Fandom

Nowe logo Biblioteki Ossus

Biblioteka Ossus

Jakiś czas temu informowaliśmy was o konkursie Biblioteki Ossus na nowe logo, który wystartował 11.08.2010 i zakończył się 01.09.2010. Uczestnicy nadesłali 8 projektów, z czego 6 przeszło wstępną selekcję, by zostać później poddanym długotrwałej debacie Jury przy współudziale nowej redakcji Biblioteki Ossus.

Autorką zwycięskiego projektu, który możecie podziwiać poniżej, jest Katarzyna Pawlik.


Dla wszystkich zainteresowanych odsyłamy także do strony konursowej oraz do sondy dotyczącej nowego logo. Swoją opinię można także wyrazić na oficjalnym profilu Biblioteki Ossus na Facebooku.

Bastion Polskich Fanów Star Wars gratuluję zwyciężczyni konkursu a także życzy wielu sukcesów Bibliotece Ossus z nowym logiem! :)Tagi: Biblioteka Ossus (42)

Komentarze (44)

Nieprawda, złotko jest szykowne i eleganckie:D

złoto jest tandetne, Verg :P

Sam kształt i wygląd nowego logo całkiem fajny, ładny i porządny.;)
To co jednak szwankuje, to kolor - wyobraziłem sobie to logo w odcieniach złota i prezentowało się znacznie lepiej. A i złoty kolor odnosiłby się do starego loga. A ten szaro-srebrny jest po prostu nijaki.

Logo moze i ładne, ale jak dla mnie ma jedna wadę, mogło by być logiem firmy komputerowej, salonu samochodowego jak i równiez biblioteki w Puszczykówku. A chyba logo powinno sie kojarzyć z "firmą" lub jej przesłaniem. Ale moze się nie znam :)

Dziadowe. Poprzednie było lepsze.

Będe malkontentem, ale gorsze od poprzedniego i mało starwarsowe ;f

cienkie... ale ja i tak korzystam z wookiee, więc sorki :P

WTF? To logo jest okropne i w ogóle nie kojarzy mi się z SW.To już lepiej niech zostanie stare.

Faktycznie, nie ma nic wspólnego z SW.

Patrząc na to logo nie wiem o czym myślał autor, ale na pewno nie o SW.

Może być, ale mało starłorsów. Ale i tak ujdzie, bo jest estetyczne i takie miłe dla oka :D
Gratuluje zwycięzcy ;) !

Cholera. Pierwszy raz mam dylemat co napisać:/. Mam strasznie mieszane uczucia co do tej pracy ( to chyba dobrze ). Z jednej strony patrząc praca wykonana świetnie ( wg mnie, czyli człowieka, który troszkę grafiką się zajmuje ), z drugiej czuję niedosyt ( jako fan SW ). Brakuje mi tu delikatnego akcentu SW jednak to jest chyba już w nas gdzieś głęboko i człowiek podświadomie szuka powiązań. Mimo wszystko jestem na TAK. Szkoda, że nie pokazaliście reszty nadesłanych logotypów.

Logo całkowicie nie pasuje do SW. Faktycznie wygląda jak logo firmy komputerowej. Krótko mówiąc słabo, mnie się nie podoba, stare o niebo lepsze.

Wiemy, wiemy, raczej nie pokażemy.

Logo jest świetne i jego propozycję forsowałem ostro, jest eleganckie, nowoczesne i jednocześnie proste. Chyba każdy wchodzący na Ossusa jest wystarczająco bystry, by zauważyć że jest to encyklopedia o "Gwiezdnych wojnach" - nie trzeba tego podkreślać wrzucając do logo jakiś oklepany starwarsowy emblemat.

Logo wszystkich log!

NLoriel> i to jest doskonale podejście.
Z loga w formie np. psiej kupy też można coś głębokiego wyczytać.
Logo fakt ma być proste graficznie i z głębszym przesłaniem ale niestety zwycięskie mimo, że spełnia w/w kryteria to będąc "sztandarem" jednej z większych starwarsowych internetowych bibliotek/encyklopedii powinno na pierwszy rzut oka kojarzyć się z uniwersum SW. To niestety ni w ząb nie kojarzy się :(

Aha, jeszcze jedno, mam nadzieje że nie będziecie pokazywać drugiej alternatywnej wersji która przegrała. Wiecie czym by się to skończyło.

Logo bardzo ciekawe, nie starwarsowe, ale stwarzające wrażenie stworzenia nowej "marki".

NLoriel> i to jest doskonale podejscie. ; D

Kilka moich skojarzeń:
- O jak Ossus
- Była kiedyś taka sowa, która zachęcała do czytania książek (plakat w bibliotekach szkolnych jakieś 20 lat temu?). Logo wygląda jak jej oko. Oko -> sowa -> wiedza
- Zarys holokronu jest. Tyle, że kwadratowego. Zwielokrotniony - różne poziomy wiedzy.
- Wstęga Moebiusa - wiedza w nieskończoność
...

Zmieńcie logo bo znowu będzie skandal jak z logiem Nowego Sącza. :D

Nowoczesne, estetyczne, dobre. 'Nuff said.

Nerdy... :]

O, logo wydawnictwa Rebis :]

http://tricon.info/wp-content/uploads/2010/08/rebis.jpg

Czy ten znak ma cokolwiek wspólnego z Gwiezdnymi Wojnami?

widziałem lepsze ale to nie jest najgorsze :)

Mi się podoba :)

Tu nie powinien być ten news podawany Oo Tutaj ludzie tylko narzekają. To, że w wymaganiach konkursu było napisane, że powinno nawiązywać do holokronu to nie znaczy że musi! Na Ossusie będą poważne zmiany, już się zaczęły, logo jest tylko pierwszym etapem nowoczesności encyklopedii. Wybraliśmy najlepszy wariant, choć byli też oponenci ;)

Bardziej kojarzy się z oprogramowaniem komputerowym niż Starwarsową wikipedią.

Logo świetne z tym tylko, że jednak mało z SW się kojarzy.

Mi się kojarzy z Ossusem ze względu na kształt litery "O" :P Poza tym jest całkiem ładne, dobrze się powinno prezentować na rozmaitych gadżetach typu koszulki.

Nie kojarzy się z Gwiezdnymi wojnami. Tyle w temacie.

Też wydaje mi się że gdzieś widziałem podobne, chyba nalepka na komputerze lub logo jakiego antywirusa, szukam tego od rana ale znaleźć nie mogę. Logo NOD32 mogło by pasować gdyby było bardziej kanciate.
Logo lepiej prezentuje się na czarnym tle, ale i tak liczyłem na coś lepszego.

Logo samo w sobie jest naprawdę bardzo ładne z tym, że chyba na moją wyobraźnię nie spełnia jednego z założeń konkursu, czyli "nowe logo nawiązywać powinno do holokronu". Choć mi to akurat nie przeszkadza.

niezbyt

Dość toporne. Gdzieś chyba nawet podobne
widziałem.

A mi się bardzo podoba. Taki tunel do wiedzy XD

Mi się z niczym nie kojarzy...

Szczerze? Wyjątkowo mi się nie podoba. Na mój gust gość, który wiele nie wie o SW w ogóle nie skojarzy symbolu (to ma być holokron, tak?). Stare było lepsze...

Też tak się zastanawiałem. Obawiam się, że nie. Ech...

Jest tu jakaś symbolika ukryta?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.