TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

"Dark Side Clouds Everything"

2010-08-14 13:51:54 Różne

Na wczorajszym panelu z „The Clone Wars”, zatytułowanym „Dark Side Clouds Everything” , podano nam kolejną dawkę świeżych wiadomości o sezonie trzecim. Najpierw jednak chcielibyśmy uzupełnić informacje z panelu „Evolution”.

Uwaga: w tekście znajduje się kilka niewielkich spoilerów.

Początek sezonu trzeciego to odcinki o Kamino. Podczas tworzenia tego aktu wiele scen zostało wyciętych, na przykład te, które przedstawiały pomieszczenia dla chorych. W drugim odcinku (Spoiler):odbędzie się bitwa o planetę i jest niewykluczone, że będzie on miał tytuł „The Battle of Kamino”, ale to na razie tylko domysły(Koniec Spoilera). Filoni powiedział, że przy tworzeniu Kamino wykorzystano koncepty z AOTC, na przykład te, które ostatecznie nie znalazły się w filmie.

Sezon trzeci jest skończony w dwóch trzecich, czwarty jest w produkcji, a o piątym na razie rozmawiają. Serial będzie trwał tak długo, jak ludzie będą chcieli go oglądać. Zapytany, czy powstanie kolejny film pełnometrażowy, Filoni odparł: Nie mogę sobie wyobrazić, bym miał znaleźć na to czas. Zamiast tego, wolimy serwować wam minifilm każdego tygodnia.

Dużo mówiło się o Bobie i Mandalorianach. Dave porównał Mandalorę do Niemiec po I wojnie światowej. Napomknął, że rząd Satine jest bardzo niestabilny, a Pre Vizsla może być uznany za Hitlera „Gwiezdnych wojen”. Księżna będzie przeżywać ciężkie czasy w trzecim sezonie. Reżyser uniknął odpowiedzi na pytania o kontrowersje dotyczące Mandalorian. Nie odpowiedział również , czy Boba będzie chodził w mandaloriańskiej zbroi. Powiedział tylko: No przecież kiedyś musiał ją zdobyć, nie?. (Skoro o tym mowa, to ciekawi fani mogą zajrzeć tutaj, kliknąć na „slideshow” i zobaczyć pierwszy obrazek.) Dodał też, że Boba jest w więzieniu, ale mógł stamtąd uciec.

Ahmed Best powróci jako Jar Jar, za to bestia Zillo nie pojawi się więcej. Filoni przywołał napisy początkowe z „Zemsty Sithów”: Bohaterowie są po obu stronach. Zło jest wszędzie.. Dave powiedział: Ten sezon sporo ujawnia. Jedną z większych rzeczy, którą robimy, to skupienie się na Separatystach. Zobaczymy bohaterów po ich stronie i poznamy motywy, dlaczego robią to, a nie co innego. Niektórzy Separatyści byli przyjaciółmi z republikanami przed wybuchem wojny i zerwanie więzi nie będzie łatwe. Filoni dodał, że Aurra jest świetną postacią, ale Ventress mogłaby pogonić jej kota. Dee Bradlay Baker potwierdził, że Assajj ma dużą rolę w tym sezonie.

Reżyser opowiadał też o komandosach z drużyny Delta: Mają oni bardzo, bardzo małą rolę, więc nie podniecajcie się za bardzo. Ale to nie znaczy, że nie wykorzystamy ich w przyszłości. Mamy ich modele, więc kto wie… (…) Ale gra była świetna. Nawet przerywniki filmowe wyglądały niesamowicie, z tymi Geonosianami czającymi się w ciemnościach… To między innymi zainspirowało nas przy „Landing at Point Rain”.

Mówiono też o trudnościach przy tworzeniu szat Jedi – zabrałoby to wiele godzin, a na to nie mogą sobie pozwolić. Ale zobaczymy więcej włosów, które nie będą tak „drewniane”. Dave napomknął też, że może pojawić się kilka postaci z EU. A jeśli chodzi o wielokrotnie wspominane nawiązania do Starej Trylogii, to głównym ich źródłem będzie „Nowa Nadzieja”. Na sam koniec oznajmiono, że Saesee Tiin i komandosi to nic, w porównaniu z tym, co zobaczymy na panelu „Revealed”.

Źródła: TFN, bigshinyrobot, IGN.

Dark Side Clouds Everything

Podczas tego panelu Dave i Pablo Hidalgo dyskutowali na temat kanonu. Powiedzieli to, co pewnie niektórzy z Was wiedzą z albumu „The Art of Star Wars: The Clone Wars” – że na początku Anakin i Obi-Wan mieli mieć tylko niewielkie role. Główną postacią miał być Twi’lekański Jedi, który walczyłby z piratami i najemnikami, a znane postaci miały się pojawiać tylko przy dużych bitwach. George miał jednak inne plany. Główną inspiracją Lucasa jest EU (które jednak modyfikuje wedle swej woli) i niewykorzystane koncepty.

Hidalgo dodał, że Wojny klonów same w sobie są pogmatwane. Powiedziano, że wojna nie jest czarno-biała, i że Separatyści mają słuszne powody, by występować przeciwko Republice. Filoni wspomniał, że nie zamierzają pozbawiać Vadera „vaderowatości” (za co otrzymał oklaski).

Potem nadszedł czas na pytania od publiczności. Wśród ciekawszych odpowiedzi były:
 • Zapewnieno, że jeśli chodzi o komandosów, raczej nie będzie sporów z kanonem. (Zwłasza w kwestii ich zbroi, wzorowanej na mandaloriańskiej).

 • Przy tworzeniu bitwy w „Landing at Point Rain” wykorzystano materiały filmowe z II wojny światowej.

 • Nie dowiemy się niczego o Gwieździe Śmierci .

 • Dave nie chciał, by Jedi stali się superbohaterami – z tego powodu na przykład nie zobaczymy uzdrowicielskich mocy Barrissy.

 • Na pytanie, czy Separatyści choć raz zwyciężą, Dave odparł, że wcześniej trzymali się z daleka od Dooku i Grievousa, ponieważ Republika by od nich uciekła, a Wielka Armia potrzebowała kilku zwycięstw.

 • Bothan nie zobaczymy w trzecim sezonie, ale Filoni powiedział, że będzie musiał porozmawiać o ich ewentualnym dodaniu z ekipą.

 • Nie będzie więcej prequelowych odcinków. „Cat i Mouse” powinno się uważać za pierwszy na linii czasu.


 • Źródło: TFN.

  Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Dave Filoni (554) Pablo Hidalgo (321) The Clone Wars (1374)

KOMENTARZE (18)

 • Carth Onasi2010-08-15 12:13:31

  Kwarc, niestety Amerykanie nie takie bzdury łykali bez mrugnięcia okiem.

 • X-Yuri2010-08-15 01:45:00

  Kwarc> Ale TCW ma calkiem spora ogladalnosc ? : >
  Wiec dosc ludzi chce. : )

 • Kwarc2010-08-15 01:39:40

  "Serial będzie trwał tak długo, jak ludzie będą chcieli go oglądać."
  Jeśli to byłaby prawda to skończyłby się po pilocie kinowym.

 • FAnakin2010-08-14 23:21:15

  Zapowiedzi zapowiedziami, drugi sezon też zachwalali, niby nie był zły, ale czegoś mu brakowało.

  A jeśli chodzi o Zillo, to nie zgadzam się, że odcinki z nim były najgorsze, najgorsze były z Padme :P

 • Generał Kenobi2010-08-14 21:05:55

  No dobra wszystko fajnie pięknie, ale jak to mawiają dopóki nie zobaczę dopóty nie uwierzę w te obietnice. Hmmm... krótkie przemyślenia... zgaduję że komandosi będą pokazani raczej tylko w tej scence/ odcinku który urywek mogliśmy niedawno obejrzeć hmm... szkoda... wątpię też w satysfakcjonujące rozwiązanie wątku z mandalorianami ( Czy tylko dla mnie porównanie Pre Vizsla do Hitlera to lekka przesada ? ) tak samo jak w większą vaderowatość...

 • Melethron2010-08-14 20:12:15

  -Brak Zillo bardzo cieszy <3
  -Kamino mnie nie rusza.
  -Czyli mógł być całkiem inny serial, do którego nikt by się nie czepiał, to przyszedł Lucas i zepsuł wszystko... bajecznie.
  -Jeśli będą zwycięstwa Sepków i postacie z EU - cieszyłbym.
  -Brak Gwiazdy Śmierci i więcej vaderyzmu - też cieszy.

  Czyli ogólnie cieszę, na papę Lucasa - foch.

 • Apophis_2010-08-14 19:48:07

  "Główną postacią miał być Twi'lekański Jedi, który walczyłby z piratami i najemnikami, a znane postaci miały się pojawiać tylko przy dużych bitwach." i wtedy wpada Lucas i z genialnego pomysłu powstaje ta nierealistyczna szmira. Spoko...

 • flippooo2010-08-14 19:24:18

  szkoda że Bothan nie będzie. O Wookiech nawet nie ma co marzyć, chyba że w 5 sezonie

 • Rycu2010-08-14 19:00:10

  Czyli Dooku i Grievous zaczną wygrywać. Morze zaczną to niewłaściwe słowo ale udające moje odczucie do taktyki wciągnięcia w wojnę republiki.

 • Cad Bane2010-08-14 18:10:26

  Mnie ciekawi co ujawnią na tym nowym panelu. Czy ktoś wie kiedy się on odbędzie ?

 • dark darth 2010-08-14 17:48:50

  Zapowiada się jak poprzednie (oceńcie sami czy to dobrze czy źle).
  Ale wybaczę im wszystko, jeśli jakimś cudem zrobią, że TCW będzie zgodne z kanonem.

  Głupio, że nie skończą wątku z Zillo. Zaczynają, zwiększają napięcie i kończą.

 • ogór2010-08-14 17:06:37

  Balav-> Kto Ci buty ukradł?! :D

  Ja tam wierzę w ten serial, bo przynajmniej w moim przypadku spełnia on swoją rolę, czyli dostarcza mi co tydzień 20 minut rozrywki spod znaku Gwiezdnych Wojen. A to, że są niezgodności z kanonem, że Lucas ingeruje.. Ma prawo, jego dzieło życia. Ma pełne prawo.

  "Dave nie chciał, by Jedi stali się superbohaterami." Ashoka jest postacią stworzoną przede wszystkim aby dzieciaki miały jakąś postać, z którą mogłyby się utożsamiać. Anakin w TPM miał 9 lat a umiał wszystko naprawić i pilotować każdy statek/pojazd - złote dziecko! :D

 • Balav2010-08-14 16:45:57

  Zapowiedzi brzmią jak zwykle przenio, ciekawe jak będzie z ich realizacją. Cóż to oni chcą wyjawić na panelu "Revealed"?

  Proponuję aby polscy fani SW postawili krzyż przed siedzibą Lucasfilm Animation i aby stał tam dopóki wszystkie obietnice odnośnie s03 nie zostaną spełnione (tak wiem, pełno tekstów już o krzyżu wszędzie i nudne się to robi powoli, ale wybaczcie nie mogłem się powstrzymać:p)

 • Alex Wolf2010-08-14 15:59:58

  niekończąca się opowieść ,wszystko dla forsy,jak zawsze

 • Ephant Mon2010-08-14 15:44:35

  ile trwały wojny klonów? trzy lata? mają już cztery sezony i chyba na tym się nie skończy... zrobiliby film na koniec czwartego i byłoby ok, ale pewnie będą to ciągnąć póki dolary płyną

 • Skylan2010-08-14 15:02:46

  ciekawe jakiemu okresowi czasu odpowiada jeden sezon

 • Vergesso2010-08-14 14:40:34

  Bla Bla Bla. Zawsze ten sam PR-owy bełkot, którego skutki i tak są różne.

  Jedni zwalają winę za to, że TCW jest jakie jest na Lucasa. Inni na Filoniego. Inni, że to Sue Rostoni powinna pilnować zgodności z kanonem. Inni jeszcze inaczej.

  A to jakaś różnica? Przecież to i tak jedna banda oszustów uwikłana w brudne interesy.

 • Carth Onasi2010-08-14 14:22:46

  Uff, więcej nie zobaczymy Zillo. I bardzo dobrze, odcinki, w którym ta pokraka się pojawiała, były jednymi z najgorszych.

  "Jedną z większych rzeczy, którą robimy, to skupienie się na Separatystach. Zobaczymy bohaterów po ich stronie i poznamy motywy, dlaczego robią to, a nie co innego." Brzmi zachęcająco.

  "Dave napomknął też, że może pojawić się kilka postaci z EU" Obiecanki cacanki. Nie uwierzę, póki nie zobaczę.

  Więcej "vaderowatości". Oby.

  "Dave nie chciał, by Jedi stali się superbohaterami." A co z Ahsoką, panie Dave?

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..