TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Gwiezdnowojenny Cyber Falkon

2010-11-04 02:30:34 falkon.konwent.pl

Do rozpoczęcia jedenastej edycji Falkonu pozostało już niewiele czasu. Dokładnie 11 listopada w Lublinie rozpocznie się trwające aż cztery dni święto miłośników szeroko pojętej fantastyki i nie tylko. Dla przybyłych uczestników organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji: prelekcje, spotkania autorskie, turnieje, konkursy, pokazy i nie tylko. Wszystko to zostało podzielone na ba kilka paneli programowych, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. O samym konwencie informowaliśmy już nie raz, ostatnie wieści znajdziecie tym miejscu.

Dla ułatwienia podajemy najważniejsze informacje o Falkonie.
Kiedy: 11-14 listopad 2010 r.
Gdzie: Lublin, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji ul. Bursaki 12, Lublin oraz Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza
Wstęp: 40 zł za 4 dni (przewidziano również różnego rodzaju zniżki, w tym na pojedyncze dni)
Temat przewodni konwentu: Cyber Falkon (nazwa mówi sama za siebie)
Oficjalna strona konwentu: falkon.konwent.pl

Oczywiście tak duży konwent nie mógłby się odbyć bez bloku Star Wars. Lubelski fandom przygotowuje dla przybyłych gości prawdziwą moc wrażeń, o czym możecie przekonać się już sami. Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczoną niżej informacją zawierającą pełny program gwiezdnowojennych atrakcji.

Jak co roku zapraszamy na falkonowy blok Gwiezdnych wojen. Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji na cztery dni konwentu! Nasze tegoroczne hasło to: Piątek z Sithami! Sobota z Legionami! Jak zawsze zapraszamy też na konkurs konstruktorski oraz pokazywanki na koniec konwentu. Niech Cyber Moc będzie z Wami!

CZWARTEK

16:00-17:00 Lubelski Fandom Star Wars – prezentacja – Jakub „Shonsu” Barański
Witamy w Lublinie! Przed nami 4 dni z Gwiezdnymi wojnami! Specjalnie dla Was zorganizował je Lubelski Fandom Star Wars! Kim jesteśmy? Co robimy? Skąd się wzieliśmy opowiemy na począku Falkonu!

17:00-18:00 Statki kosmiczne w Gwiezdnych wojnach - Jacek „Bodzio” Szymczyk
Bodzio przedstawi Wam plany i zastosowania pojazdów kosmicznych z filmów i książek Star Wars.

18:00- 19:00 Oblicza Imperium - Michał Łuszczak & Anna Łuszczak
Oblicza Imperium, czyli jak szary obywatel Galaktyki widzi i czuje Imperium. Uwaga! Prelekcję poprowadzi znany imperialny fanatyk ;)

19:00-22:00 Konkurs konstruktorsko-kulinarny - Jakub „Shonsu” Barański & Marcin „Indiana” Waciński
A gdyby tak z tej marchewki zrobić droida... Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę konkursu konstruktorskiego! W tym roku znowu budujemy roboty, ale tym razem nie damy Wam do zabawy tektury. Zamiast tego do Waszej dyspozycji będą warzywa, owoce i wszystkie inne jadalne produkty! Smacznego!

PIĄTEK

10:00-11:00 Brotherhood of the Sith - prezentacja organizacji - Magda „Cathia” Kozłowska & Konrad „Smok” Maryański
Bractwo Sithów powstało w 1999 roku jako nieformalne stowarzyszenie fanów Gwiezdnych wojen, zafascynowanych Ciemną Stroną Mocy i działa do dzisiaj, upowszechniając wiedzę dotyczącą Lordów Sith. Chcecie wiedzieć więcej o jego funkcjonowaniu i założeniach? Zapraszamy na tę prelekcję!

11:00-12:00 Sithowe planety - Magda „Cathia” Kozłowska & Konrad „Smok” Maryański
Od starożytnych czasów Sithowie walczyli o to, by zdobyć jak największe wpływy w Galaktyce. Ich kolejne imperia obejmowały nowe systemy, planety i układy. Na tej prelekcji będzie można posłuchać zarówno o tych najbardziej znanych, jak i o tych, o których wiedziało niewielu. Tak czy siak, każda wiedza może się kiedyś przydać.

12:00-13:00 Cytatowy konkurs Sithowy - Magda „Cathia” Kozłowska & Konrad „Smok” Maryański
Jeśli znasz na pamięć Starą i Nową Trylogię, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Będziemy Was dręczyć ze znajomości cytatów z filmów – i nie, nie uznajemy Wojen Klonów za Gwiezdną Sagę. Uwaga! Cytaty będą w języku angielskim!

13:00-15:00 Biotechnika w świecie Star Wars - Antoni „Hihnt” Grabowski
Gwiezdne wojny to nie tylko imperialne niszczyciele, Gwiazdy Śmierci, droidy i mechaniczne ręce. W uniwersum stworzonym przez George’a Lucasa swoje miejsce ma biotechnologia, która zastępuje niektórym rasom i osobom to, co w klasycznym cyberpunku dawałaby im cybertechnologia i wszczepy. Prelekcja ma na celu omówienie znanych przykładów biotechnologii, które występowały tak w zamierzchłych czasach Wojen Sithów, jak i konfliktach po Endorze.

15:00-16:00 Ci źli faceci… - Magda „Cathia” Kozłowska & Antoni „Hihnt” Grabowski
Nie przed samymi Sithami drży Galaktyka. Na jej terytorium działają kartele, przemytnicy i inni, niezwykli złodziejaszkowie. Dzisiaj chcemy Wam zaprezentować właśnie te typki spod ciemnej, nomen omen, gwiazdy. Zapnijcie pasy i łapcie za dużą korelliańską – bo tego na trzeźwo się nie da.

16:00-17:00 Technologia Sithów - Magda „Cathia” Kozłowska & Konrad „Smok” Maryański
Moc jest mocna, to prawda. Jej użytkownicy machają mieczami na prawo i na lewo, strzelają błyskawicami, wpływają na umysły. Tak naprawdę jednak nawet najpotężniejszy Jedi lub Sith niewiele może zdziałać, znajdując się na celowniku gwiezdnego niszczyciela. Co robili nasi ulubieńcy, by zwiększyć swoją przewagę? Przyjdźcie i posłuchajcie, bo choć wiemy, że nie należy być przesadnie dumnym ze swych możliwości technologicznych, to jednak warto je mieć!

17:00-18:00 Systemy polityczne Gwiezdnych wojen - Antoni „Hihnt” Grabowski
Imperia, Republiki, monarchie... Historia Galaktyki pozwala nam zapoznać się ze wszystkimi formami rządów, jakie tylko wymyślono. Chcecie posłuchać o tych najciekawszych? Zapraszamy!

18:00-20:00 Obrazkowy konkurs wiedzowy Star Wars - Magda „Cathia” Kozłowska & Konrad „Smok” Maryański
Wydaje Ci się, że o „Gwiezdnych Wojnach” wiesz wszystko? Wyrwany w nocy o północy recytujesz skład dowolnego dywizjonu rebelianckiego lub imperialnego? Odróżnienie jednego klona od drugiego nie sprawia Ci najmniejszych kłopotów? Przyjdź i zobacz, jak poradzisz sobie z obrazkami z Gwiezdnej Sagi. Materiał obejmuje zarówno filmy, jak i Expanded Universe.

20:00-21:00 Mitologia Gwiezdnych wojen - Magda „Cathia” Kozłowska
Wszyscy wiemy, że George Lucas tworząc Gwiezdne Wojny czerpał nie tylko ze swej wyobraźni, ale także z tekstów głębiej zakorzenionych w ludzkiej świadomości – mitów. Wykorzystując te opowieści stworzył coś, co stało się ich namiastką dla kolejnych pokoleń. Podczas tej prelekcji Cathia opowie o wybranych motywach, które sprawiły, że Saga jest dla nas dziełem, o którym nigdy nie zapomnimy.

21:00-22:00 Najdziwniejsi Lordowie Sith - Magda „Cathia” Kozłowska
Darth Vader przerażał od momentu, w którym się pojawił. Sidious zadziwiał potęgą umysłu. Maul zaskakiwał swoją sprawnością w walce. A co z innymi Lordami Sithów, powołanymi do życia przez pisarzy i scenarzystów? Przerażali? Śmieszyli? Są i tacy. Na tej prelekcji omówimy co poniektóre przykłady na to, dlaczego niektórzy autorzy powinni mieć ustawowy zakaz posiadania nawet długopisu!

SOBOTA

10:00-11:00 Nietypowe użycie Mocy w Star Wars - Paulina „Rinna” Żurakowska & Aleksandra „Syal” Gryta
Czy jesteś ciekawy dlaczego Corran Horn biegał nago po ulicach, a Luke Skywalker omal nie został zgwałcony? A może chcesz po prostu posłuchać do czego (nie) powinno się używać Mocy? Jeśli tak, zapraszamy na naszą prelekcję.

11:00-12:00 Formowanie próżniowe dla początkujących - Piotr „Falcon” Bereza
Piekarnik, odkurzacz i stara szuflada - to (prawie) wszystko aby w domowych warunkach stworzyć lśniąca białą zbroję. Wstęp teoretyczny i prezentacja na żywo.

12:00- 13:30 Star Wars: The Old Republic – Krzysztof „Celt” Nowacki
Gwiezdnowojenne MMO zbliża się wielkimi krokami. Co nas czeka? Hit czy kit? Co już wiadomo? Czego się spodziewać, a o czym nawet nie marzyć? Zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi Celt!

13:30:15:00 Imperium to nie tylko białe zbroje -Przemysław „Jok” Grzesiak
Prezentacja personelu wojskowego Imperium: Kadra Oficerska, Imperialni kanonierzy czy Załoganci. Prezentacja kostiumów, ich omówienie, oraz porady jak dany strój wykonać.

15:00-16:00 Legiony – prezentacja - 501st Legion & Rebel Legion
Zapraszamy na preznetację dwóch najbardziej rozpoznawalnych organizacji fanowskich na świecie! Członkowie 501st Legionu i Rebel Legionu to pasjonaci, którzy nie szczędzą pieniędzy na swoje hobby! Czym się zajmują? Co robię? Jak można się do nich dostać? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie na tej prezentacji! Zdjęcia też będą ;)

16:00-17:00 Familiada Star Wars - Jakub „Shonsu” Barański & Kacper „MrFett” Stanicki
Znany i lubiany teleturniej w gwiezdnym wydaniu! Naprzeciwko siebie staną rodziny skupiające członków polskich organizacji fanowskich! Żenujące żarty prowadzących też będą!

18:00-19:00 Atakują klony, będą nas miliony... - Karol „Wedle” Dobosz
Komandosi, ARC, galaktyczni marines, 501 Legion, aqua-trooperzy, komandorzy... Ilość jednostek klonów w okresie Wojen Klonów może przyprawić o zawrót głowy. A przecież teoretycznie każdy "syn" Jango Fetta nie dość, że wyglądał tak samo, to miał taki sam potencjał. Na tej prelekcji postaramy się opowiedzieć o każdej ważnej jednostce Wielkiej Armii Republiki z odnośnikami do świata rzeczywistego. I może wspólnie uda nam się dociec, czemu najzdolniejsze klony jako wyznacznik honoru nosiły spódnice...

19:00-20:00 Ewoki kontra Scouttrooperzy – czyli dlaczego i w jaki sposób Imperium dostało baty na Endorze - Ola „LadySandman” Świst & Piotr „Falcon” Bereza
Zastanawiałeś się kiedyś, jak to się stało, że pocieszne miśki zmasakrowały uzbrojonych po zęby żołnierzy w zwykłym lesie? Jesteś ciekaw, czy zwykła dzida może rozprawić się z nowoczesną zbroją zwiadowcy? Przyjdź i przekonaj się, że wystarczy odrobina sprytu i znajomość terenu, aby zwyciężyć nawet najpotężniejszego wroga.

20:00-21:00 Jedi Style - Izabela „Taraissu” Rutkowska
Wstajesz rano i nie wiesz co na siebie włożyć? Rycerze Jedi nie mają takiego problemu. Ich zadaniem jest być Jedi i wyglądać jak Jedi. Zawsze.
Po czym poznać, że do autobusu wsiadł właśnie Rycerz Jedi? Jak się pod niego podszyć w razie potrzeby?
Historia mody Jedi w pigułce uzupełniona zajęciami praktyczno-technicznymi z zakresu produkcji kostiumu Jedi i sposobu ubierania go.
Poradnik na sezon karnawałowy.

21:00-22:00 Legiony - sposób na życie - Przemysław „Jok” Grzesiak
Członkostwo w legionie to nie tylko lansowanie się w lśniących zbrojach z plastiku. Najważniejsze jest to co robimy w tych zbrojach. Panel dyskusyjny.

NIEDZIELA

10:00-12:00 Konkurs wiedzy Star Wars - Jakub „Shonsu'”Barański & Kacper „MrFett” Stanicki
Wiesz wszystko o Gwiezdnych wojnach? Jesteś pewien? Przyjdź i udowodnij! Przewidziane pytania dla starwarsowych geeków oraz dla normalnych ludzi ;) Ci którzy w Gwiezdnych wojnach dostrzegli znamiona Cyberpunka też się odnajdą ;)

12:00-14:00 Sesja zdjęciowa z Legionami - Kacper „MrFett” Stanicki
Za nami sobota z Legionami, ale nie koniec legionowych atrakcji! W niedzielę zapraszamy do sali Star Wars, gdzie będzie możliwość pstrykania fotek z Lordem Vaderem do woli ;) Serdecznie zapraszamy!

14:00-16:00 Pokazywanki Star Wars - Jakub „Shonsu” Barański
Falkonowy blok Gwiezdnych wojen tradycyjnie zakończymy pokazywankami z odległej galaktyki! Jeśli potrafisz zrobić minę a'la Jabba the Hutt, Twoje ręce są jak skrzydła X-Winga, a w szkole przezywali Cię Chewbacca to jest konkurs właśnie dla Ciebie! Zapraszamy trzyosobowa drużyny, które czują, że Moc jest w nich silna!

Niech Cyber Moc będzie z Wami!


Na koniec prezentujemy drugi z teaserów promujących tegoroczny Falkon.


W imieniu organizatorów gorąco zapraszamy. Zachęcamy również do zapoznania się z bastionowymi relacjami z wcześniejszych edycji: Temat na forum.

TAGI: Falkon (35) Konwent (438) Lublin (87)

KOMENTARZE (5)

 • Obi-Mace2010-11-08 12:19:21

  Wedge chyba miał już dość swojej ksywki i teraz jest Wedle (a może Wedlem :D) ;P

 • Rycu2010-11-04 18:02:54

  A nie lepiej szukać czegoś oryginalniejszego?

 • Dave2010-11-04 14:52:26

  Szkoda, że mnie tam nie będzie. Super atrakcje!

 • Dzorf2010-11-04 11:19:30

  Nestor >>> Zgadzam się.

 • Nestor2010-11-04 10:44:03

  Trzeba sklonować Cathię i dać każdemu fanklubowi jako lokomotywę programową.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..