TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

"Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki" na antenie TVP1

2010-10-22 10:20:05 TVP.pl

Już jutro pierwszy kanał TVP wyemituje najnowszą część przygód nasłynniejszego archeologa w dziejach X Muzy, czyli doktora Henry'ego "Indiany" Jonesa, juniora. Tym razem dzielny Indy stanie oko w oko z wysłannikami ZSRR, którzy pragną posiąść legendarną kryształową czaszkę. Indiana oprócz Rosjan i gigantycznych mrówek będzie musiał również zmierzyć się ze swoją przeszłością i... detonacją bomby jądrowej. Seans Indiany Jonesa i królestwa kryształowej czaszki rozpocznie się punktualnie o godzinie 20.20 w ramach cyklu "Hit na sobotę". W roli głównej zobaczymy oczywiście Harrisona Forda, któremu partnerują Cate Blanchett, Shia LeBeauf, Ray Winstone i znana z roli Marion w Poszukiwaczach zaginionej Arki Karen Allen. Za kamerą stanął tradycyjnie Steven Spielberg, zaś za produkcję i opowiadaną w filmie historię (którą na scenariusz "przerobił" David Koepp) odpowiedzialny jest George Lucas. Tym samym Telewizja Polska S.A. zakończy emisję tetralogii przygód dzielnego archeologa. Poprzednie części mogliśmy oglądać we wrześniowe i październikowe środy, gdy emitowane były na antenie Dwójki w ramach pasma "Kino na maksa".

Opis fabuły za stroną TVP:

Najnowsza seria przygód Indiany Jonesa rozpoczyna się na pustynnym południowym - wschodzie w 1957 roku w samym apogeum Zimnej Wojny. Indiana i jego towarzysz Mac właśnie wymknęli się z rąk sowieckich agentów i wracają do domu. Wkrótce potem Indiana Jones dowiaduje się od dziekana swojej macierzystej uczelni Marshall College i bliskiego przyjaciela, że jego ostatnie wyczyny nie spodobały się przedstawicielom rządu, którzy naciskają na władze uniwersytetu, aby te usunęły profesora Jonesa z uczelni. Wyjeżdżając z miasta, Indiana spotyka zbuntowanego młodego człowieka Mutta, który mimo tego, że żywi do profesora sporą urazę, ma też propozycję, która może spodobać się żądnemu przygód archeologowi: jeśli pomoże on Muttowi w pewnej osobistej sprawie, chłopak naprowadzi go na ślad Kryształowej Czaszki z Akator, legendarnego przedmiotu fascynacji, przesądów i lęków.

Opis filmu za stroną Cyfrowego Polsatu:

Rok 1957. Konflikt między Związkiem Radzieckim a Stanami Zjednoczonymi przybiera na sile. Słynny archeolog i zarazem awanturnik Indiana Jones oraz George "Mac" Michale wymykają się z rąk sowieckich agentów. Ich brawurowa ucieczka zwraca jednak uwagę amerykańskiej administracji. Politycy obawiają się, że kolejne wybryki mogą pogorszyć napięte stosunki między USA a ZSRR. Naciskają więc na władze uniwersytetu, by zwolniono Jonesa z posady wykładowcy. Tymczasem do archeologa zgłasza się młody buntownik Mutt Williams. Proponuje on naukowcowi, że w zamian za pomoc w osobistej sprawie naprowadzi go na ślad legendarnej Kryształowej Czaszki, która ukryta jest w Peru. Propozycja jest bardzo kusząca. Do wyprawy dołącza Marion Raven-wood. Wkrótce okazuje się, że na ślad cennego artefaktu natrafili również radzieccy agenci, którym przewodzi Irina Spalko. Rywalem Jonesa staje się także Mac... Najnowsza odsłona przygód słynnego archeologa. Długo oczekiwana premiera czwartej części cyklu okazała się kasowym hitem.


TAGI: George Lucas (1109) Harrison Ford (494) Indiana Jones (344) TVP (101)

KOMENTARZE (11)

 • Long2010-10-22 19:59:13

  Świątynia Zagłady to roller coaster fajnej zabawy (prawidłowo bezmózgiej, jak przystało na tę serię).

  Królestwo czachy jest po prostu niezręczne. Dziwne. Jak ten dzieciak w klasie, który mówi głośno do siebie w trakcie lekcji. Dopiero na przerwie się z niego śmieją. I NIE - to nie byłem ja!!!

 • Rycu2010-10-22 19:18:17

  Ja tam wiem tylko że ta część jest najnowsza.

 • Mistrz Seller2010-10-22 18:36:07

  Balav ma racje najgorsza jest świątynia zagłady, potem dopiero królestwo kryształowej czaszki. Praktycznie film bardzo nie IndianoJonesowy. Praktycznie gdyby pozamieniali bohaterom imiona to byłby bardzo dobry film przygodowy w stylu Mumii. Jednak jako kolejny Indiana Jones ten film jest słaby.
  Nestor>>> Ostatnia krucjata była najlepsza.

 • VOJAS2010-10-22 16:34:01

  byłem w kinie ;D nawet mam jeszcze plakat

 • Mastergrader2010-10-22 16:21:26

  Moja opinia o Jonesach:
  1&2 równorzędnie. Poszukiwania Zaginionej Arki i Ostatnia Krucjata
  3. Królestwo Kryształowej Czaszki(tylko nie rozumiem jak Marion mogła do Jonesa powrócić, skoro raz ją wykorzystał, raz odszedł...)
  4. Świątynia Zagłady

 • ogór2010-10-22 16:14:47

  Byłem na tym w kinie z klasą :D

 • Nestor2010-10-22 15:27:56

  Najgorsza to jest "Ostatnia krucjata", pozdro dla znawców.

 • Luke S2010-10-22 13:49:46

  Rusis-> To ją oglądnij bo widać, że tego wcześniej nie zrobiłeś...

 • logan2010-10-22 11:52:27

  uczepili się wszyscy tej czwórki,
  mi się tam tylko cyfrowe efekty nie podobały

 • Balav2010-10-22 10:39:26

  Rusis-> Najgorsza część cyklu już była w TVP 4 października - "...Świątynia zagłady".

 • Rusis2010-10-22 10:37:47

  O, najgorsza z części trafiła do publicznej TV ;p

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..