TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Wywiad z Danielą Ruah, aktorką z "Red Tails" George'a Lucasa

2010-10-05 19:08:58 Collider.com

W sieci pojawiły się nowe informacje o przygotowywanym przez Lucasfilm obrazie wojennym Red Tails w reżyserii Anthony'ego Hemingwaya i George'a Lucasa. Na portalu Collider.com opublikowany został wywiad z aktorką Danielą Ruah (znaną z serialu NCIS: Los Angeles), która w Red Tails kreuje postać Sofii. Ruah opowiada w nim m.in. o pracy na planie najnowszego filmu produkowanego przez Lucasa, zdradza gdzie powstawały zdjęcia oraz mówi o postaci, którą gra.

Jakim doświadczeniem była praca na planie Red Tails?

To było wspaniałe doświadczenie, przede wszystkim dlatego, że to pierwsza duża produkcja, w której występuję. Praca przy czymś, co wymyślił George Lucas to był naprawdę zaszczyt. Na początku film reżyserował Anthony Hemingway, ale później George postanowił nieco zmienić ton obrazu i sam zabrał się za reżyserię, toteż mieliśmy kilka dokrętek i przy ich realizacji pracowałam bezpośrednio z George'em. Było czymś wyjątkowym zobaczyć z bliska jak tworzy i jak wygląda cały proces produkcji. Byłam dyspozycyjna tylko przez jeden weekend, bo kręciłam serial, więc wszystko cały czas musiało być zrobione jak należy.

Kogo grasz?

Moja postać to Włoszka. Film opowiada o Tuskagee Airmen, więc akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej na terenie Włoch (w 1944 roku - przyp. red.). Gram dziewczynę, w której zakochuje się bohater grany przez Davida Oyelowo. Jest jednym z głównych pilotów w filmie, zakochuje się w mojej postaci i to trzyma go przy życiu. Zagranie Włoszki było wielkim wyzwaniem, ponieważ nie władam tym językiem. Zawsze chciałam zagrać w czymś, co wymaga dużo pracy nad rolą, teraz nadarzyła się taka wielka szansa. Nie mogę się doczekać premiery, ale nie wiem kiedy ona nastąpi.

Dużo pracowaliście na tle zielonego ekranu?

Tak. Pierwotnie kręciliśmy w Chorwacji i Czechach, ale w czasie realizacji dokrętek pracowałam na planie serialu, dlatego nie mogłam na jeden weekend udać się do Europy Wschodniej - zbyt duża odległość. Więc sporo kręciliśmy na tle niebieskiego i zielonego ekranu, co było niesamowite.

Czy nie onieśmielało cię, że grasz w pierwszym oryginalnym projekcie George'a Lucasa od czasu Star Wars?

Nie. Jeżeli wpływało to na mnie w jakikolwiek sposób, to motywując do tego, aby zagrać jak najlepiej .(...) Planował (George Lucas - przyp. red.)ten film od dwudziestu lat, więc dla niego to, że zechciał, abym zagrała musi być ważne. To coś wspaniałego, dało mi siłę i energię, aby zagrać rolę tak dobrze, jak tylko potrafię, ponieważ on mi ufał.

Przypomnijmy: Red Tails będzie opowiadać o losach Tuskagee Airmen, czyli walczącej podczas II wojny światowej 322. Grupie Myśliwskiej USAAF, w której służyli wyłącznie czarnoskórzy piloci. Scenariusz na podstawie pomysłu Lucasa napisał John Ridley. Autorem zdjęć jest John P. Aronson. Daniela Ruah będzie partnerować na ekranie Bryanowi Cranstonowi, Terrence'owi Howardowi, Cubie Goodingowi Jr, Davidowi Oyelowo, Geraldowi McRaney oraz muzykowi pop Ne-Yo.

Cały wywiad dostępny jest tutaj
TAGI: George Lucas (1109) Red Tails (43)

KOMENTARZE (2)

  • Rycu2010-10-06 19:46:10

    Ciekawe czy by się ze mną umówiła na kolacje;D

  • Darth GROM2010-10-06 01:38:03

    Ale laska! Nie mogę się doczekać tego filmu!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..