TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Co się kręci?

2010-10-22 14:31:32 Różne

Niedawno informowaliśmy o krótkim żywocie serialu prawniczego Outlaw, w którym główną rolę gra znany z roli Baila Organy Jimmy Smits. Przypomnijmy: emitowany w stacji NBC serial został zdjęty z anteny jeszce w trakcie pierwszego sezonu z powodu małej oglądalności. Wydawać by się mogło, iż jest to historia, jakich w amerykańskim showbusinessie wiele. Jednakże nie do końca. Całemu zdarzeniu pikanterii dodaje bowiem fakt, iż twórców Outlaw czeka - oprócz znoszenia goryczy porażki związanej ze skasowaniem ich produkcji - prawdopodobnie proces o plagiat. Prawnik Larry Klayman utrzymuje, iż przed kilkoma laty wspólnie ze scenarzystą serialu Prawnicy z Miasta Aniołów (notabene, występował w nim Smits) przedstawił szefostwu NBC projekt serialu o byłym sędzim Sądu Najwyższego, który rezygnuje z wykonywania zawodu i otwiera własną kancelarię prawniczą - dokładnie o tym samym opowiada Outlaw ze Smitsem. Co więcej, Klayman utrzymuje, iż producenci serialu nie tylko skopiowali fabułę jego projektu, ale wykorzystali także tytuł, projekt Klaymana również zatytułowany był Outlaw. Portal AceShowbiz donosi, iż Klayman na razie rozpoczął negocjacje z NBC w sprawie wysokości odszkodowania, które jego zdaniem powinna mu wypłacić stacja. Jeżeli rozmowy się załamią, wówczas nie wyklucza złożenia pozwu do sądu.Najpierw będę negocjował, ale nie byłbym Larry'M Klaymanem, gdybym nie przygotowywał pozwu - stwierdził w wywiadzie na "New York Daily News".

Na łamy "Co się kręci?" powraca Keira Knightley. Brytyjska aktorka szykuje się do zagrania lady Diany Spencer, czyli późniejszej księżnej Walii. Fabula niezatytułowanego jeszcze obrazu ma być oparta na motywach budzącej kontrowersje ksiązki "Diana and the Paparazzi". Producenci w roli matki Diany, Frances Shand Kydd, byłej hrabiny Althorp widzieliby Hellen Mirren. Niewiele wiadomo na temat tego, kto miałby wyreżyserować ów obraz. Film przygotowywany jest w studiu Pathe i ma mieć premierę w przyszłym roku. Jak pisze portal ShowbizSpy ta data została wybrana celowo, w przyszłym roku mija bowiem 30 lat od ślubu Lady Di z księciem Karolem oraz jest to 50 rocznica urodzin księżnej Walii. W studiu Pathe zrealizowany został w 2008 obraz Saula Dibba Księżna, który opowiadał o życiu żyjącej w XVIII wieku Georgiany Cavendish, księżnej Devonshire, która jest daleką krewną Diany. W rolę Georgiany wcieliła się Knightley. Do roli Diany w konkurencyjnej produkcji przygotowuje się również Charlize Theron.
TAGI: Jimmy Smits (75) Keira Knightley (235)

KOMENTARZE (3)

 • Dave2010-10-23 12:08:38

  Może być interesujący film.

 • Asturas2010-10-23 09:14:08

  to jakiś żart??
  Ja wiem, że niektórzy w ślepym uwielbieniu uważają, że Diana była ładna, ale to już przesada. Keira może i jest chorobliwie chuda, ale bardzo ładną twarz. Zbyt ładna by zagrać Dianę.
  Natomiast pomysł by była to Charlize Theron wydaje się być skrajnie niedorzeczny. Jedna z najpiękniejszych kobiet świata miałaby zagrać księżną Dianę? buahahaha. W jednym i drugim przypadku charakteryzatorów czeka MNÓSTWO pracy.

 • Rycu2010-10-22 19:23:15

  <3 Keira nawet pasuje do tej roli <3

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..