Książki

Premiery i zapowiedzi ''The Old Republic'' i ''The Clone Wars''

Resztki Imperium

W amerykańskich księgarniach pojawiły się niedawno nowe pozycje z cyklu „Gwiezdne Wojny”. A są to:

„The Old Republic: Fatal Alliance” Seana Williamsa, będąca pierwszą książką z serii powiązanych z nową grą on-line. Uwaga poniższy opis może zawierać pewne spoilery

Tassaa Bareesh z huttyjskiego syndykatu zbrodni ogłasza aukcję, która ściąga uwagę wszystkich jak galaktyka długa i szeroka. Obecni są na niej przedstawiciele Republiki i Sithów, padawan wysłany do sprawdzenia owej aukcji, żołnierka wyrzucona z jednostki o nazwie Blackstar oraz tajemniczy Mandalorianin mający własne motywy.

Przedstawiciel Republiki nie jest jednak tym kim wydaje się być, Sith jest okrutnym uczniem, padawan Jedi boi się, że nie podoła aby wytrwać na słusznej ścieżce. Żołnierka pragnie odkupić swoje winy i oczyścić reputację, natomiast Mandalorianin stara się wyprzedzić wszystkich.
Nikt z nich nie zamierza brać udziału w aukcji - zamiast tego postanawiają ukraść pilnie strzeżony artefakt.

Ale prawda o skarbie jest niebezpieczna. W końcu Sithowie, Jedi, siły Republiki i Imperium muszą zrobić coś czego nigdy nie robili: połączyć siły aby powstrzymać zagrożenie mogące zniszczyć galaktykę.


Wydanie w twardej okładce, w cenie 27 USD. Oczywiście w internecie można kupić z sporą zniżką.

Druga interesująca książeczka to nowy album DK pt. „Clone Wars Character Encyclopedia”. Również wydana w twardej oprawie, jest przewodnikiem po postaciach z serialu Wojny Klonów. Całość kosztuje 16,99 USD.

Kolejna pozycja to „Secret Missions #2: The Curse of the Black Hole Pirates” Rydera Windhama, będąca kontynuacją Breakout Squad. Za jedyne 6,99 USD otrzymujemy książkę młodzieżową w miękkiej okładce, składającej się z prawie 200 stron.

Podczas swojej pierwszej oficjalnej misji, nowo sformowany oddział Breakout oraz towarzyszący mu młody Jedi Nuru Kungurama trafiają na odległą planetę w Nieznanych Regionach. Schwytani przez piratów uświadamiają sobie, że pośród nich jest zdrajca. Tymczasem w innej części galaktyki Lordowie Sithów próbują skaptować Jedi do pomocy przy swoich mrocznych planach...

Jeśli komuś Wojen Klonów za mało, może kupić jeszcze „The Hunt for Grievous”, za 3,99 USD. Oczywiście oprawa miękka, ale za to 48 stron, na których poza zdjęciami znajduje się też i tekst, pod którym podpisał się Chris Cerasi. To dzieło jest przeznaczone dla dzieci w wieku 4 do 8 lat, a treść jest adaptacją odcinków Grievous Intrigue i The Deserter, które wyświetlone zostaną 1. stycznia 2010 r.

Na koniec jeszcze małe przypomnienie. Od ponad miesiąca jest dostępna jeszcze jedna interesująca pozycja, „Star Wars A Scanimation Book”, o której szerzej pisaliśmy tutaj. Całość kosztuje 14,95 USD i może być ciekawą alternatywą wobec książek z cyklu TCW.

Na Comic-Conie zaś swoją premierę będzie miał „Star Wars Blueprints: Rebel Edition”, przewodnik zawierający rozkładane strony ze schematami i planami pojazdów oraz sprzętów Rebelii. Całość, wydana przez DK, kosztuje 19,99 USD, a plany znajdują się w pudełku.

To jednak nie koniec niespodzianek. Z okazji Comic-Conu pokazano okładkę „Knight Errant” Johna Jacksona Millera.Tagi: Knight Errant (52) The Clone Wars (1318) The Old Republic (506)

Komentarze (15)

Nie oceniaj książki po okładce, ale coś czuję że TOR nie może zawieść^^ Nie z taką okładką:D Jest boska;D

Okładka fatal alliance jest wy#$^%* w kosmos ... tyle powiem .

Knight Errant ma śliczną okładkę.

TOR trochę gorszą, przypomina mi nieco 'Rule of two', ale fabuła się wydaje <3 <3 <3

A reszta ble.

Ten Sith ma niesamowicie długą rękojeść miecza :o

Knight Errant i Fatal Alliance - mniam, na to czekam! [2]

Czekam na TORa po polsku.

Fatal Alliance wyszło. Ciekawe czy będzie choć lepszy od TFU w wykonaniu tego samego pana. Swoją drogą nadal nie rozumiem co jest takiego ekscytującego w tej okładce.
Znowu te książeczki TCW. Znając życie Amber znowu wpadnie na genialny pomysł wydania ich zamiast Dziedzictwa Mocy.

Knight Errant i Fatal Alliance - mniam, na to czekam!

Te premiery ciekawią mnie nie za bardzo.

Encyklopedie i Fatal Alliance chętnie kupie :)

cholera wreszcie tyle czekania na Secret Missions #2: The Curse of the Black Hole Pirates

Fatal Alliance? Chodzi o fatalny alians między Rostoni a Seanem Williamsem, right? ;)

Szlag, chyba już za stary jestem, bo coś nie kręcą mnie te dziwkarskie książeczki których celem jest wyłącznie zarobek dla twórców... ;\

Masowe tworzenie badziewia na siłę, by promować gwiezdno-wojenną franczyzę = syf.

super ! pierwsza książka z TORa wreszcie się ukazała :)

nie najgorszy ten Knight Errant

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.