TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

„Czerwie Diuny” już w księgarniach

2010-11-23 23:56:51 REBIS.com.pl

W księgarniach na terenie całej Polski można od dziś kupić Czerwie Diuny – długo wyczekiwane zakończenie klasycznych Kronik Diuny. Kevin J. Anderson i Brian Herbert zamykają w książce wątki rozpoczęte w Kronikach, jak również w Legendach Diuny własnego autorstwa.

Książka kosztuje 49,90 zł, a jej przekładem zajął się Andrzej Jankowski. Wciąż nieznane są plany REBISu związane z Diuną na 2011 rok. A jest w czym wybierać: na publikację czeka wciąż trylogia Prelude to Dune oraz dwie części tetralogii Heroes of Dune, obecnie wstrzymanej na rzecz nowej trylogii, dziejącej się niedługo po zakończeniu Dżihadu Butleriańskiego. Opowiadać ma ona o początkach Bene Gesserit, Gildii Kosmicznej i jej nawigatorów oraz innych organizacji znanych z klasycznej serii. Pierwszy tom - The Sisterhood of Dune - jest wstępnie zapowiadany na początek roku 2012.

W zapowiedziach wydawnictwa znajdują się za to książki Phillipa K. Dicka, które to – po raz pierwszy w Polsce w kolekcjonerskim wydaniu – mogą być gratką dla niejednego fana science-fiction.

Kralizek, przerażająca bitwa na końcu wszechświata, o której wiadomo było od tysięcy lat, zbliża się wielkimi krokami.
Matka Dowodząca Murbella mobilizuje ludzi do walki o przetrwanie, borykając się z problemami politycznymi, zagrożeniem ze strony maskaradników i tarciami w łonie samego zgromadzenia żeńskiego.
Tymczasem dowodzona przez Duncana Idaho i Szienę Itaka po ćwierćwieczu nieustannej ucieczki wpada w końcu w sieć diabolicznych łowców. Czy przebywający na pokładzie Kwisatz Haderach pozwoli wrogowi przechylić na jego stronę szalę zwycięstwa i doprowadzi do wyniszczenia rodzaju ludzkiego? Duncan, Bene Gesserit i ghole postaci z przeszłości podejmują ostatni rozpaczliwy wysiłek...
TAGI: Diuna (26) Kevin J. Anderson (50)

KOMENTARZE (4)

 • Rycu2010-11-24 21:18:39

  Tania, trzeba kupić.

 • Shedao Shai2010-11-24 00:36:51

  Trem - fakt, na Metro też się zapatruję, ale to jak skończę w końcu swoją przygodę z Diuną :)

 • Tremayne2010-11-24 00:30:35

  fak, muszę przelecieć kapitułę szybko, a tu jeszcze Metro 2034 w kolejce czeka... omg :||||||

 • Shedao Shai2010-11-24 00:00:38

  Ukazał się już również dodruk "Agenta Fundacji", w związku z czym cała "Fundacja" Asimova jest znów dostępna na rynku. Po cichu liczę, że obok Dicka i - mam nadzieję - Diuny - REBIS szarpnie się jeszcze na dodruki "Robotów" Asimova. Piszę o tym tu, bo to już nijak nie ma się do SW, więc nie chcę żeby ludzie się rzucali. :D

  A co do samych "Czerwiów", to polecam serdecznie, "Łowcy" byli świetni i nie mam wątpliwości że KJA i Brian godnie zamkną całą serię.

  Erazm FTW! Liczę że znowu przyszalejesz jak w "Legendach". :D

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..