TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Co się kręci?

2010-10-07 13:53:24 Różne

Natalie Portman nie zagra w przygotowywanym przez Alfonso Cuarona thrillerze science-fiction Gravity. Po rezygnacji Angeliny Jolie z występu nazwisko Natalie było najpoważniej brane pod uwagę przy kompletowaniu obsady. Duży na to wpływ miał jej udział w Czarnym łabędziu Aronofsky'ego, który bardzo entuzjastycznie przyjęli zgromadzeni na weneckim festiwalu krytycy. Także sam reżyser mocno lobbował za Portman, która szefom studia Warner Bros. wydawała się jednak za mało kasową aktorką. Po przeczytaniu scenariusza Natalie Portman jednak nie zdecydowała się na występ w Gravity. Jako powód odmowy media podają wcześniejsze zobowiązania aktorki, które mogłyby kolidować z terminem zdjęć do filmu Cuarona. Obecnie największe szanse na otrzymanie odrzuconej przez Portman roli ma Sandra Bullock, której notowania w Hollywood po otrzymaniu Nagrody Akademii poszybowały bardzo mocno w górę (mimo, iż na jej dwu ostatnich bardzo kasowych filmach krytycy nie zostawili suchej nitki, podobnie jak na jej nagrodzonej Oscarem kreacji w The Blind Side).

W sieci pojawił się zwiastun najnowszej produkcji Johna Landisa (The Blues Brothers, Nieoczekiwana zmiana miejsc Burke and Hare z nestorem brytyjskiego kina sir Christopherem Lee w jednej z głównych ról. Obraz, którego gwiazdami są Simon Pegg i Andy Serkis, opowiada o losach dwu Irlandczyków, którzy w dziewiętnastowiecznym Edynburgu sprzedają uczelniom medycznym zwłoki do badań naukowych. Ciała uzyskują w bardzo prosty sposób – mordują ludzi. W filmie zagrali również Tim Curry, Tom Wilkinson i Isla Fisher. Scenariusz napisali Piers Ashworth i Nick Moorcroft, autorem zdjęć jest John Mathieson, zaś ścieżkę dźwiękową skomponował Joby Talbot. Obraz Landisa oparty jest na prawdziwej historii: w latach 1827-28 William Burke i William Hare pozbawili życia siedemnaście osób. Historia tzw. „Burke and Hare murders” została już przeniesiona na ekran przez Vernona Sewella w 1971 roku. Kliknijcie tutaj, aby obejrzeć zwiastun.
TAGI: Andy Serkis (101) Christopher Lee (141) Natalie Portman (383)

KOMENTARZE (4)

 • Dave2010-10-15 15:15:03

  Natalie <3

 • Rycu2010-10-07 20:24:42

  Ładne foto Natalie Portman.<3

 • Dark Count2010-10-07 17:32:21

  Jawohl !!! Meister Lee in der richtigen Rolle !!!

 • Luke S2010-10-07 15:32:03

  "Po przeczytaniu scenariusza Natalie Portman podjęła jednak nie zdecydowała się na występ w Gravity." Coś w tym zdaniu jest chyba źle -.-"

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..