TWÓJ KOKPIT
0

Karcianki

Nowe zasady do TCG

2010-10-16 16:02:55 IDC

Na stronie fanowskiego komitetu IDC tworzącego wirtualne dodatki do TCG pojawił się nowy podręcznik z zasadami do tej karcianki. Tym razem komitet przyłożył się nie tylko do strony merytorycznej, ale i wizualnej. Zamiast czystego tekstu dostaliśmy książeczkę z zasadami graficznie nie odbiegającą od tych, które były wydawane przez WotC.

Podręcznik przeszedł szereg kosmetycznych zmian, które mają ułatwić nowym graczom przyswojenie zasad. Doszły nowe przykłady z gry, przy trudniejszych pojęciach pojawiają się odnośniki do rozdziałów, które je tłumaczą, uproszczono część sprawiających problemy zasad.

Doświadczonych graczy znacznie bardziej zainteresują nowości ujawnione w podręczniku. Po pierwsze, doszedł nowy typ ekwipunku - z podtypem Skill. Działa on tak, jak zwykłe karty ekwipunku z tą różnicą, że nie można go odłączyć od jednostki. Dodatkowo, po zniszczeniu jednostki, która go posiada, ekwipunek taki trafia na stos kart straconych razem z nią. Drugą nowością jest nowy format gry - Dwugłowy Wookie. Są to zasady gry przewidziane do meczów dwóch na dwóch graczy. Cały format jest mocno oparty o Dwugłowego Giganta znanego z karcianki Magic: the Gathering, więc jeśli ktoś go zna, to nie będzie miał problemów z przyswojeniem zasad. Po trzecie, w podręczniku wyspoilerowano sporo nowych kart, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać.

Największą nowością jest jednak nowy typ kart - zasoby (Resources). Jest on swoistym skrzyżowaniem Starting Effect'ów, znanych z SW CCG, z Planeswalkerami z Magic: the Gathering. Gracz ma możliwość wyszukania z talii swojej karty zasobów przez rozpoczęciem rozgrywki i wystawienia jej jeszcze w setupie (tym samym zasoby stają się pierwszą kartą nie będącą jednostką, którą można zagrywać w tej fazie). Każda karta zasobów posiada szereg zdolności, przy czym w jednej turze możemy skorzystać tylko z jednej z nich. Zagrywanie tych zdolności wymaga kładzenia albo zdejmowania żetonów zasobów z karty. Generalna zasada jest taka, że umiejętności, które kładą żetony na karcie są względnie słabe. Używanie ich pozwala jednak po kilku turach skorzystać z umiejętności wymagających zdjęcia pewnej ilości żetonów. Są one znacznie potężniejsze i potrafią przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę, albo wręcz wygrać nam grę, jeśli zostaną użyte w odpowiednim momencie.

Nie pozostaje mi już nic innego jak zachęcić wszystkich miłośników TCG (i tych, którzy chcieliby nimi zostać) do ściągnięcia i zapoznania się z nowymi zasadami.

Pobierz LOTF:Bounty Hunters Rulebook (PDF)
Temat na Forum.
TAGI: Komitet Graczy SW TCG (IDC) (29) SW TCG (125)

KOMENTARZE (3)

  • RailoF2010-10-17 20:30:48

    Break the rules !

  • Rycu2010-10-16 19:07:16

    Nie mam głowy do zasad. :\

  • DarkSide982010-10-16 18:12:43

    Ja tam w to nie gram, tylko kiedyś kupiłem sobie zestaw z AOTC.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..