Star Wars TV

Howard Roffman: Produkcja serialu aktorskiego Star Wars odłożona na czas nieokreślony

blog Redakcji Bastionu

Jakiś czas temu informowaliśmy o przyjęciu zorganizowanym w ramach majowych obchodów trzydziestolecia Imperium kontratakuje. Po zakończeniu specjalnego pokazu charytatywnego TESB ponad setka gości zdecydowanych zapłacić dwieście dolarów za wstęp, mogła wziąć udział w bankiecie, którego gościem honorowym był George Lucas. "Stwórca" zmartwił wówczas fanów stwierdzając, iż serial aktorski Star Wars będzie poważnie opóźniony z uwagi na przewidywane zbyt duże koszty produkcji. Lucas stwierdził wówczas:

Z telewizyjnym serialem nic się teraz jakby nie dzieje, ponieważ mamy scenariusze, ale nie wiemy jak je zrealizować. Ponieważ, to dosłownie będą Gwiezdne Wojny, ale musimy zrobić je...dziesięć razy taniej. A to duże wyzwanie...dużo większe niż nam się to wydawało.

Słowa George'a Lucasa potwierdził prezes Lucas Licensing Howard Roffman, który gościł na zakończonym już Celebration V w Orlando na Florydzie. Podczas panelu zorganizowanego z okazji trzydziestolecia tej gałęzi imperium Lucasa Roffman przyznał, iż realizacja serialu aktorskiego została odłożona w nieokreśloną przyszłość. Szef Lucas Licensing przyznał, iż gotowa jest większość scenariuszy i ustalono główny zarys fabuły, który się nie zmieni, ale na przeszkodzie w procesie tworzenia stoi dzisiejsza technika produkcji telewizyjnej. Nie pozwala bowiem ona na realizację pomysłów Lucasa w taki sposób, aby nie naruszać założonego budżetu. Roffman przyznał także, iż istnieje możliwość zmiany już napisanych scenariuszy.Tagi: Celebration (410) George Lucas (1013) Howard Roffman (19) Serial aktorski (196)

Komentarze (28)

Nosz ku..a mać, pieprzone prawa rynku! Ja już 30 lat czekam!

Ech.. Nie obejrzymy serialu bo w 2012 jest koniec świata. Szkoda...
A co do panów narzekających na Wujka Lucasa - czy normalny człowiek dokładałby z własnej kieszeni grube pieniądze na serial wiedząc że mu się to nie zwróci?

Tak, tak!!!
SW TCW maja pociągnąć ze 2 lata, to będzie 2013, więc najpierw wydanie na dvd i BR, a potem serial aktorski.
TO BĘDĄ GW, ale maja być tanie...no to nie będą już SW.
3D zarabia to po co na nim tracić.

Mówiłem już nie raz że niesamowicie skąpy Luca$ nie zrobi serialu - niedługo się potwierdzi.

Pocieszmy się serialem komediowym tego żydka Seth Greena

pies go ... tracalgwiezdne wojny skonczyly sie w 83

Hakuna ma tata a Lukas imperium :)

Nie wiemy, co założono w scenariuszach serialu. Bilans to bilans (rzecz w Polsce i EU nie znana). Nie jeden serial z tego powodu upadł (SW też - animowany). To nie ZSRR, tu trzeba zarobić, Obama z Baraku nie dopłaci. Już dawno mówiłem, że gdyby zrobić serial technicznie pokroju Star Treka, to daliby radę. Ale to nie George, mistrz montażu i amator animacji (nigdy reżyser). Fakt, mogą okroić scenariusze, ale czy muszą? Póki co maszynka SW się kręci i nie ma pośpiechu, Lucas jeszcze żyje (dopiero rozkaz 66 mu wydano). Więc póki energii w akumulatorach, póty nadziei. "Dożyjemy, zobaczymy."

Nie wydajcie następnego sezonu TCW a będziecie mieli kasę na serial

Nie mam osobiście nic do Górali ze Wzgórz Golan, ale jak ktoś posądza Luca$a o żydostwo to chyba zacznę nadstawiać ucha chętniej...

Co to jest za stwierdzenie "iż serial aktorski Star Wars będzie poważnie opóźniony z uwagi na przewidywane zbyt duże koszty produkcji." ???

o0

Cała machina Lucasfilmu nie ma kasy? Na serial? Gdzie co rusz powstają droższe produkcje np. HBO, niekoniecznie idące w parze z jakością?

Ja p'
Mogli powiedzieć uczciwie za te zebrane 20 kawałków, że po prostu im się nie chce. Albo że tak są zajęci niszczeniem SW przez TCW, że nie mają czasu na nic innego.

Plz... SW stacza się szybciej niż przypuszczałem

JangoFett17, Vitalis>>>> Tak, bo produkcja gadżetów, dwóch seriali, książek czy komiksów jest za darmo.
Przecież nikt nie zrobi serialu za więcej niż może za niego zarobić.

Ech, why Lucas, why?! Budżet? To niby Dżordż pieniążków nie ma? Co mu szkodzi wydać trochę więcej? Serial SW - 2024.. Ehem, fajnie. Sierpień 2010 FTW

Dla picu to robią żeby dalej pobudzać zainteresowanie. Lucas nie chce naruszać budżetu? NO jasne mógłby przecież ma tyle kasy z książek

czyli za 3-5 lat może się pojawi jak dobrze pójdzie, najpierw skończą TCW czyli pewnie jeszcze z 2-3 sezony i wezmą się za to

Anmara - Muszą. Nie mają wyjścia, bo to jest stąpanie bo grząskim terenie. Bo załóżmy, że zrobią ten serial z super efektami, ale może się to nie zwrócić w liczbie oglądalności i co wtedy?? Nie ma kasy, a poza tym naładowanie serialu efektami czyni go drogim, dla stacji która kupuje prawa do jego wyświetlania, a żadna stacja nie kupiła by czegoś BARDZO drogiego(nie wiem ile mógłby kosztować jeden sezon z 22 odcinkami?)

Sierpień wymiata w kit. Jak na razie żadnej dobrej wiadomości w tym miesiącu. Teraz dowiaduję się, że papcio odkłada w czasie produkcję serialu aktorskiego do czasu kiedy efekty specjalne będą się robić same za darmo. Czyli co? Pożegnaliśmy się z ostatnią produkcją, który miała miała szansę nie okazać się szajsem dla bezmózgich grubasów.

No świetnie. Wiadomo, że nie zrobią tego serialu NIGDY 10 razy taniej. Chyba, że wejdzie jakaś nowsza technologia, (albo Lucas wygra w Totolotka).

Najgorsza wiadomość w historii SW :( Produkcja prawdziwych Gwiezdnych Wojen reżyserowanych przez Lucasa jest odłożona :( Toż to dramat...

sierpień wymiata, nie ma co <3

Same "wesołe" wiadomości ostatnio :<

Duke Nukem Forever ;)

Lucas musi się zamrozić do czasów kiedy będzie odpowiednia i tania technika jak chce zrobić ten serial,hehe

@Dave-2024!

Hello! Myster Lucas! BSG...

Obstawiam 2017. Albo 2022. Kto mnie przebije?

Może to i dobrze, że przełożyli. Patrząc na to, co ta banda z Lucasfilm wyrabia z TCW, to mogliby też nabroić w aktorskim.

to se dłuuuuuugo poczekamy :)

Cieszę się jak nie wiem co, o.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Star Wars TV"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.