Fandom

Szczegółowy plan na sobotę ze StarForce 2010

StarForce.euZnana jest już dokładna rozpiska sobotniego programu StarForce 2010, który po raz pierwszy zaprezentowaliśmy w tym newsie. Zapraszamy do zapoznania się z planem imprezy!

PARADA

11:00
Przemarsz ulicami Bydgoszczy i uroczyste otwarcie Zlotu Miłośników „Gwiezdnych wojen” StarForce 2010. Start pod Opera Nova, zakończenie na Wyspie Młyńskiej.

WYSPA MŁYŃSKA

11:45
Uroczyste otwarcie Zlotu Miłośników „Gwiezdnych wojen” StarForce 2010.

12:00
Zabawy legionowe.

13:15
Konkurs na strój postaci ze Star Wars pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

14:00
Otwarcie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

14:30
Prezentacja legionów.

CENTRUM KONGRESOWE OPERA NOVA

SALA IMPERIALNA (poziom V)

12:00
Spotkanie z twórcami najlepszych w kraju replik statków kosmicznych i broni z uniwersum Gwiezdnych wojen panami Adamem i Markiem Kulesza.

13:00
Spotkanie z tłumaczem książek z wszechświata Gwiezdnych wojen i członkiem polskich organizacji kostiumowych Eagle Base i 501st Legion Anną Hikiert.

14:00
Spotkanie z Janem Kotlarzem - członkiem organizacji Mars Society.

14:45
Prezentacja robotów przez naukowców z UTP, prowadzi dr inż. Mścisław Śrutek.

15:00
Prezentacja przygotowana przez reżysera filmu „Gwiazdy w czerni” i specjalistę od technik filmowych Stanisława Mąderka. Misją Staszka jest przybliżenie laikom zagadnień związanych z technikami pomocnymi przy kręceniu filmów.

16:00
Panel dyskusyjny, którego gwiazdą będzie redaktor naczelny periodyku Star Wars Komiks Jacek Drewnowski. Uczestnicy zapoznają się z komiksowym światem wydawnictwa Egmont oraz jako pierwsi w kraju zaznajomią z wydawniczymi planami Star Wars Komiks na druga połowę 2010 roku.

17:00
Spotkanie z Tomaszem Bednarkiem, aktorem filmowym i teatralnym, głosem Anakina Skywalkera w Nowej trylogii i animowanych „Wojnach klonów”.

18:00
Panel dyskusyjny z honorowym gościem StarForce 2010 Davidem Prowsem, aktorem i odtwórcą kultowej roli Dartha Vadera. Obecność Davida Prowse uświetni polskie obchody 30-lecia premiery „Imperium kontratakuje”.

SALA HOTH (poziom IV)

12:00
Figurki 3¾ Star Wars
Pokazanie najciekawszych eksponatów i białych kruków z kolekcji fanowskich. Cała prawda o kolekcjonerstwie i zasadach z tym związanych.
Prelegent: Jakub Grzęda

13:00
Kultowe komiksy z wydawnictwa Marvel.
Opis: Pokazanie najlepszych i tych mniej efektownych zeszytów z wydawanych w zeszłych stuleciu przez wydawnictwo Marvel komiksów Star Wars.
Prelegent: Łukasz Woźny

14:00
Konkurs plastyczny dla dzieci.
Prowadzenie: Jan Okulewicz.

15:00
Star Wars w telewizji!
Ukazanie historii gwiezdnowojennych filmów i seriali telewizyjnych - od najwcześniejszych po animowane Wojny Klonów.
Prelegent: Bartosz Burzyński

16:00
Potentium Force – omówienie.
Zarys gry, nowości i ciekawostki dotyczące rodzimej gry gwiezdnowojennej portalu StarWars Extreme.
Prelegent: StarWars Extreme

17:00
Korpusy Jedi
Przedstawione zostaną korpusy rolnicze, medyczne, eksploracyjne i edukacyjne, które wchodziły w skład Zakonu Jedi. Kilka nieznanych dotąd faktów na ich temat oraz obalenie niektórych mitów.
Prelegent: Przemysław Kwiatkowski

SALA DAGOBAH (poziom IV)

12:00
Konkurs komiksowy. Bartosz Burzyński kieruje konkurs dla naprawdę spostrzegawczych. Znajomość komiksów Star Wars wymagana w stopniu pozwalającym na poznanie postaci po kolorze włosów.

13:00
Potrafisz rysować i ciekawi Ciebie świat komiksu? Zajrzyj na warsztaty rysunkowe podczas których członkowie polskich organizacji kostiumowych Daria Kettner (Eagle Base) i Michał Szymański (Eagle Base) przekażą tajniki sztuki komiksowej.

14:00
Pokazy gier planszowych ze świata Star Wars we współpracy z Centrum Gier „Pegaz”.

15:00
The Old Republic – nowa gra online we wszechświecie Star Wars Sprawozdanie z harmonogramu pracy nad nowa grą komputerową. Pokazanie nowinek i ciekawostek.
Prelegent: Gildia Fanów Star Wars

16:00
Konkurs wiedzy o parodiach Star Wars prowadzony przez Izabelę Rutkowską i Karola Dobosza. Do trzech razy sztuka! Masz kolejną szansę na wzięcie udziału w najbardziej pokręconym konkursie o Star Wars! „Family Guy” nie jest Tobie obcy? Podobały się kolejne epizody „Robot Chicken”? Pamiętasz szaleństwo w filmie „Kosmiczne Jaja”? Wrzuć zatem do odtwarzacza fanfilm „George Lucas in Love” a potem zamień na „Fanboys”. Sprawdź się! I Niech Szmoc będzie z Wami!

17:00
Przygotowanie do Inwazji
Gwiezdne wojny od lat kojarzą się z wojną toczoną między Rebelią, a Imperium. Pomimo zmiany nazw walka wciąż toczyła się między X-Wing’iem, a TIE fighter’em. Po dwudziestu latach ciągłej wojny podpisane zostało zawieszenie broni. Galaktyka na sześć lat zapomniała o wojnie. Nie zdawała sobie jednak sprawy z tego, że od przynajmniej czterech tysięcy lat planowana była INWAZJA wojowniczej rasy Yuzhaan Vong.
Prelegent: Szymon Bolewicki, Krzysztof Rewak

SALA BESPIN (poziom IV)

12:00
Czarne charaktery w świecie wykreowanym przez George’a Lucasa
Przedstawienie najciekawszych czarnych charakterów Odległej Galaktyki. Przede wszystkim sithowie, ale także zwykłe łotry.
Prelegent: Gildia Fanów Star Wars

13:00
LaserFight – nazwa adekwatna dla zabawy na Zlocie Fanów Gwiezdnych Wojen. Członkowie i właściciele LaserFight przybliżą i zademonstrują na czym polega laserowy paintball.

13:30
Quiz o tematyce Gwiezdnowojennej otwarty dla wszystkich uczestników. Wykaż się wiedzą o postaciach, wydarzeniach, filmach itp. Przygotuj się także na kategorię niespodziankę. Organizatorzy proponują stworzyć trzy - czteroosobowy zespół i powalczyć o nagrodę.
Gościnne prowadzenie: Tomasz Pająkowski

16:00
Żołnierze Rebelii
Wszyscy znają szturmowców Imperium i ich złowrogie białe zbroje. Ale co z żołnierzami, którzy pokonali ich w Galaktycznej Wojnie Domowej? Bojownicy o wolność też mieli swoje formacje, charakterystyczne umundurowanie i momenty chwały. Ta prelekcja przybliży Wam strukturę wojska Sojuszu Rebelianckiego, jego wyposażenie, umundurowanie i najważniejsze bitwy.
Prelegent: Michał Szymański, Maciej Witała

17:00
Rebel Alliance Infantry Detachment
Rebel Legion to międzynarodowy klub kostiumowy skupiający posiadaczy profesjonalnych replik kostiumów postaci pozytywnych z sagi Star Wars. W ramach Legionu istnieją Detachmenty obejmujące poszczególne grupy kostiumów. Ta prelekcja przybliży Wam Rebel Alliance Infantry Detachment, który zajmuje się strojami żołnierzy Rebelii i Republiki innymi niż klony. Opowiemy przede wszystkim o kostiumach piechoty Sojuszu, szczegółowo omawiając najbardziej charakterystyczne uniformy: Rebel Fleet Trooper, Hoth Trooper, Endor Commando.
Prelegent: Michał Szymański, Maciej Witała

WYSTAWA PAMIĄTEK I MODELI (poziom III)

Przez cały czas trwania zlotu zwiedzający będą mogli oglądać specjalnie przygotowaną wystawę na najniższym piętrze Opery. Więcej o niej znajdziecie tutaj.


Zlot miłośników Gwiezdnych wojen "StarForce 2010 - 30-lecie Imperium kontrakatuje" jest organizowany przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną przy wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszcz, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Bydgoskiego Fanklubu Star Wars, Toruńskiego Imperium Star Wars oraz organizacji kostiumowych 501st Legion i Rebel Legion.

Star Wars is a registered trademark of Lucasfilm Ltd.


Temat na forumTagi: Bydgoszcz (146) StarForce (76)

Komentarze (27)

Mam pytanie formalne. Wejście jest płatne czy darmowe bo już sam nie wiem ?

Nic nie jest interaktywne i dlatego ssie :)

A na forum ostatnio prawda wyszła na jaw, że BFSW używa zamiennie kont VooYo, Long, Seler, Dzorf (Dżorf?...) i pewnie Onil też :]

A co wy chcecie. Przecież w programie nie ma interaktywnej wystawy, interaktywnych pokazów, interaktywnych szturmowców i sith. Dlatego się nie podoba.

Tak Vissanie, poznałeś ostateczną prawdę. Seller jest jak Święta Trójca, zaiste jest lordem, mesjaszem i hermesem w jednej osobie. Stąd jego roztrojenie jaźni.

Czy to znaczy że Long i VooYoo = Seller?

Long to nie wujo. Long to Seler, nie widzicie tego podobnego charakteru (swoją drogą mało zabawnego).

Patrzcie jak sprytnie VooYoo próbuje ukryć fakt że pisze z konta "Long"

Onil, jesteś kolejną osobą, która przy okazji SF2010 pokazuje, że nie umie czytać. Przejrzyj sobie stronę imprezy, poczytaj (ze zrozumieniem!!) newsy na Bastionie i innych serwisach... a zresztą, co ja się będę wysilał wyjaśniać. No, ale przecież "tak łatwo jest klepać 3po3 z wygodnej kanapy przed monitorem". Prawda, Vooyo? Które to już Twoje konto?

Kurde a już się bałem, że pod tym niusem nie będzie flejma. :D

Onil> Jesli przeskadza ci fakt ze masz wybor, to dziwny z ciebie czlek^

No i zrobił się z tego zwykły konwent, prelekcje odczyty i inne pierdoły, a tak dobrze się zapowiadało w Toruniu, odpuszczam sobie i znajdę sobie lepsze zajęcie

Wygląda na to że będę siedzieć głównie na sali Imperialnej

Prosiłbym redaktorów Bastionu o poprawienie błędu w newsie, o którym dyskutowali Stele i Ragnus.

Zastanawiam się czy brać udział w paradzie, musiałbym rano wyjechać bo jestem z Trójmiasta i to trochę daleko.

Parada równości będzie!

Super, już się nie mogę doczekać soboty !!!

Yey! Fajnie.

Szkoda,że mnie tam nie będzie. Na Starforce 2011 wybieram się już legalnie.

@Stele, dzięki za znalezienie błędu, wcześniej tyle osób patrzyło i nikt nie zauważył. Pierwszy z Dagobahów to Hoth.

eh, Nestor, przełóż swoją prelekcję na inną godzinę. :<

Seller w komentarzach, nius można uznać za udany.

Pies Yuki>>> To się nazywa pech :D

Kce do Bydgoszczy *tupie nogą*. To sadyzm. Wywieszać reklamę tam, gdzie zawsze stoję w korku w drodze do szkoły, a nie mieć jak tam dojechać.

Ale szczegółowy plan, WOW!

Stele -> Zapamiętam. Nigdy nie łapałem kiedy ma być a kiedy nie ;)

Frak yea, jestem w newsie. ZNOWU :D

Sala Dagobah jest 2x, a wątpię aby przez cały czas odbywały się w niej dwie atrakcje.

To już wina redaktorów konkretnych punktów programu, ale apostrof w nazwach angielskich stawia się tylko w przypadku dwóch samogłosek następujących po sobie. X-Wing ani TIE Fighter nie należą do takich wyrazów.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.