Fandom

StarForce 2010 – wstępne informacje

BFSW

Organizatorzy tegorocznej edycji konwentu StarForce przygotowali pakiet informacji, które będą z w dużej mierze zawierały odpowiedzi na pytania osób chcących przyjechać do Bydgoszczy 10 września.

Trzydzieści lat temu na ekranach kin zagościł piąty epizod sagi „Gwiezdne wojny” zatytułowany „Imperium Kontratakuje”. Trzy dekady minęły od momentu, gdy Luke Skywalker poszukując legendarnego mistrza Jedi Yodę udał się na planetę Dagobah. Okrągła rocznica światowej premiery pozwala na celebrację kolejnej części opowieści z odległej galaktyki.
Sukces pierwszej edycji Zlotu Miłośników Gwiezdnych wojen StarForce pozwolił natomiast organizatorom na przygotowanie kolejnej odsłony eventu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami tegoroczna impreza odbędzie się w Bydgoszczy w dniu 11 września.

StarForce 2010

StarForce 2010 jest ogólnopolskim Zlotem Miłośników „Gwiezdnych wojen”, którego ideą jest popularyzacja sagi George’a Lucasa. Cel ten realizowany będzie poprzez spotkania autorskie, prelekcje, gry, zabawy, wystawy, przedstawienia sceniczne. Nasze zeszłoroczne wysiłki zostały docenione przez jury konkursu o Złote Formaty w efekcie czego StarForce 2009 został laureatem głównej nagrody w kategorii- event.

Miejsce i data:
Bydgoszcz 10-12 września 2010 r.


Organizatorzy imprezy postanowili zachować zeszłoroczny charakter imprezy. Event podzielono zatem na dwie części- otwartą dla wszystkich zwiedzających i fandomową.

Część otwarta StarForce odbywać się będzie 11 września br. równolegle w dwóch miejscach:
1. Centrum Kongresowym „Opera Nova”- ul. Marszałka Ferdynanda F. Focha 5 Bydgoszcz
2. Wyspie Młyńskiej

Elementy przeznaczona dla fandomu natomiast odbywać się będą w piątek 10 września br. w Bydgoszczy oraz w niedzielę 12 września na słynnej ulicy Obi- Wana Kenobiego w Grabowcu- http://visitkujawsko-pomorskie.pl/ulica-obi-wana-kenobiego,178,2,607.html

Wejściówki:

StarForce 2010 jest imprezą bezpłatną.
Cena wejściówki: 0 PLN
1. Część otwarta: Bydgoszcz- 11 września 2010 r.
Centrum Kongresowe „Opera Nova” i Wyspa Młyńska.- 0 PLN.
2. Część fandomowa:
- Bydgoszcz 10 września 2010 r. - Club LaserFight- 0 PLN; Pub- 0 PLN;
- Bydgoszcz 11 września 2010 r.- After Party w pubie- 0 PLN;
- Grabowiec 12 września 2010 r.- ul. Obi- Wana Kenobiego- 0 PLN.

UWAGA: ORGANIZATORZY GWARANTUJĄ BEZPŁATNY TRANSPORT:
- z Bydgoszczy do Grabowca ;
- z Grabowca na dworzec PKP Toruń Główny.
Uczestnicy, którzy mają zamiar bawić się w Grabowcu powinni zaplanować powrót z toruńskich dworców PKS i PKP.

Nocleg:

Pamiętając zeszłoroczne problemy noclegowe Organizatorzy postanowili zadbać o mniej kosztowne warunki. Za niewielką opłatą istnieje możliwość zakwaterowania w pobliskiej szkole. Cena takiego noclegu to jedyne 5 PLN za noc, a zatem 10 rodzimych złotych za dwa noclegi.
Naturalnie o karimaty, śpiwory i tym podobne akcesoria Uczestnik musi zadbać we własnym zakresie.
Osobom, które preferują warunki hotelowe zostanie w niedługim czasie podana lista miejsc, w którym można będzie dokonać rezerwacji.

Dojazd:
Bydgoszcz:

Bydgoska cześć imprezy odbywać się będzie w miejscach położonych w ścisłym centrum miasta. Dotarcie z dworców PKP Bydgoszcz Główna jak i PKS nie wymaga wielkiego wysiłku.

Z dworca PKP:
- najlepszym rozwiązaniem będzie dotarcie autobusem linii 54. Uczestnik powinien udać się na przystanek autobusowy znajdujący się przed gmachem dworca i wysiąść na drugim przystanku przy ul. Focha, który mieści w odległości około 70m. od gmachu Opery Nova. Cena biletu autobusowego normalnego to 2, 60; ulgowego 1,30.

Z dworca PKS:
- rozwiązaniem pierwszym będzie dotarcie autobusem linii 54 Uczestnik powinien przejść na drugą stronę ul. Jagiellońskiej i udać się na przystanek autobusowy znajdujący się przed galerią handlową i wysiąść na drugim przystanku przy ul. Focha, który mieści się naprzeciwko gmachu Opery Nova.
- rozwiązaniem drugim będzie dotarcie, tramwajem linii 3 lub 8 Uczestnik powinien przejść na wysepkę tramwajową przy ul. Jagiellońskiej znajdującą się przed galerią handlową i wysiąść na drugim przystanku przy ul. Focha, który mieści się naprzeciwko gmachu Opery Nova.

Rozkład jazdy Zardządu Dróg Miejskich i Komunkacji Publicznej w Bydgoszczy

Grabowiec:
Organizatorzy gwarantują bezpłatny transport z Bydgoszczy do Grabowca i z ulicy Kenobiego na dworzec kolejowy w Toruniu.

Atrakcje:
Organizatorzy:


Druga edycja Zlotu Miłośników „Gwiezdnych wojen” StarForce 2010 jest organizowany przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta Bydgoszczy przy współpracy, Bydgoskiego Fanklubu Star Wars, Toruńskiego Imperium Star Wars oraz Polish Garrison i Eagle Base.

Sojusz Na Rzecz Programu StarForce 2010:

Wszelkie kwestie programowe powoli są domykane. Istnieje jednak możliwość zaprezentowania swoich pomysłów podczas Zlotu. Osoby chętne prosimy zatem o przesłanie tematu, czasu prelekcji/ prezentacji na adres mailowy: rajourney@op.pl.
Na propozycje czekamy do 30 lipca br.

© 2010 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorizationTagi: Bydgoszcz (146) Grabowiec / Ulica Obi-Wana Kenobiego (8) StarForce (76)

Komentarze (14)

Nie przybędę :(

Long żartujesz chyba :D

Będę!!

Pff... Pociągiem to ja o siedemnastej będę...

Łiiiii!! Nic mnie nie powstrzyma! Jadęę!

Nie przyjadę, ale przyjdę ;).

Jade, jade, jade. Chyba Starforce zagościło na stałe w moim wrześniowym kalendarzu ;3

Bydgoszcz. Dobra okazja, by postać miasto przed studiami :)

Zjazd fanatyków :) Jedynie fajnie, że super goście będą...

kawał drogi do Bydgoszczy, ale w końcu pasowałoby zadebiutować ;(

Club LaserFight -->nazwa jest bardzo bardzo pro :D

Vykk, pamiętaj! Po afterparty oczekuję, że znów otrzymam od Ciebie "prezent" ;p

Bo tamten kufel się już powoli zużywa ;d

A co StarForce 2010, ja postaram się być!:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.