Komiksy

Plan wydawniczy Egmontu oraz nowe komiksowe czasopismo Star Wars

Egmont Polska

Informacja prosto z Bydgoszczy, w której trwa zlot fanów Gwiezdnych Wojen - StarForce.

W trakcie imprezy odbyło się spotkanie z Jackiem Drewnowskim, tłumaczem komiksowym oraz redaktorem Star Wars Komiks i Wydań Specjalnych. Reprezentant wydawnictwa Egmont przedstawił plany wydawnicze dotyczące komiksów SW, które trafią na rynek w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Zanim jednak zapoznacie się z dokładną rozpiską zamieszczoną poniżej, pragniemy zwrócić uwagę, że plany (szczególnie dotyczące albumów) mogę ulec jeszcze nieznacznym zmianom z przyczyn niezależnych od wydawcy.

Jacek Drewnowski ujawnił również, że Egmont zamierza wprowadzić kolejną gwiezdnowojenną pozycję. Od grudnia Egmont startuje ze Star Wars Komiks Extra. Nowe czasopismo, którego cena wyniesie najprawdopodobniej około 14-15 zł, będzie kwartalnikiem składającym się ze 144 stron oraz dodatkowych czterech, okładkowych wydanych na twardszym papierze. SWK Extra, podobnie ja to miało miejsce w przypadku siostrzanych magazynów Fantasy Komiks i Komiksowe Hity, do których kupna redaktor SWK również zachęcał, zaistnieje na rynku dzięki popularności i sukcesowi jakim cieszą się komiksy Gwiezdnych Wojen w Polsce.

Podczas spotkania podano także kilka dodatkowych informacji na temat kondycji komiksów, a także ich dalszej przyszłości. Sprzedaż komiksowych pism SW jest nadal zadawalająca, świadczy o tym choćby fakt ustanowienia rekordów ilości sprzedanych egzemplarzy przez SWK 7/2010 oraz SWK WS 2/2010, choć warto zaznaczyć, że nie są to oszałamiające liczby. Z tytułów, które mają największe szanse trafić do Polski wymieniono Invasion i Blood Ties (prawdopodobnie w ramach SWK WS), wspomniano również, że wydawnictwo przygląda się Star Wars Adventures. Ponadto zaczynając o marca przyszłego roku w SWK, prawdopodobnie raz na kwartał zagości publicystyka, w kwietniu przyszłego roku może nastąpić powrót Dziedzictwa. Egmont nie myśli na razie o komiksach, które nie zostały jeszcze wydane w USA (przyjdzie na to czas później), jak i nie rozważa na razie wydawania starszych pozycji (takich jak np. Tales of the Jedi, Empire’s End lub komiksowe adaptacje filmowych epizodów), jednak nie można tego całkowicie wykluczyć w przyszłości. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego to wydawnictwo ma zamiar trzymać się obecnie objętego kursu przynajmniej do roku 2012, choć na razie jest to jeszcze zbyt odległy czas aby mówić o jakichkolwiek konkretach. Poruszono także temat zapowiadanej podwyżki VAT i jej wpływu na ceny komiksów. Choć nie można jeszcze wszystkiego stwierdzić na 100% , ceny wydań zeszytowych raczej nie powinny ulec zmianie, jednak jeśli chodzi o albumy to możliwa jest kilkuzłotowa podwyżka.

Więcej informacji na temat spotkania z Jackiem Drewnowskim znajdziecie w relacji na żywo z konwentu StarForce 2010. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z dokładnymi planami wydawnictwa Egmont.

Wrzesień 2010
Star Wars Komiks #25
- Pokaz mocy (Show of the Force, Republic #65-66) (44 strony)

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #6 (96 stron)
- Boba Fett – Wróg imperium (Boba Fett – Enemy of the Empire #1-4)

Rycerze Starej Republiki tom #3: Dni strachu, noce gniewu (144 strony)
- Dni strachu (Knights of the Old Reublic #13-15: Days of Fear)
- Noce gniewu (Knights of the Old Reublic #16-18: Nights of Anger)

Październik 2010
Star Wars Komiks #26
- Jabba the Hutt: Betrayal (24 strony)
- Entrenched (Visionaries) (12 stron)
- Nameless (Tales #10) (8 stron)

Listopad 2010
Star Wars Komiks #27
- Brothers in Arms (Republic #50) (18 stron)
- Jango’s Legacy (Republic #50) (18 stron)
- The Death of Captain Tarpals (Tales #3) (8 stron)

Rycerze Starej Republiki tom #4: Daze of Hate, Knights of Suffering (144 strony)
- Daze of Hate (Knights of the Old Reublic #19-21)
- Knights of Suffering (Knights of the Old Reublic #22-24)

Grudzień 2010
Star Wars Komiks #28
- No End in Sight (Republic #50) (18 stron)
- Boba Fett: Salvage (Boba Fett: Enemy of the Empire - TPB) (16 stron)
- Free Memory (Tales #10) (10 stron)

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #7 (96 stron)
- Small Victories (Rebellion #11-14)

Star Wars Komiks Extra #1 (148 stron)
- Slaves of the Republic (The Clone Wars #1-6)

Wektor tom #1 (144 strony)
- Wektor #1 (Knights of the Old Reublic #25-28)
- Wektor #2 (Dark Times #11-12)

Styczeń 2011
Star Wars Komiks #29
- Purge: The Hidden Blade (22 strony)
- A Summer’s Dream (Tales #5) (12 stron)
- Into the Great Unknown (Tales #19) (10 stron)

Luty 2011
Star Wars Komiks #30
- Double Blind (Republic #54) (22 strony)
- Lando’s Commandos: On Eagles’ Wings (Tales #5) (22 strony)

Wektor tom #2 (144 strony)
- Wektor #3 (Rebellion #15-16)
- Wektor #4 (Legacy #28-31)

Marzec 2011
Star Wars Komiks #31
- Jedi: Aayla Secura(40 stron)
- Publicystyka

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #8 (96 stron)
- The Stark Hyperspace War(Republic #36-39)

Star Wars Komiks Extra #2 (148 stron)
- In Service of the Republic (The Clone Wars #7-9)
- Hero of the Confederacy (The Clone Wars #10-12)

Temat na forum.Tagi: Bydgoszcz (146) Egmont Polska (578) Konwent (437) Plan wydawniczy (81) StarForce (76)

Komentarze (51)

X-Yuri>a ja na okładkę angielską popatrzyłem. Pomyliłem się, mój bład. A tak wogóle to robili już SWK z dodatkowymi stronami więc nie było by problemu. Ale ważne, że dadzą i to się liczy.

Mroczny Lord Darth Vader> w GWK na czesci byly dzielone historie ktore stanowily calosc, Bitwa o Kamino to 3 osobne historie, ktore mozna bez problem dzielic w ten sposob, bez obaw. : )

No i, zeby 3 historie z Bitwy o Kamino upchnac naraz musieliby dodac znow 10 stron..

Bitwa Kamino będzie wydana w SWK nr 27 i SWK nr.28, a przecież Drewnowski mówił że nie będzie kontynuacji jak to było w GWK. Przecież mogli dać kapitana w 28 nr, a w 27 nr samą bitwę o Kamino. I znowu Jar Jar wszystko psuje.

Od wydawania GWK do SWK mineło 8 lat więc muszą sobie odbić więc wydają wszystko naraz ;-)

juhu będzie Vector z DT

X-Yuri --> Akurat te The Clone Wars mają jakiś ciąg fabularny bo były wydane bezpośrednio po sobie, więc w sumie nie dziwię się że dają w jednym wydaniu. Miałem tu na myśli min. taki Cross Bones, który nie wiąże się z żadnym innym komiksem. W sumie to 3częsciowe serie w Republic albo Empire poza tym samym logiem nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego...

WOW SWK Extra. Swietnie podobami sie taki pomysl. Na dodatek pierwszy numer w grudniu:D TAAAK!!! Bede swietowal urodziny z SWK, wydaniem specjalnym i na dodatek z Extra, cos wspanialego, caly miesiac swietowania. I jak tu nie kochac Gwiezdnych Wojen

Coraz lepiej :)

Czekam z niecierpliwością na marzec ^^ Aaylusia ^^

dzięki za wyczerpujące informacje, teraz wiem, o co chodzi z tymi Vectorami :P marudziłem bo zbieram tylko Dark Times i KOTORy, na Legacy póki co kasy zabrakło; najwyżej kupię tylko pierwszego Vectora

W ogóle to mam taką ciekawą obserwację: komiksy wydane przez Egmont (zeszytowe papierowe) położone jeden na drugim są wyższe niż komiksy innych wydawców położone w ten sam sposób. Nie wiem jak was, ale mnie duma rozpiera, że mieszkam w Polsce i mamy takie wydawnictwa, którym się chce.

Kocisław> Akurat do wydania 3zeszytowek tez SW Extra sluzyc moze, taki zreszta jego drugi numer bedzie^ (dwie 3zeszytowe historie ; P)

Jacek Drewnowski najlepszy komiksowiec Polski!

Kocisław--> Masz wielką rację. Ja wydań TPB nie kupuję, a 3xSWK w grudniu to wydatek w najgorszym (czyt. najdroższym)wypadku 31 zł, a obek tego dochodzą książki wydawane co miesiąc, a ich najniższa cena to 30zł.

Fajek nie palę, alkoholu nie piję, ale wiem że teraz będzie portfel co kwartał pusty ;/

Może jakaś petycja do Egmontu o przeniesienie SWK Extra na inne miesiące, np. styczeń??

Extra plan wydawniczy SWK jakiego nigdy nie było w kraju nad Wisłą ;) Serial Wojny Klonów robi swoje - zwiękasza popularność SW.

Tylko czy oni czasem "nie zjedzą własnego ogona" z taką polityką wydawniczą? 4 komisy SW w grudniu to trochę dużo, nawet na mój portfel, a co dopiero fana który jest pod dachem rodziców.... Nie mogliby przenieść ten kwartalnik na jakiś inny miesiąc?

A tak swoją drogą to nie rozumiem konceptu tego SWK Ekstra.... Chcą teraz wydawać historie które są za długie na SWK WS? Idąc tym tropem może za jakiś czas powstanie "SWK Bonus" w którym będą wydawać opowieści 3 częściowe :P Ale i tak kupię mimo że to Clone Wars.

Plan wydawniczy - miodzio - szczególnie Stark Hyperspace War xD. Purge the Hidden Blade i Double Blind to też miłe zaskoczenie, nie ma co prawda Dead Ends, ale zapowiada się ciekawie ;]

3x SWK!!! Super.

TPB na razie omijam, może kiedyś je wszystkie uzbieram... Kiedyś...

tak tak, ty odpowiadasz nawet jak nie wiesz, potem wprowadzasz ludzi w błąd... itd ;) Lepiej być ostrożnym w traktowaniu na serio tego co piszesz.

Shedao Shai>>>> Nikt inny nie wyjaśnił mu czym jest Vector, a ja wyjaśniłem. Jak ktoś pyta, a znam odpowiedź to odpowiadam, by pomóc innym, a ilość komentarzy dla mnie się nie liczy.

wymówki, wymówki... a to wszystko i tak pretekst do nabijania komentarzy ;)

Shedao Shai>>>> Tyle, że Ephant Mon pytał jeszcze o to, czy może czytać serie bez wektora i co chodzi z ta serią. Ja odpowiedziałem mu na to pytanie. Tego nie było w poście Jara. Więc mój post nie był powtórzeniem, tylko odpowiedzią na pytanie, które Ephant Mon zadał, a na które Jaro nie odpowiedział.

Mistrz Seller - proszę cię o niespamowanie w komentarzach, Jaro już Ephantowi Monowi wyjaśnił o co chodzi.

Świetnie, tylko portfel będzie malał .

Ephant Mon>>>> Vectory wymyślił Dark Horse. We wszystkich tych czterech seriach w zeszytach Vectorowych dzieją się ważne wydarzenia (albo zaczyna jakiś nowy wątek serii). Dlatego jeśli nie przeczytasz Vectora to sporo stracisz. Vector to historia łącząca cztery serie. Zaczyna się w KotOR, potem przechodzi do DT, następnie do Rebelliona i kończy się w Dziedzictwie. Dlatego Vector jest wydany razem.

A jednak i na Rebelliona sie zdecydowali, brawo. Na pewno kupie każde "Dark Horsowe" dzieło

Życie potrafi być cudowne

Ephant Mon -> Łomatko... Przecież Drewnowski nie wymyślił Vectorów, tylko Dark Horse!

nie bardzo rozumiem ideę tych Vectorów.. jak dla mnie to trochę powrót do serii w odcinkach, o których sam Drewnowski mówił, że były błędem :/ i jak to się ma do "normalnych" albumów, jeśli kupię np. Dark Times tom 2 i 3 a nie będę miał Vectora, to tracę dwa komiksy ze środka serii...

Mi tam sie KoTOR'y podobają :P Mój must-have...

Grudzień się zapowiada mru <3. ^^

bez podniety.

KyleLawliet>>>> TCW to tylko dwa numery tego czasopisma. Z ekonomicznego punktu widzenia wydanie TCW jest bardzo logiczne. A rozpoczęcie od niego nowego czasopisma może pomóc w jego promocji.
Zauważ, że największym zainteresowaniem cieszą się SW komiksy z postaciami pojawiającymi się w TCW (stąd pewnie dobrze sprzedał się 7/2010).

Jest lekka pomyłka :) styczeń, luty i marzec 2010 - chodzi chyba o 2011. Zwracam na to uwagę bo nie którzy mogą się pomylić i później będzie krzyk że w błąd wprowadzacie :)

Star Wars Komiks Extra! Super sprawa:D I powiem że bardzo mnie cieszy że akurat będą w nim akurat komiksy z TCW :)

KyleLawliet ->

1. Markę zawsze trzeba długo wyrabiać: w związku z tym SWKE musi pracować nad swoją popularnością od samego początku. TCW to okazja dobra jak każda inna. Poza tym... nie wierzę, że aż tak to Ci może przeszkadzać. ;P Ja też uważam, że mogliby znaleźć lepsze serie, ale i te się bez problemu znajdą.

2. Drewnowski doskonale się na pewno orientuje w tym, co robiła Mandra: "tak, tak, zajebiście się sprzedaje, zaraz będą nowe komiksy" - i jak to się skończyło. On zdaje sobie sprawę, że fani w dalszym ciągu pozostają sceptyczni co do tego, czy pisma się przyjmują na naszym rynku. Po prostu nie chcą przeżyć kolejnego rozczarowania i on robi bardzo dobrze, że nie rozbudza apetytów do niesamowitego poziomu.

Egmont wprowadza jeszcze jeden nowy typ komiksów , widać że ładną kase zbijają na tym :)

No i przecież TCW ma tylko 12 numerów więc to by była cała seria.

Nie rozumiem totalnie jednej rzeczy. Dlaczego komiksy 'The Clone Wars' będą wydawane jako magazyn z nazwą Star Wars Komiks Extra zamiast 'The Clone Wars' skoro te dwa pierwsze tytuły tego SWKE to i tak 'TCW'? Rozumiem że dalej jest możliwe że w SWKE będą komiksy z innej serii ale co za problem nazwać to magazynem od wtedy? A TCW wydawać po prostu jako TCW skoro ma być wydane w normalnej kolejności? Krejzi to wszystko jakieś. No i skoro sprzedaż dotychczasowych komiksów jest tylko "zadowalająca" a nie rewelacyjna albo przynajmniej bardzo dobra to jakim cudem co chwila mamy nową serię/magazyn/cokolwiek innego?

Plan wydawniczy jest zajefajny, na pewno wszystko kupię, no może oprócz SW Extra. Zobaczy się jaka będzie kreska!!!

"Star Wars Extra" będzie pierwszą gwiezdno-wojenną pozycją Egmontu, którą najprawdopodobniej sobie odpuszczę. Gęby a la TCW w zupełności mi wystarczą w serialowym wydaniu.

A co do pozostałych pozycji - jestem jak najbardziej zadowolony. :)

Darth Bor -> W raporcie ze zlotu nie ma ani słowa o "reedycji" kpt. Tarpalsa, tak więc to jest błąd.

Netron -> Infinities bez problemu zmieściłoby się w standardowym WS.

SWK Extra. Czyżby szansa na Infinities?

komiks The Death of Captain Tarpals (Tales #3), pojawia się 2 razy, nie wiem czy to błąd, czy dwa razy dadzą to samo, a może to kolejna część?

gdyby nie kolejki do Opery może bym zdążył usłyszeć Pana Jacka osobiście :<

jest Secura na okładce jest rekord;-)
wyśmienite zapowiedzi.

Seller-> Termin trzech miesięcy (info redakcyjnej relacji) to coś zgoła innego, niż ogólnikowe "co czas jakiś" jednak nie sądzisz?. Chodzi mi o to, czy po pierwszym wznowieniu tekstów publicystycznych (w "Aayli") po rzeczonych 12 tygodniach wrócą do tego, czy zawieszą ponownie. Wolę bowiem taki tekst, niż słabiutki komiksowy zapychacz (chociaż poprzednie artykuły były kierowane do szerszego grona odbiorców i większość opisywanych rzeczy była mi znana), bo to urozmaica pismo.

Wow ile nowych komiksów! Super że w marcu wyjdzie The Stark Hyperspace War.

Komiksy, dobra rzecz do czytania:D

Balav>>> Publicystyka ma pojawiać się co jakiś czas (info z Avangardy 6)

Czyli jednak Wektor 1 będzie jednak w grudniu- super
Jedi Aayla Secura- Zajefajnie. To jeden z moich ulubionych komiksów
Republic 54 -super, to świetny komiks
The Stark Hyperspace War- szkoda, że nie Twilight albo Rite of Pasage
Star Wars Komiks Extra - Jakoś komiksów TCW nie lubię (wolałbym, gdyby wydawali tą drugą serie komiksową TCW).

Szkoda, że będziemy musieli dłużej poczekać na kolejne Chewbacci.

Nowe pismo komiksowe Star Wars - widać obie mutacje SWK naprawdę dobrze przyjęły się na rynku, skoro Egmont wprowadza "SW Extra". To naprawdę świetna informacja. A sam rozkład jazdy na najbliższe miesiące zapowiada się naprawdę bardzo dobrze: "Aayla Secura", "The Stark Hyperspace War", "Purge #3" (naprawdę szybko w wersji PL), fenomenalne "Entrenched" - świetne tytuły. Do tego kolejne trejdy KotORa i "Vector". Grudzień z czterema tytułami będzie niczym starwarsowy róg obfitości. Mam też nadzieję, że zapowiadana publicystyka raz na kwartał będzie się naprawdę okazywać w SWK, a nie zniknie po jakimś czasie, tak jak to miało miejsce.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.