TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

"Indiana Jones i ostatnia krucjata" na antenie TVP2

2010-10-11 10:47:43 TVP.pl

W środowy wieczór na antenie TVP2 z całą mocą zabrzmi "Scherzo for Motorcycle and Orchestra", zaś Indiana Jones ponownie stawi czoła niemieckim nazistom, aby powstrzymać ich przed zdobyciem legendarnego świętego Graala. Publiczna Dwójka kontynuuje nadawanie kolejnych części przygód dzielnego archeologa-awanturnika, powołanego do celuloidowego życia przez Stevena Spielberga i George'a Lucasa . W paśmie "Kino na maksa" 13 października Indiana Jones i ostatnia krucjata z 1989 roku, film o nieco poważniejszym klimacie niż poprzednicy, z Harrisonem Fordem w roli Indy'ego i słynną kreacją sir Seana Connery'ego, który wciela się w jego ojca. W roli wysługującego się hitlerowcom miliardera Waltera Donovana zobaczymy Juliana Glovera - generała Veersa w Imperium kontratakuje. Czas emisji identyczny jak w przypadku dwu poprzednich filmów o Indy'm - 21:50. Pozostaje nam jedynie liczyć na to, iż TVP uraczy nas również ostatnią (jak na razie) odsłoną losów Indiany, czyli Indianą Jonesem i królestwem kryształowej czaszki.

Opis fabuły za stroną TVP:

Trzecia część przygód sławnego archeologa. Henry Jones Jr. znany bardziej jako Indiana Jones, archeolog i łowca przygód, musi tym razem uratować swojego ojca, Henry'ego Jonesa, który został porwany przez Nazistów, gdyż w swojej pracy jako archeolog sporządził dziennik, dzięki któremu można dotrzeć do pewnych wartościowych przedmiotów, w tym świętego Graala. Indy musi uratować i ojca i dziennik, ale także przyjdzie mu odnaleźć Graala...

Opis fabuły za stroną Cyfrowego Polsatu:

1912 r. Ojciec nastoletniego Indiany (River Phoenix) sprawia, że obaj ciągle wpadają w tarapaty. Rodzic wymaga od chłopaka, by to on zawsze ratował ich z opresji. W 1938 r. Indiana Jones (Harrison Ford) jest uznanym wykładowcą archeologii. Pewnego dnia kolekcjoner dzieł sztuki, Walter Donovan (Julian Glover), mówi mu o ekspedycji poszukującej świętego Graala. Według legendy artefakt ten zapewnia nieśmiertelność. Wskazówki, jak dotrzeć do naczynia, wyryto na kamiennej płycie. Brakuje jednak fragmentu z nazwą miasta, w pobliżu którego ukryto kielich. Okazuje się też, że jeden z uczestników wyprawy został porwany przez nazistów, którzy też chcą znaleźć Graala. Gdy Indiana dowiaduje się, że uprowadzony członek ekspedycji to jego niewidziany od dawna ojciec, Henry (Sean Connery), jedzie z muzealnikiem Marcusem Brodym (Denholm Elliott) do Wenecji. Zamierza odszukać grobowiec jednego z trzech średniowiecznych rycerzy, którzy odnaleźli cudowne naczynie. Zabiera ze sobą notatki ojca, zawierające wyniki badań nad świętym Graalem. Na miejscu spotykają niemiecką uczoną, dr Elsę Schneider (Alison Doody). Indiana zakochuje się w niej. Nie wie jednak, że jest ona agentką.


TAGI: Epizod V: Imperium kontratakuje (533) George Lucas (1109) Harrison Ford (494) Indiana Jones (344) TVP (101)

KOMENTARZE (6)

 • Long2010-10-12 16:45:09

  A ja nie chodzę do kościoła na 21wszą, więc mi ta pora odpowiada!

 • Bike Fan2010-10-11 21:26:36

  Świetnie. To jeden z moich ulubionych epizodów Indiany Jonesa.
  Ciekawe tylko, czy TVP wyświetli również Królestwo Kryształowej Czaszki.

 • Mistrz Seller2010-10-11 18:37:53

  Luke S>>> a mi ta pora nie odpowiada, bo po 22 to ja idę spać, a nie filmy oglądam. Nawet jak próbowałem obejrzeć jakiś o tak późnej porze, to zazwyczaj nie obejrzałem do końca, bo za bardzo chciało mi się spać. Powinni po prostu puszczać o dwóch porach, wtedy wszyscy byliby zadowoleni.

  A co do opisu to cyfrowy polsat jest genialny by zdradzać w opisie takie zwroty akcji.

 • MosEisley2010-10-11 17:59:08

  Jak to dobrze, że czwartki mam praktycznie wolne:)

 • Elendil2010-10-11 16:42:55

  Czwórkę to bym jeszcze chętnie obejrzał. Bo poprzednich trzech to już mi się nie bardzo chce ;)

 • Luke S2010-10-11 14:34:25

  Muszę oglądnąć :) Moja ulubiona część.
  TVP powinno o tej godzinie puszczać wszystkie filmy! Wcześniej jestem niestety zajęty...

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..