TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Zapowiedzi książek

2010-09-20 15:19:55 różne

Ostatnio ukazało się sporo nowych, interesujących wiadomości książkowych, które ucieszą z pewnością wszystkich fanów. Zaczynamy od wiadomości z kraju.

Ukazała się zapowiedź kolejnego tomu z serii Wojny Klonów, Żadnych Jeńców. Pierwszą część możecie kupować już od jakiegoś czasu, z kolei druga będzie miała premierę za kilka dni.

Trzeci tom cyklu Wojny Klonów


Wojny Klonów zbierają krwawe żniwo. Zbuntowani Separatyści walczą zaciekle, by odebrać Republice władzę nad galaktyką. Lecz obie strony nie wiedzą o podstępnych knowaniach Wielkiego Kanclerza Palpatine’a...

Kapitan Rex z Kompanii Potok zgadza się uwolnić Anakina Skywalkera od jego wszędobylskiej i ciekawskiej padawanki, zabierając ją na rutynowy lot próbny. Kiedy jednak wysłana na odległą planetę tajna agentka Republiki przepada bez wieści, treningowy lot zmienia się w niebezpieczną misję ratunkową…

Pojawiła się również data premiery czwartego tomu z cyklu Wojny Klonów. Misja na Lanteeb ukaże się 25 listopada. Jest to pierwsza część dylogii Gambit, napisanej przez Karen Miller.Co do informacji z za oceanu. Oczywiście wraz z premierą nowego sezonu The Clone Wars, ukazały się zapowiedzi książek powiązanych z tym serialem. Między innymi:

Villains: A Pop-up Storybook

Niesamowite strony 3-D i historie w klimatach komiksowych, spowodują, że fan w każdym wieku zechce doświadczyć ciemnej strony. Generał Greivous i Asajj Ventress są tylko dwoma z wielu złoczyńców, którzy będą wyskakiwać ze stron tej książki. Jest to odpowiednik Heroes, który został wydany zeszłej jesieni. Villians będzie dostępny w październiku.

Pod tym linkiem znajdziecie próbkę atrakcji jakie zapewnia książka.
Defenders of the Republic to kolejna zapowiedź na październik. Ta książka została napisana z myślą o młodszych czytelnikach. Jest to adaptacja odcinków o Kamino z trzeciego sezonu The Clone Wars. Ukazuje historię grupy klonów, którzy awansują ze zwykłych kadetów, do rangi żołnierzy ARC.Ostatnio pojawiło się również kilka mniejszych informacji. Zmiany dat premier, tytułów itp. nadchodzących książek.

Premiera Vortex w USA została przełożona z 7 grudnia, na 30 listopada. Pomimo to, nie zmieniła się data wydania książki w Wielkiej Brytanii, czyli 9 grudnia.

Ponownie zmienił się tytuł najnowszej książki Timothy'ego Zahna. Przypomnijmy, że powieść wcześniej miała nazywać się Choices, później Hand of Judgment, a teraz Choices of One.
Najnowsza powieść najsłynniejszego autora Star Wars będzie sequelem Posłuszeństwa, a także ważną książką dla Zahna, gdyż zostanie wydana w okolicach 20 rocznicy wydania Dziedzica Imperium, który właściwie zapoczątkował obecne Expanded Universe.

Ukazał się również niedawno wywiad z twórcą książki i komiksu Knight Errant, w którym ukazały się ciekawe informacje.

Komiks i książka to zupełnie różne historie, lecz z tymi samymi postaciami. John Jackson Miller ma nadzieję, że osoby które przeczytają książkę i polubią postaci, które tam występują sięgną po komiks.

Autor jest zadowolony, że wybrał okres jednego pokolenia przed Lordem Bane. Dzięki temu mają większą swobodę w tworzeniu historii.

Tło historii jest już większości znane, ale przypomnijmy, że Republika wycofała się z Zewnętrznych Rubieży w wyniku ciągłych walk, plag i natłoku samozwańczych Lordów Sithów. Zerwano wszelkie kontakty z tymi terytoriami. Barierą nie do przebicia miało być wyłączenie sond wytyczających szlaki nadprzestrzenne. Granic strzegą Jedi, lecz Sithowie są zbyt zajęci walką między sobą, by stanowić zagrożenie dla Republiki.
Jednemu Jedi nie spodobały się działania Republiki. Wraz z grupą użytkowników Mocy, Vannar Treece przedostaje się na teren okupowany i próbuje wspomóc tych, których pozostawiono za granicami. W grupie Jedi owego mistrza Jedi jest osiemnastoletnia Kerra Holt, która w przeszłości poprzysięgła uwolnić, albo chociaż pomóc swoim ludziom, pokonanym w walce z Sithami. Wkrótce zostaje sama, pełna wątpliwości czy poradzi sobie bez wsparcia i pozbawiona łączności z Republiką.

Seria komiksowa, wraz z książką mają być klasyczną Odyseją w świecie Gwiezdnych Wojen. Kerra jest ciągle w ruchu, pełna czarnych myśli.

Książka Knight Errant ma różnić się od komiksu tym, że będzie łatwiej poznać postać Kerry. Miller zauważył, że aby poznać osobowość głównej bohaterki, trzeba by każdą stronę komiksu wypełnić masą chmurek z jej przemyśleniami. Książka ma to ułatwić, a także przedstawić trochę więcej tła wydarzeń.

Kerra będzie młodą Jedi, która dopiero co przeszła próby i nie widziała wielu akcji. Jest to jej pierwsza duża misja i będzie pełna entuzjazmu. Wkrótce jednak zda sobie sprawę, że w obecnym położeniu wiele nie zdziała, gdyż Zewnętrzne Rubieże są zupełnie innym miejscem niż nam się wydaje. Największym problemem są szlaki nadprzestrzenne, które po prostu obecnie nie istnieją.

Autor porównuje Kerrę do Zayne'a z serii KotOR. Zayne nigdy nie był świetnym wojownikiem, zawsze wątpił w swe zdolności. Wolał działać w ukryciu i używać sztuczek umysłowych, zamiast stawać bezpośrednio do walki. Nie bez powodu w serii podróżował z grupą oszustów.
Kerra jest absolutnym przeciwieństwem Zayne'a. Nie używa przebrań do zmylenia wroga. Nie ma na to po prostu czasu. Nienawidzi się skradać. Jest jak Han Solo. Woli bezpośrednią walkę.

Bothanin z fragmentu książki, wydawanej na Celebration V, Narsk Ka’hane, będzie jedną z głównych postaci powieści Knight Errant. Drugą zostanie artylerzysta najemników, Rusher. Obydwoje będą próbowali zachować jakąkolwiek niezależność w przestrzeni Sithów. Powieść ma ukazać jak ludzie radzą sobie pod okupacją. Według Narska u Sithów każdy jest niewolnikiem. Nie ma po prostu innego wyjścia. Można pracować dla jednego Lorda, albo dla drugiego. Nie ma innego pracodawcy. Można wykorzystywać swoje talenty, lub też pracować jako nic nie znaczący niewolnik.

Wkrótce na oficjalnej ma ukazać się prolog do powieści Knight Errant. Nie wycinek książki jak to było w przypadku Celebration V, ale krótkie, darmowe opowiadanie.

John Jackson Miller pracuje z twórcami The Essential Atlas (Daniel Wallace i Jason Fry), którzy wydadzą mały przewodnik po tym co Jedi wiedzą o planetach które odwiedzi Kerra.
TAGI: John Jackson Miller (173) Karen Miller (32) Knight Errant (52) The Clone Wars (1374) Timothy Zahn (239)

KOMENTARZE (13)

 • David_Turoug2010-09-23 20:15:29

  Również oczekuję na Knight Errant. Kolejna publikacja z serii Starej Republiki. ;)

 • Rycu2010-09-21 23:17:22

  No ta ostatnia książka musi być ciekawa jak ją tak wszyscy chwalą.

 • Ren Kylo2010-09-21 16:15:00

  Ciekawy będzie Knight Errant.Inne pozycje jakoś mnie nie ciekawią.

 • Kheperseth2010-09-21 12:12:39

  Knight Errant zapowiada sie ciekawie

 • ogór2010-09-20 23:11:47

  Fajnie.. jeśli chodzi o polskie książki to jestem w tylko o jakieś.. 10? :/

  Ja czekam na "Knight Errant" oczywiście, ciekawi mnie też ten mały przewodnik po tych planetach, które odwiedzi Kerra.

 • hansolo962010-09-20 18:29:00

  Na pewno kupię Defenders of the Republic z TCW

 • Darth Kasa2010-09-20 18:02:26

  Ktoś taki jak Han Solo? Byłoby nieźle.

 • DarkSide982010-09-20 17:56:13

  come to me my errant

 • Elendil2010-09-20 16:06:14

  Przede wszystkim czekam na Erranta.
  Wojny klonów kupię pewnie przy okazji.
  A Vortex i pozostałe części FotJ..... Cóż, czuję, że tego typu historii było już aż za dużo.

 • Nestor2010-09-20 16:01:51

  "Vortexie" przybywaj!

 • Bolek2010-09-20 15:49:08

  Spodobał mi się ten fragment w którym Miller porównuje Knight Errant do Odysei. Uwielbiam takie książki/komiksy :P

 • Aquenral2010-09-20 15:33:53

  Więc "Stealth" okazał się "Misją na Lanteeb"? :<

 • ShaakTi11382010-09-20 15:25:40

  Ciekawie, czekam zwłaszcza na "Erranta".

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..