TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Kilka informacji na temat trzeciego sezonu "The Clone Wars"

2010-08-18 07:56:41

W tym newsie wspominaliśmy o tym, co na zakończonym niedawno konwencie Celebration V twórcy "The Clone Wars" powiedzieli na temat trzeciego sezonu. Oto kilka innych informacji, które podali.

Joel Aron (specjalista od grafiki komputerowej) powiedział: "Wiedzieliśmy, że będziemy chcieli pokazać Kamino pod koniec drugiego sezonu, więc bardzo chcieliśmy stworzyć animację wody. Nie udało się nam wtedy, więc postanowiliśmy, że w sezonie trzecim będzie ona na najwyższym poziomie. Zobaczycie na początku trzeciego sezonu, że będzie to zupełnie inne widowisko - bardziej bogate i spełniające życzenia, które mieli Dave [Filoni] i George [Lucas].

Pierwszym z nich było stworzenie wody... mieliśmy zrobić ją tak, abyśmy mogli ją pokazać, więc namalowaliśmy powierzchnię. Kolejną sprawą było pokazanie zniszczeń. Zamiast wybuchających rzeczy staraliśmy się, żeby było to bardziej widowiskowe, jak w kinie,bo nie można mieć głośnego dźwięku towarzyszącego małej eksplozji. Musieliśmy to podrasować".


Następnie twórcy wypowiedzieli się o klonach.

Dave Filoni: "Dla nas klony stały się ważną częścią serialu, tak jak Jedi. Ciężko jednak pokazać relacje między Jedi, bo mają oni Moc, która stawia ich na innym poziomie. Kiedy zrobiliśmy 'Rookies', odcinek w sezonie pierwszym, okazało się, że ludzie pokochali klony - kapitana Rexa i komandora Cody'ego. Stworzyliśmy zatem więcej historii 'kręcących się' wokół nich.

Początek 3. sezonu skupia się na klonach - ich treningu, miejscach i osobach, które je trenują. Wprowadziliśmy Shaak Ti... to było ważne dla wszystkich. Wcześniej jej nie pokazaliśmy, żeby nie myliła się dzieciom z Ahsoką. Zobaczycie, że np. Rex różni się od Cody'ego - inaczej myślą, inaczej się zachowują. Chociaż są klonami, mają różną osobowość. Zżyliśmy się z nimi, zadawaliśmy sobie pytania, np. czy wszyscy żołnierze są efektywni kiedy przez większość czasu dorastali w tych wszystkich zbiornikach?"


Wspomniano również o Zabraku imieniem Savage Opress, którego już przedstawialiśmy. Jak mówi Aron: "Jego historia była dla nas wyzwaniem. Chcieliśmy, żebyście mieli z nim emocjonalną więź - żebyście się go bali albo żebyście go polubili. (...) Zawsze chciałem, żeby był raczej cieniem i sylwetką w mroku. Animatorzy stworzyli różną mimikę twarzy dla niego (...) W całym sezonie zresztą poprawiliśmy mimikę i ekspresję twarzy postaci. Nie zobaczycie już więcej 'drewnianych' postaci, co jest dla nas olbrzymim skokiem naprzód".Twórcy wypowiedzieli się również o Asajj Ventress, Siostrach Nocy i Dooku, co możecie przeczytać we wspomnianym newsie.

Oto co mówili o planecie Dathomira:

Filoni: "Dathomira była planetą wcześniej nie pokazywaną. Ta część historii jest bardzo ważna, bo mieliśmy potrzebę czucia, że dochodzimy do czegoś, chcieliśmy pokazać jak żyją tamtejsze wiedźmy. Planeta miała być 'żywa' i kontrolowana przez nie. Kiedy zobaczycie te odcinki, ujrzycie, że dym, można powiedzieć, ma swoje własne życie. Jest podobny do szaty Matki Talsain - kiedy pierwszy raz rozmawialiśmy o jej wyglądzie, pomyślałem, że fajnie by było jakby miała ona będącą w ciągłym ruchu jak woda, szatę.

Chciałem, aby to, co znajduje się na powierzchni przypominało kości wychodzące z ziemi i żeby była spowitą mgłą. Kiedy zbliżasz się, widzisz, że jest tam mniej światła. Niekoniecznie spotkasz tam wesołych ludzi - dominuje tam kolor czerwony i jest bardzo niebezpiecznie."
Przedstawiono również klipy filmowe, m. in. Asajj wychodzącą ze statku na Dathomirze i atak niewidzialnych postaci na Dooku. Oto one:

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: The Clone Wars (1374)

KOMENTARZE (36)

 • Vergesso2010-08-19 20:09:37

  Vampyrus -> Konkretny przykład? Ok. Ventress jako Wiedźma z Dathomiry. Ona miała już zupełnie inną historię, a teraz chcą w niej gmatwać.

 • Rycu2010-08-19 18:16:27

  Krwawa planeta Ventress, niewidzialni Jedi i łuki świetlne. Tylko polskiej husarii tam brakuje.

 • Vampyrus2010-08-19 12:53:40

  do Gierka mnie jeszcze nie porównywano :)

  Oczywiście, ze fuszerki trzeba krytykować, tylko jak dotąd nikt mi tu fuszerki nie wskazał. Szukam argumentów, a dostaje "eeee, łuk świetlny?!?" i "Maciusia z klanu". Sorry dziewczęta, ale to właśnie jest bezsensowne malkontenctwo, bo kto mi wyjaśni w czym ten łuk jest bardziej bezsensowny od hiperprzestrzeni, Mocy, rozwalenia DS jedna bombka, Ewoków kasujących Imperium, zamrożenia faceta w węglu itp., ten będzie mógł sobie w nagrodę kupić co zechce :) szczytem i autodefinicją tego był dla mnie pamiętny komentarz dot. wyciętej sceny z RotJ, o tym, ze to przecież nie tak wyglądało w SotE :D albo jak wtedy, kiedy ktoś napisał, ze to skandal ze wprowadza się do kanonu postać, o której nie wspomniało wcześniej żadne źródło SW (Starkiller) :D to ostatnie to akurat raczej oznaka albo tego, ze umysł piszącego katapultował się do odległej galaktyki, albo tego, ze do możliwości legalnego kupna alkoholu brakuje mu jeszcze bardzo wiele lat ;)

  Słowem: każdy kozak może napisać "ŚWIETLNE ŁUKI!!!! -_-" omg zomfg", ale konia z rzędem temu, kto mi wyjaśni w jaki sposób to odbiega od standardowego budowania świata w SW :)

  Bolejecie tez na każdym kroku nad tym biednym zgwałconym kanonem i cudownymi świętymi książkami, tymczasem w którejś powieści której tytułu nie pomnę, bo taka była beznadziejna, Luke Skywalker zostaje adeptem Nurtu i powoduje zniknięcie dla przyrządów śledzących całej armady :D rozumiem ze nikt o tym nie wspomina, i ogólnie kanoniczne jest to, co jest wygodne i fajne, i mieszczące się w małym bezpiecznym światku fana SW, ale już serial powstający pod okiem twórcy tego świata jest be? :) Bo przecież "ŚWIETLNE ŁUKI!!!!! -_-".... ;) Głęboki wdech, wydech i wychodzimy na powietrze! :) miłego dnia wszystkim

 • flippooo2010-08-19 11:27:38

  RodzyN jr., będę oglądał co mi się tylko podoba, nie twój interes. Jak ci się serial nie podoba to nie oglądaj, będzie premiera 3 sezonu to posikasz się z emocji a później znowu będziesz narzekał

 • RodzyN jr.2010-08-19 10:53:04

  eMeM - A nie łatwiej byłoby gdyby TCW pod pasowało się pod to co już istnieje?? Wszyscy byliby zadowoleni i nikt by nie narzekał.

 • eMeM2010-08-19 10:28:01

  Ech, ludzie znowu narzekają...
  Muszę uświadomić niektórym pewną rzecz: "Głównym wyznacznikiem kanoniczności jest zgodność danego faktu z wydarzeniami przedstawionymi w starej i nowej trylogii filmowej" jak podaje Ossus.
  Czy TCW jest niezgodne z którymś z filmów (Ahsoka się nie liczy - może jej nieobecność w RotS zostanie wyjaśniona pod koniec serialu)?

 • Lord Satham2010-08-19 09:38:53

  To jest Matka Przewielebna - taka Przeorysza.

 • RodzyN jr.2010-08-18 21:52:17

  flippooo - Bo to jest serial, który oglądacie wy, dzieci ;) no i oczywiście niżej wspomniany Seller oraz GROM :D

 • Titson2010-08-18 21:32:23

  mhmm... Mam Nadzieję że każdy do tej "matki" Ventress się zwraca 'Mother" bo inaczej zdechnę :]

 • Vitalis2010-08-18 20:31:21

  Hmmm... Świetlne łuki? Może i świecą, ale nie znaczy, że to zaraz są "świetlne" łuki.

  Mam złe przeczucie, że wytłumaczą kolor skóry Ventress oraz Sióstr jakoby Asajj miałaby pochodzić z Dathomiry, ale równocześnie mam nadzieję, że tak nie będzie.

 • Melethron2010-08-18 19:23:43

  flippooo -> to podoba się dzieciom i Sellerowi, więc nie mogą skończyć, zawiedliby swoich oddanych fanów.

 • flippooo2010-08-18 18:42:46

  jakby ludziom nie pasował ten serial to nie powstawałby 3 sezon, tylko wam wiecznie coś nie pasuje a i tak go oglądacie to jest w tym najśmieszniejsze

 • Lord Satham2010-08-18 17:25:22

  Vampyrusie.

  Gdyby robiono dobrze, nie byłoby negatywów.
  A fuszerkę trzeba krytykować.

 • Lord Satham2010-08-18 17:23:48

  Asaji - mazgaj i płaczka...ma matkę, co za wtopa!!!
  Dooku - wystarczy na miecze patrzeć, a walka wygrana.

  Poziom zakręcania prostych spraw mnie przeraża i rozwałka EU jest tu bez znaczenia.

 • Alex Wolf2010-08-18 15:53:19

  X-Yuri> zgadzam się z Tobą w 100 %, powinien być porządek a nie burdel. Lucas powinien dbać o spójność uniwersum a nie go coraz bardziej rozwalać

 • Melethron2010-08-18 15:43:09

  bleee, bleee i jeszcze raz fuuuuuu.

 • Nestor2010-08-18 15:24:45

  Klip z Dooku jest fenomenalny.

 • X-Yuri2010-08-18 13:36:50

  Skylan> Oczywiscie, a jesli na jakiejs dzialce stoi budynek, jej wlasciciel stwierdzi ze chce inny tu postawic, i stawia inny, to nie niszczy tego poprzedniego w zaden sposob ? : p

 • Skylan2010-08-18 13:14:16

  Ale nie rozumiem co wam się nie podoba. Wojny Klonów nie niszczą kanonu. Kanon to Lucas i to co wymyśli, czyli jeśli coś wymyśli to jest, a wy nie możecie dyskutować.

 • Vergesso2010-08-18 13:02:22

  Wchodzę na Bastion i widzę kolejny komentarz gościa pokroju Vampyrusa, który znów nakazuje wszystkim radochę i zakaz narzekań. -_-

  Normalnie na tym portalu czasem bywa gorzej niż w czasie gierkowskiej propagandy sukcesu.

  A co do newsa: o tym, że wszystkie widźmy na swoją szefową mówią "Matko" to już było wiadomo wcześniej. Pic polega na tym, że Ventress nie była wcześniej Wiedźmą z Dathomiry.

 • Dave2010-08-18 12:55:23

  Dooku w szlafroku, czekam na taką figurkę.

  Cóż, ja i tak w dupie mam TCW od jakiegoś czasu, odpuściłem oglądanie, ale z chęcią popatrzę jak Filoni ze swą bandą rozpieprzają kanon dalej.

  Dziż. Tak, będę narzekał -_-'

 • X-Yuri2010-08-18 12:38:32

  ''i osobach, które je trenują.''

  Hmm. Mandusie ? Ciekawie.

 • Vampyrus2010-08-18 11:51:08

  Wchodzę na Bastion i jestem coraz bardziej przerażony poziomem komentarzy w niusach :) mam wrażenie że jedyny cel istnienia fandomu SW w obecnych czasach to narzekanie - na cokolwiek tylko się da, jak nie laserowe łuki to "machanie łapką godne Maciusia z Klanu"... Serio, niektórzy powinni wyjść czasem z domu ;) Smutne jest że fandom coraz częściej jest pośmiewiskiem, nieźle ostatnio na Zakazanej Planecie polewano z bastionowych komentarzy do niekanoniczności wyciętej sceny z RotJ względem SotE <rotfl>

 • flippooo2010-08-18 11:47:03

  rzeczywiście jednym z zabójców jest Ventress

 • flippooo2010-08-18 11:45:39

  już czekam na odcinek z Asajj i Dathomirą :D

 • FAnakin2010-08-18 11:35:09

  ja nie oglądam :)
  czekam do września

 • Master of the Force2010-08-18 11:20:33

  super

 • Reksiu2010-08-18 10:44:46

  Łuki? Kto widział łuki świetlne!?

 • SroQ2010-08-18 10:24:25

  Z całosci najbardziej rozwalił mnie jeden z twórców (ten po prawej) na koncu filmu z Dooku. Machanie łapką godne Maciusia z Klanu ;3

 • Revan_092010-08-18 10:08:03

  Aż się prosi żeby dodali żółty miecz albo jakiś inny kolor

 • Bolek2010-08-18 09:50:50

  Nie wydaje wam się, że pod maską jednego z asasynów jest twarz Asajj?

  Destruktor -> Matka powiedziała "She's not a stranger. She's one of us."

 • Stele2010-08-18 09:30:09

  Świetlne łuki Bałem się, że dadzą im miecze, ale tego spodziewać się nie mogłem. Chcę rancorów! Chcę zaklęć! Chcę logiki!

  Dooku wypada całkiem ładnie w walce z niewidzialnymi templariuszami. Niby chcieli pokazać jaki to z niego kozak, a tu co chwilę daje się okrążać. Jeden przeciwnik sparuje pusha i po nim... Nie wiem czego chcecie od piżamki. Ahsoka sypia w codziennym wdzianku...

 • ogór2010-08-18 09:20:15

  Na tym statku Assaj jest namalowany Tusken czy mi się zdaje? :D

  Lol, łuki świetlne.. Jak to "działa"?

  Ci assasyni też jacyś śmieszni.. Ogólnie to tak średnio.

 • Cad Bane2010-08-18 09:11:49

  Kurczę, myślałem, że Dooku jest na tyle potężny że odbije tą strzałkę. A tak to super filmiki.

 • Tremayne2010-08-18 08:40:15

  ŚWIETLNE ŁUKI !!!!

  -_-"

 • darth destruktor2010-08-18 08:26:57

  No i się wyjaśniło- wszyscy zwracają się do przywódczyni Wiedźm "Matko", więc i Assaj się tak zwraca.

  Fajnie że Wiedźmy nie mają mieczy, a włócznie i łuki :)

  Z Dooku klimatycznie, poza tą strzałką. Musiała w niego trafić? Nie mógł jej odbić przez sen, jak rasowy badass? ;p

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..