Wojny Klonów

Twórcy o kolejnym odcinku TCW - "Corruption"

StarWars.com

Wszystkich miłośników "The Clone Wars" zapraszamy do przygotowania się do obejrzenia kolejnego odcinka serialu, czytając opowieści autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. W tym tygodniu zobaczymy jak Padme poradzi sobie z nieciekawą sytuacją na Mandalorze.Podczas misji dyplomatycznej na Mandalorze, Padme odkrywa złowieszczy spisek, który niczym cień przekrada się poprzez spokojną powierzchnię planety. Z pomocą księżnej Satine, Amidala dowiaduje się o tajemniczej chorobie rozprzestrzeniającej się wśród mandaloriańskich dzieci, oraz o korupcji, która sięga swoimi korzeniami aż do najwyższych stanowisk w rządzie.

W „Corruption” będziemy mieli okazję zobaczyć podział, jaki dokonał się na planecie. Mandalorianie przeżywają kryzys związany z własną tożsamością, pogłębiony jeszcze przez szalejące Wojny klonów – są rozdarci pomiędzy swą wojenną przeszłością, a lojalnością dla przywódczyni, która obiecuje pokój.

To fajscynująca kultura i ciekawy okres, mówi Dave Filoni. Historia Mandalory jest naznaczona przemocą i jej mieszkańcy chcą się od tego odwrócić. Ale to wszystko dzieje się w czasie wojny domowej o zasięgu galaktycznym, więc trudno jest dla Satine głosić pokojowe hasła, gdy dookoła leje się krew. I właśnie dlatego pokój jest dla niej taki ważny.

Podczas gdy w sezonie drugim zagrożenie ze strony Straży Śmierci było oczywiste, teraz niebezpieczeństwo jest subtelniejsze – sięga ono najwyższych szczebli w mandaloriańskim rządzie.

Są gorsze zagrożenia dla pokoju, niż Straż Śmierci. Widzieliśmy, jak podchodzili do sprawy w sezonie drugim - używali przemocy jako swojego hasła, ale na dłuższą metę korupcja może mieć o wiele bardziej katastrofalne skutki. Skala zagrożenia jest znacznie większa, a stawką jest bezpieczeństwo całego systemu. Ostatecznie, partnerstwo z Mandalorą jest kluczowe w Wojnach klonów, więc każde zachwianie równowagi może mieć dalekie skutki. Korupcja może się rozszerzać, a to zagraża wysiłkom Satine.

Bez oczywistego zagrożenia ze strony Straży Śmierci, odcinek ten ma zupełnie inny ton. Po połączeniu sił z Padme, Satine wyrusza na poszukiwanie co może zagrażać jej władzy – i pokojowej przyszłości Mandalory. Mimo że zostają ostrzelane, gdy śledztwo nabiera tempa, te dwie kobiety mierzą się z niebezpieczeństwem daleko większym, niż te, które zagraża ich dobrobytowi.

Za każdym razem, gdy widzimy Satine, widzimy też starcie różnych ideałów. Jest bardzo niezachwiana w swoich poglądach, co czyni z niej dobrą przywódczynię. Ma jednak ciężkie zadanie do wykonania. Własny lud często ucina jej skrzydła, a jej podstawowe przekonania kłócą się z tymi, które należą do innych bohaterów „Wojen klonów” – na przykład do Jedi i Senatu. Wszyscy chcą tego samego – pokoju – ale mają inne sposoby na osiągnięcie go. W sytuacji, gdy najważniejsza dla Galaktyki jest ta ostatnia bitwa, kompromisy mogą być trudne – nawet jeśli chodzi o zakończenie wojny.

Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Dave Filoni (460) The Clone Wars (1317) Twórcy o odcinku (50)

Komentarze (11)

Zapowiada się fajny odcinek... Szkoda tylko że pomimo wszystkich wydarzeń z drugiego sezonu Satine dalej jest skrajną pacyfistką.... Żal mi trochę Obi-Wana... Po tylu latach ją spotkał, a ona zamiast go wspierać to jeszcze upiera się w swoim nieracjonalnym pacyfiźmie...

Brzmi ciekawie <3. Oby dwa odcinki były temu poświęcone nn.

Ciekawe co na to Karen Traviss, pewnie dym jej uszami leci z wściekłości. Mam nadzieję że to wszystko będzie zebrane do kupy, EU i TCW i da nam w końcu pełny obraz Mandalorian

Satine i Padme jak Obi i Anakin. Czy to nie jest jasny przekaz informacji od twórców TCW, że ich działanie jest jakby odbiciem w krzywym zwierciadle postępowania dwójki Jedi?

Mastergrader> TCW zmienilo juz to jakis czas temu, z rok bedzie.. : p

Toż to "fajscynujące" ;] TCW jest bardzo oryginalne, skoro chcę zmienić Mando'ade w pragnących pokoju, pokrzywdzonych nie wiadomo kogo. Jaki Mandalorianin pragnie pokoju?

zapowiada sie ciekawie :)

http://www.youtube.com/watch?v=JFUhv_Zv_zw

ciekawe czy tylko jeden odcinek będzie temu poświęcony i czy w dalszych odcinkach sezonu będzie coś o Straży Śmierci , (Mandalorianie chcą się odwrócić od przemocy :/ )

Padme Amidala radziła sobie w różnych sytuacjach - ale jestem ciekawy jak sobie poradzi w tej i jak się dogada z Satine :)

Admirał->
W TEA wyjaśnili to, że frakcja Satine była tylko chwilowa i że w końcu udało się pokonać księżną i Mandalorianie znów odzyskali swoje "dobre imię" :P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Wojny Klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.