Różne

Nie sprzedano na aukcji stroju Dartha Vadera

Stopklatka.pl

Równo miesiąc temu pisaliśmy, że w londyńskim domu aukcyjnym Christies zostanie wystawiony na sprzedaż pełen kostium Dartha Vadera, którego, jak twierdzi obecny właściciel, używano na planie "Imperium kontratakuje".

Niestety pomimo dużych oczekiwań kostium nie został ostatecznie sprzedany. Według nieoficjalnych komentarzy oczekiwano, że cena stroju Mrocznego Lorda sięgnie do 230 tysięcy funtów, jednak licytacja została przerwana gdy cena doszła do 150 tys. funtów. Jak wyjaśnili przedstawiciele domu aukcyjnego, nikt z licytujących nie zaoferował ceny rezerwowej, czyli znanej tylko sprzedającemu ceny nieco niższej od minimum, jakiego oczekuje sprzedający.

Jak pisze stopklatka: "Kostium pochodzi od prywatnego kolekcjonera z USA, który nabył go w 2003 roku. Strój ten jest uznawany za pierwszy kompletny kostium Vadera wystawiony na aukcję."

Wygląda na to, że kryzys ekonomiczny dotyka wszystkich sfer naszego życia. Co ciekawe nie udało się też sprzedać majtek noszonych przez Christophera Reeve'a w trzeciej części filmowej serii "Superman", natomiast nieoczekiwanie dużą popularnością cieszył się pistolet Jamesa Bonda, który był trzymany przez Seana Connery'ego w filmie "Pozdrowienia z Rosji", sprzedano go na aukcji za 277 250 funtów.

Przy okazji tej aukcji media, w tym również polskie, wiele miejsca poświęciły Gwiezdnym Wojnom. BBC też udzieliło swój czas najbardziej znanemu aktorowi noszącemu strój Dartha Vadera, stąd artykuł BBC na temat Dave'a Prowsa.Tagi: Darth Vader (172)

Komentarze (13)

ehhh... i można by pomyśleć, że to wina Allegro, że to tam wystawiają,że nie powinni... nie, ludzie są po prostu skąpcami xD

Dziwne. Bond za tyle poszedł a Vader się kurzy?

Co? pistolet Bonda sprzedany a nikt nie chciał kostiumu z TESB!?
Ja tam chciałbym mieć ten kostium, tyle że raczej by nie pasował.

Ale za Bonda tyle dali bo jest popularniejszy wśród snobów z Wlk Brytanii

No patrzcie co się dzieje!

Szkoda że nie ma mojego rozmiaru, jak by był to bym sobie kupił:)

nie ma bogaczy, którzy są fanami SW
albo nie ma fanów SW, którzy mają kasę

osobiście mnie to nie dziwi

Bond zarobił więcej kasy...

przysłużył??? proszę Cie przestań, GW przeszły do historii, zmieniły całkowicie scenę filmu, wniosły mnóstwo nowości, widać jak bardzo interesujesz się filmem

_darth alan_@ I to cię dziwi? Bond przysłużył się bardziej dla historii kina, niż Gwiezdne Wojny. Niewiele więcej, ale jednak.

Za pistolet Bonda dali 277 a nikt nie
dał ok.200 za kostium Vadera!?

słaaaaaaaabo.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.