Komiksy

Nowa minseria komiksowa - "Legacy - War"

MTV

Wszyscy myśleliśmy, że wraz z pięćdziesiątym zeszytem „Legacy” seria dobiegnie końca. Tak się jednak nie stanie – dziś bowiem MTV zamieściło wywiad z Johnem Ostranderem i Jan Duursemą, w którym ujawniają oni, że powstanie nowa miniseria – „Legacy – War”. Będzie się ona składała z sześciu zeszytów. Poniżej możecie przeczytać rozmowę z twórcami oraz zobaczyć okładkę pierwszego zeszytu. Przestrzegamy jednak przed spoilerami, pochodzącymi również z końcówki oryginalnej serii.

MTV: Czy w „Legacy – War” zobaczymy jakieś nowe czarne charaktery? Jakiekolwiek nowe postaci?

Ostrander: Zależy, co rozumiecie pod pojęciem „nowe”. Darth Krayt nie jest „nowy”, ale przez pewien czas był martwy, a teraz powrócił. Ma teraz nowy cel: zemsta. Ta historia jest bardziej o rozwiązywaniu spraw z istniejącymi bohaterami – za pomocą zemsty.

Duursema: John i ja przez chwilę myśleliśmy o dodaniu nowego czarnego charakteru lub dwóch, ale stwierdziliśmy, że nie potrzeba, skoro najgorszy z Sithów oparł się śmierci i powrócił, by ścigać nie tylko tych dobrych, lecz także złych. Krayt jest wściekły, ale „odnowiony” i ma nową wizję jak zreorganizować Galaktykę i przywrócić równowagę Mocy – wizja ta nie oszczędza nikogo. Nienawiść nigdy wcześniej nie płonęła w Sithach tak jasnym płomieniem.

Lecz Krayt nie jest jedynym, który pragnie zemsty i który poświęci wszystko, by osiągnąć swój cel. Inni wyczuwają, że w tej wojnie liczy się wszystko albo nic i zobaczymy co zechcą poświęcić… Ci, którzy przeciwstawiają się Kraytowi, będą musieli dokonać straszliwego wyboru – takiego, który zaciera granicę między dobrem a złem.


MTV: Czy „Legacy – War” to następna strona w istniejącej opowieści? Innymi słowy, czy będzie do akt, który będzie prowadził do następnego, czy może zakończy on historię Cade’a i jego przyjaciół?

Ostrander: „War” jest oddzielną historią. Nie ma gwarancji, że wszyscy przeżyją. Zwykle to jest taki bajer, ale teraz mówię, by czytelnicy wzięli to sobie do serca. Czy może być jakiś następca? To zależy od liczby sprzedanych zeszytów, reakcji i planów Dark Horse’a. Jednakże nie mamy planów dla „Legacy” po tym wszystkim. Właśnie tak to tworzymy.

Duursema: Żałuję, że nie mogę powiedzieć, że to jest początkiem całkiem nowej historii, ponieważ mam pomysły na tysiące opowieści, ale zaplanowaliśmy „War” tak, że jest końcem serii. Zniszczenie jest na porządku dziennym i jedynie kilku przeżyje. Ci, którym się to uda, będą na zawsze odmienieni.

MTV: Czy nadal będziemy widzieli wskazówki, które pomagają nam wypełnić lukę między „Legacy” a najnowszymi książkami? Takim przykładem jest Roan Fel, Imperator i Jedi w pewnym sensie, co sugeruje, że Jagged Fel i Jaina Solo postanowili założyć rodzinę w Imperium.

Ostrander: Takie rzeczy się zdarzają, jeśli wymaga tego historia. Naszym głównym celem jest wprowadzenie odpowiedniego klimatu. Te wskazówki, albo „easter eggs” zdarzą się lub nie, zależy jak się wszystko potoczy.

Duursema: Myślę o jednej wskazówce dotyczącej rodziny Felów, która może okazać się całkiem interesująca. W sumie, to nigdy nie powiedzieliśmy, że Jagged i Jaina są protoplastami dynastii – mimo że jest taka możliwość…

MTV: Możecie podzielić się podpowiedziami w jakim kierunku pójdzie ten akt?

Ostrander: Wszędzie tworzą się sojusze, jeszcze gdzie indziej się zdradza. Z powodu swoich doświadczeń Krayt ma nową wizję Galaktyki – albo jak osiągnąć swój główny cel – i to jest przerażające. Cade ma wizję wstrząsającego konfliktu, z którego może nie wyjść cało, albo zostanie permanentnie zmieniony. Nie on jeden będzie kuszony przez Ciemną Stronę. Postacie przewijające się przez całą historię będą musiały dokonać ostatecznych wyborów – niektóre z nich mogą być fatalne w skutkach. Status quo na początku nie będzie statusem quo na końcu. Nie obiecuję wszystkim szczęśliwego zakończenia.

Duursema: Pierwszy zeszyt wrzuci nas w sam środek wydarzeń. Przygotujcie się na wielką bitwę Sithów. Wielką.

Cade Skywalker jest bardziej trzeźwo myślący i skupiony. Impreza się skończyła. Nie ma więcej uciekania i chowania się. Przeznaczenie ugryzło go ostrymi, lśniącymi zębami. Jak Krayt, ma inspirowaną Mocą wizję, która popycha go do podjęcia kilku ciężkich decyzji, które zachwieją jego życiem. Czy wspomniałam, że ci, którzy noszą karmazynowe zbroje Imperatora będą zawiązywać dziwne sojusze i podejmować straszliwe decyzje?
MTV: Czy zobaczymy więcej nawiązań do różnych historii i czasów z „Gwiezdnych Wojen”, jak to było w przypadku „Vectora”?

Ostrander: Mamy już trochę takich nawiązań, jak Yuuzhan Vongowie z Nowej Ery Jedi, czy też używanie takich Jedi jak Krayt (A’Sharad Hett), T’ra Saa, czy K’Kruhk z Wojen klonów. I znów, to zależy czego historia będzie wymagała/potrzebowała/co będzie najlepsze dla niej.

Duursema: „Vector” był niezwykły, ponieważ przewijał się przez różne czasy, aż do przyszłości. W „War” nie będzie czegoś takiego. To, co się stało w „Vectorze” wpłynęło na wiele postaci i echa tego mogą być słyszane w „War”. W „Legacy” cały czas staraliśmy się czerpać z przeszłości „Gwiezdnych wojen”. Niektóre z długowiecznych postaci, jak T’ra Saa i K’Kruhk, wciąż słyszą echa Wojen klonów i rozpoznają je w nowym konflikcie.

MTV: Które z postaci chcecie najbardziej rozwinąć? Jak myślicie, który z bohaterów będzie miał najciekawszą historię, na którą z niecierpliwością będą czekać fani?

Ostrander: Jest wielu bohaterów, z którymi uwielbiam się bawić podczas tworzenia „Legacy”. Cade nie jest płytką postacią, a reszta załogi „Mynocka” – Delia Blue i Jariah Syn – są tacy świetni. Wujek Cade’a, Bantha Rawk, jest moim ulubieńcem, a jego historia ma wielkie znaczenie. Oczywiście Nyna Calixte jest jedną z najbardziej złożonych i tajemniczych postaci w całej serii i czytelnik będzie chciał zobaczyć co zrobi (i co się jej stanie). Roan Fel i Imperialni Rycerze od początku serii byli bardzo popularni i bardzo ważni. Roan i drużyna będą mieli naprawdę spory udział w nadchodzących wydarzeniach. Każdy, kto czytał nasz komiks, wie jak bardzo lubię pisać o Stazim, więc spodziewajcie się, że i on dostanie swoją rolę. Jedi i Ukryta Świątynia będą miały wielkie, wielkie znaczenie.

Poza tym, robimy wszystko, by tą historię mogli też przeczytać nowi czytelnicy. Wszystko, co lubicie w „Gwiezdnych wojnach” – Jedi, Sithów, pojedynki na miecze, bitwy kosmiczne, bohaterów, łajdaków, złoczyńców, piękne kobiety, obcych, a nawet R2-D2 – jest tu, w „Legacy”. Mnóstwo zwrotów akcji, mnóstwo świetnych bohaterów. To nie są dobre gwiezdnowojenne komiksy – to są po prostu dobre komiksy.


Duursema: Chcę rozwinąć wszystkich bohaterów! „Legacy” jest pełne postaci, które uwielbiam rysować i rozwijać. Zmiana wyglądu Krayta była interesującym wyzwaniem zarówno wizualnie, jak i pod względem całej historii. Zaprojektowałam całe mnóstwo jego wizerunków, ale tym, który przemówił do mnie najbardziej, był on sam wolny od pasożytów Yuuzhan Vongów i mający kontrolę nad własnym ciałem – Darth Krayt jako Sith w pełni swej potęgi, mający Moc za przewodnika i chcący ustawić Galaktykę po swojemu. Nie potrzebuje więcej sługi, by ten zapewniał mu bezpieczeństwo – a to nie wróży dobrze dla Dartha Wyyrloka. Duża walka.

Cade w interesujący sposób zmieni się w 50 zeszycie i echa tego będą słyszalne w „War”. Imperator Roan Fel ma w tym znaczący udział, tak samo Imperialny Rycerz Antares Draco. Bantha Rawk podejmie trudną decyzję dotyczącą swojego życia i przeznaczenia.


Pierwszy zeszyt pojawi się na półkach w amerykańskich sklepach 15 grudnia i będzie kosztował 3,50 $. Rysunkami zajmie się Jan Duursema, tuszem Dan Parsons, a kolorami Brad Anderson. Na koniec jeszcze przeczytajcie oficjalną zapowiedź:

Nie można na długo uspokoić złego Sitha! Darth Krayt powrócił zza „grobu” jeszcze silniejszy, jeszcze bardziej zły i jeszcze bardziej zdeterminowany, by zmiażdżyć Galaktykę pod swoim butem. Otaczają go imperialni Roana Fela, Sojusz Galaktyczny, Jedi, a nawet część z jego sprzymierzeńców i wydaje się, że Krayt może być łatwo pokonany – lecz jego przeciwnicy nie doceniają potęgi Ciemnej Strony! Jeśli Cade Skywalker zamierza kiedykolwiek uciec od swojego dziedzictwa, teraz nadszedł odpowiedni moment!

Zapraszamy do dyskusji na forumTagi: Dark Horse Comics (764) Dziedzictwo (Legacy) (231) Jan Duursema (147) John Ostrander (180) MTV (26) wywiad (150)

Komentarze (33)

Jak to nie powiedzieli że Jagged nie jest protoplastą dynastii?! A to co powiedział Sinde w Legacy 33 o Rycerzach Imprerium i ich wierności imperatorowi począwszy od Jaggeda Fela to niby co?

>> emperator chyba 11

Po prostu Legacy 51-56.
Będzie X tom pod nazwą LEGACY -WAR.

Nazwa nowej serii bardzo wymyślna.
Newsa wolę nie czytać przed doczytaniem do końca pierwszych 50 numerów Legacy w PL, za rok się wypowiem. :P

Boluś, nie zapominaj o Nacie. :P Chociaż, w jego wieku raczej już mu nie w głowie harce z małżonką. ;)

Eh i Wyyrloka mi zabiją. :(

@Kwarc: mozna i tak. nie zebym kibicował któremuś z nich...
PS. Rozwaliles mnie tym strojem kraba i słoikiem :P

Kwarc i Aldebar -> wasze wypowiedzi jeszcze bardziej zniechęciły mnie do tego czegoś. dziękuję ; *

@Aldebar: Zapowiedziałeś to zbyt tendencyjnie zupełnie jakby Krayt miał jakiekolwiek szanse :P . Powinno być "Po mojej lewej stronie wychowany przez dzikusów dziwak, który przez pół życia chodził w turbanie naciągniętym na twarz, a drugie pół w stroju kraba, jego największym sukcesem było pokonanie lunatykującego padawana Anakina, facet dorabiający podczas inwazji Vongów jako królik doświadczalny przez co musiał spać w słoiku przez sto lat, człowiek nie traktowany poważnie nawet przez własnych sojuszników, osoba co dostała w kość od ćpuna we własnej Światyni, facet uczony przez Lady Sithów co nikt o niej wcześniej nie słyszał, założyciel zakonu tępych osiłków, Sith wyśmiewany nawet przez holokrony, zdradzony przez najbardziej zaufaną osobę, Darth Bantha... tfu Krayt! Natomiast po mojej prawej stronie cholernie wrażliwy na Moc potomek Skywalkerów, pomimo nieukończenia szkolenia wymiata lepiej niż nie jeden mistrz Jedi, jedyna osoba, która dała w kość Darthowi Nihlowi, ma już za sobą zwycięski pojedynek z A'Sharadem, na poczekaniu wskrzesza ludzi i niszczy antyczne artefakty Sithów, oto Cade Skywalker!"

@Mistrz Seller: Zapowiedź pojedynku Krayt vs Cade: w lewym narożniku: ponad 180-letni, ex-Jedi, obecnie Lord Sithów w odrodzonym ciele, szkolony zarówno w technikach starego Zakonu Jedi, jak i przez jedną z założycielek Zakonu Sithów XoXaan! przeżył zarówno Wojny Klonów, Rozkaz 66, Mroczne Czasy i Wojnę z Yuuzhan Vongami, a w międzyczasie założył własny Zakon Jednego Sitha! Darth Krayt! z kolei w prawym narożniku: ex-Jedi, ex-pirat, łowca nagród i ćpun! kiedyś skórę musiała ratować mu własna matka... Cade Skywalker! :P

ogór>>> Mam swoje zdanie i będę je wyrażał. Tak samo jak wielu na tym forum pisze to co myśli o TCW, tak ja pisze o Dziedzictwie.

Rycu>>> Jeśli to ma być to koniec to na pewno Cade zabije Krayta, "Sithowie" zostaną pokonani. Mogę się założyć o dychę.

Fajnie, że jednak zmienili zdanie i nie chcą wszystkiego kończyć w jednym numerze. Jednak osobiście wolałbym nową serię, jakieś kilka lat po Dziedzictwie, gdzie ta cała wojna z pseudo-Sithami byłaby zakończona.

TAK! The Rebirth has begun! kocham Jan i Johna! <3

OjejQ! Kontynuują Legacy zamiast KotOR, co teraz zrobisz Seller? To złamię Twoje serce, a na pewno rozkręci Cię do tego aby pisać "głupoty" jak ten Twój komentarz niżej:/

/mute Mistrz Seller

Ja jestem zadowolony, choć mam braki jeśli chodzi o Legacy.. to chyba z 10 numerów, ale do wydania Legacy #50 będę na bieżąco! :)

fajnie ze będą nowe postacie jak Cade Skywalker (pewnie to jakiś krewny Jacena i Luke'a)

U, będzie zwrot w historii, znowu zatriumfuje ciemna strona mocy.

Morlish przeszedł na CSM?

Co jak co, ale trzeba przyznać, że tytuł serii jest powalająco wręcz ambitny. BTW, ale już srsly: ci sami bohaterowie, te same czasy, to na kiego grzyba robić nową serię? Czy naprawdę zrobienie po prostu 56 zeszytów Legacy było jakimś czynem nie do wykonania?

SUPER. LEGACY to moja ulubiona seria , więc ekstra!!!

LEGACY- WAR

Carth Onasi -> I skasować Skywalker lineage? Raczej wątpliwe :P

Szykuje się fajne zakończenie serii.

Jupi! Będzie tłuczeń non stop i może się doczekam tej wymarzonej walki imperatorów o władzę nad Galaktyką!

Lorienjo - a kto poza nami dwoma przejmuje się takim szczególikiem jak cena oryginalnych zeszytów? :)

I tak powolutku, stopniowo, cena komiksów, od Boby Fetta, wzrasta z 2,99$ do 3,50#...

Zepsuliście mi dzień tą wiadomością. Bleh.

Taa, szkoda tylko, że ujawniają to wszystko przed premierą ostatniego zeszytu. Liczyłem na jakąś niespodziankę, pole do spekulacji, a tak... (miałam nawet cichą nadzieję na śmierć Lalusia-Cade'a :P).

Hm, ciekawe czy Mando znow sie pojawia.. ] : - >

Seller, musiałeś, prawda?

ShaakTi, dziękujemy za tłumaczenie. :)

A sama wiadomość jak dla mnie bardzo dobra. Miniseria zapowiada się bardzo ciekawie. Chociaż trudny wybór Banthy Rawka jest naprawdę... nie do przewidzenia. :P

Szkoda, że kontynuują takie słabe serie. Mogliby zamiast tego rozwinąć KotORa.
A sama fabuła serii zapowiada się słabo. Łatwo się domyśleć jak to się skończy.

Wypraszam sobie, ja wiedziałem że będzie kontynuacja :P

Ciesze się na Krayta i możliwość wyjścia poza 6 numerów i dalszego kontynuowania historii.

zajeb.... :)

Hm. Bardziej mi się Krayt wcześniej podobał, ale cóż...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.