? :D

xD

ogór - nie wiadomo, czy będą miały polskie tłumaczenie. Może się okazać, że pani Wójtowicz tłumaczy książkę np. na węgierski.

xD

Seller -> Ale i tak najważniejsze, że będą miały polskie tłumaczenia.. a że inne grzbiety ipt. to tam pikuś ;p

szkoda, bo książki będą miały inne formaty, co brzydko będzie wyglądało na domowej półce

Ale bałagan! I pewnie obie książki, będą miały inne tłumaczenia, inny wygląd itp.

Niezłe jajca. Jedną serie dwa wydawnictwa. Dobre :D Czekam na rozwój wydarzeń.

<333

Masa powoduje efekty z których robi się zamieszanie.

zgrabnie poprawione xD

Cerberus po raz pierwszy pojawił się w Mass Effect 1

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Spoza galaktyki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.