Gry komputerowe

Zaawansowane klasy z "The Old Republic"

SWTOR.com

Georg Zoeller, jeden z głównych projektantów gry "The Old Republic" opowiedział w dzisiejszym odcinku Bloga Developera o zaawansowanych klasach (KZ). Oto co mówi:

Jak wiecie, w TOR będzie 8 klas - każda ze swoją unikalną historią, w pełni udźwiękowiona, z przerywnikami filmowymi i misjami. To będzie unikalne doświadczenie dla graczy, tego nie robił wcześniej nikt zajmujący się grami MMO.

Chcieliśmy się upewnić, że mamy możliwość wspierania kilku stylów gry w obrębie tych 8 klas. Więc wymyśliliśmy od podstaw klasy zaawansowane, aby zapewnić sobie możliwość stworzenia różnych kombinacji i ról wewnątrz każdej "zwykłej" klasy.

Mamy obecnie czterech projektantów, każdy z nich jest odpowiedzialny za jedną klasę z każdej frakcji. Najpierw sprawdzamy czego oczekują od owej klasy fani filmów Star Wars i/albo fani gier MMORPG. Potem zaczynamy pracę nad tym, aby te oczekiwania zmienić w zabawę podczas gry, poprzez KZ. W kilku przypadkach prowadzi to do wprowadzenia "tradycyjnych" ról znanych z gier MMO do istniejących klas. Na przykład styl gry postacią leczącą jest bardzo popularny wśród wielu osób i chcieliśmy się upewnić, że oferujemy go w naszej grze. Prawdę mówiąc przedstawiamy dwie klasy, które mogą "zmienić się" w lekarza w każdej frakcji przez system KZ.

W innych przypadkach mamy role, które są unikalne dla Gwiezdnych Wojen. Podczas gdy pomysł walczącej z daleka silnej postaci (tzw. "czołgu") jest trudny do zrealizowania w innych grach tego typu ze względu na przewagę walki wręcz, zaawansowana klasa żołnierza (Obrońca) jest w stanie znakomicie wpasować się do Star Wars, gdzie w większości przypadków walka odbywa się z użyciem blasterów i innych broni dalekiego zasięgu.

Głównym celem wybrania KZ ma być dostęp do dwóch unikalnych drzewek zdolności, oferujących pasywne i aktywne umiejętności, które wzmacniają znacząco zdolności bojowe postaci. Trzecie drzewko jest dzielone między wszystkich członków danej klasy.

Oto przykład KZ przemytnika:Łajdak: ten osobnik nie waha się pobrudzić sobie rąk, a jako Zawadiaka [Scrapper] ma w zanadrzu kilka niekoniecznie czystych sztuczek podczas walki wręcz, [nazwanych Scatter Gun - przyp. tłum.] i dostęp do pola maskującego w różnymi ulepszeniami, co pozwala mu na dramatyczne wejście albo wyjście.

Jako Doktor [Sawbones - slangowe określenie lekarza lub chirurga - przyp. tłum.] ma możliwość leczenia i wspierania towarzyszy, na przykład przez użycie Zestawu do Leczenia Nagłych Przypadków.

A jeśli wszystko inne zawiedzie, Łajdak ma nieocenioną zdolność Strzelania jako Pierwszy.

Rewolwerowiec jest wytrenowany w używaniu blasterów zarówno przeciw pojedynczemu celowi jak i kilku przeciwnikom i dokonuje spustoszeń z bezpiecznej odległości. Mając dostęp do Nielegalnych Ulepszeń Broni, może uzyskać przewagę nad wrogiem, który używa dozwolonych metod.

Drzewko Snajpera posiada wiele zdolności wzmacniających osobiste możliwości, wspierające grupę i dodatkowe bonusy od strzałów z ukrycia.

Zrzucając bomby na pobliskich przeciwników czy też strzelając im w plecy, zdolności Nieczystej Walki pozwalają na uzyskanie przewagi nad uczciwie walczącymi i upewnić się, że Rewolwerowiec zada ciosy większej liczbie przeciwników.

Szczęście, dostępne dla obu KZ, pozwala przemytnikowi na przykład wyleczyć się używając zdolności Ukrycie albo zadać bardzo krytyczne obrażenia kiedy użyje Nieczystego Kopnięcia.

Jak widzicie, gracze będą mogli "spersonalizować" swojego przemytnika i granie nim używając zdolności z wszystkich trzech drzewek, jak im się podoba: przy Łajdaku mogą być Doktorem jeśli chcą grać rolę tradycyjnego lekarza z MMO oraz używając zdolności z drzewka Szczęście. Mogą też być "niewidzialnym lekarzem" dystrybuując punkty Doktora i Zawadiaki.

Dostęp do ekskluzywnych zdolności to tylko jedna z możliwości KZ. Dają one też dostęp do wyspecjalizowanego ekwipunku jak różne miecze świetlne, ciężka broń czy inne gadżety. Gracze będą mogli poznać po samym wyglądzie przeciwnika czy mają do czynienia z Obrońcą czy Negocjatorem Jedi - zanim jeszcze przeciwnik pokaże na co go stać.

Nasz zespół chciał, żeby gracze poczuli się wygodnie w swojej klasie, zanim zaprezentujemy im nieco bardziej skomplikowany mechanizm gry, a więc nie od razu dostaną KZ podczas tworzenia postaci. Zamiast tego trzeba będzie znaleźć trenera w stolicy swojej frakcji. To opcja - nie trzeba koniecznie brać KZ.

Na koniec - gra jest w trakcie testów. Każda zdolność, nazwa klasy itp. może się zmienić. BioWare jest znane z dopracowywania swoich gier. Słuchamy waszych sugestii i będziemy nadal wprowadzać ulepszenia.

Niech Moc będzie z Wami!
Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forumTagi: The Old Republic (507)

Komentarze (11)

hhhhaaaaahhhhaaaahaha

Guipago - w przypadku WoW-a 11 mln aktywnych kont to faktycznie nieliczni... BTW odśwież sobie informacje, bo w Empikach można dostać pakiet WoW + TBC już za 50 zł (nie pamiętam dokładnie), a na gram.pl wszystkie dodatki i podstawkę za 100 zł.

kupię beta key, płacę dużo, możecie już wysyłać :O

Jak znam rynek to gra wyjdzie i będzie sie sprzedawać tak jak wszystkie gry z abonamentem! Kupią grę tylko nieliczni, którzy chcą płacić dodatkowo. WOW do tej pory gra sprzedawana jest za ok 120 zł plus dodatkowo abonament miesięczy. Age of Conan podobnie i inne

Nie musicie się spieszyć, więc może te newsy mogłyby być trochę lepiej tłumaczone?
"The 'Scrapper' skill-set has an off-hand Scatter Gun, a number of powerful (but not necessarily fair) melee moves and access to a Stealth Field Generator with various possible upgrades for a dramatic entrance … or exit."
To są TRZY rzeczy: po pierwsze jakiś obrzyn czy inna dubeltówka, po drugie zestaw technik w walce wręcz, po trzecie - generator pola maskującego.

A potem warto jeszcze, żeby ktoś te nieszczęsne newsy zredagował pod kątem polszczyzny, w szczególności gramatyki i m.in. odpowiedniego korzystania z imiesłowów.

"Łajdak ma nieocenioną zdolność Strzelania jako Pierwszy." Czyli jednak Han strzelał pierwszy :D

"A jeśli wszystko inne zawiedzie, Łajdak ma nieocenioną zdolność Strzelania jako Pierwszy." :DD

Będę szukał tej gry aż znajdę i zakupie.

sith apprentice----> no i dlatego że jest solistą nieraz w ciężkich sytuacjach musiał się jakoś sam wyleczyć np. Han Solo

dla mnie to trochę dziwne że przemytnik będzie mógł zostać lekarzem(chodzi mi o to że będzie leczył towarzyszy). Bo jest raczej samotnikiem, solistą.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.