TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Zapowiedzi grudniowego pakietu Egmontu

2010-11-27 05:17:13 Egmont Polska

Takiego miesiąca polscy fani komiksów Star Wars jeszcze nie mieli. W grudniowym pakiecie wydawnictwa Egmont po raz pierwszy znajdzie się miejsce dla czterech pozycji ze świata Gwiezdnych Wojen.
Już drugiego grudnia do sprzedaży trafi kolejne Wydanie Specjalne Star Wars Komiks oraz pierwszy tom historii zatytułowanej "Wektor", zawierającej przygody z cyklów: Rycerze Starej Republiki oraz Mroczne Czasy. Z kolei w drugiej połowie miesiąca powinien ukazać się nowy zeszyt Star Wars Komiks, który poprzedzi premierę najnowszego czasopisma Egmontu - Star Wars Komiks Extra. SWK Extra to kwartalnik prezentujący dłuższe, zamknięte historie komiksowe ze świata Gwiezdnych wojen, pierwszy numer powinien znaleźć się w sprzedaży tuż przed gwiazdką.
Zachęcamy do zapoznania się z grudniowymi zapowiedzi, tym razem naprawdę jest na co czekać.
Wektor tom #1

Star Wars: Wektor to opowieść obejmująca wszystkie ery historii uniwersum Star Wars!
Seria łączy cztery cykle Star Wars, rozgrywające się w różnych epokach: Rycerze Starej Republiki, Mroczne Czasy, Rebelia i Dziedzictwo.
Pierwszy tom składa się z dwóch rozdziałów: pierwszy jest piątym tomem serii Rycerze Starej Republiki, drugi jest trzecim tomem cyklu Mroczne Czasy.
Rozdział pierwszy (Rycerze Starej Republiki, tom 5)
To, co zaczęło się od wizji zagrożenia ze strony Sithów, sięgającej daleko w przyszłość, stało się niebezpieczną misją dla agentki Jedi, Celeste Morne. Wysłana w strefę działań wojennych Celeste nie może pozwolić, by przedmiot z wizji – sithański artefakt zwany Talizmanem Muura – wpadł w ręce mandaloriańskich najeźdźców. Gdy jednak spotyka Zayne’a Carricka, padawana Jedi, wrobionego w morderstwo przez własnych mistrzów, jej misja zmienia kierunek. Agentka musi zmierzyć się z mocą talizmanu i powstrzymać armię mandaloriańską, która szykuje się do ataku na Republikę!
Rozdział drugi (Mroczne Czasy, tom 3)
Niemal cztery tysiące lat później, wkrótce po przekształceniu Republiki w Imperium, potencjalna moc talizmanu zwraca uwagę Dartha Vadera. Zwabiwszy na odludny księżyc przemytników, którzy nie wiedzą, że są w posiadaniu artefaktu, Vader pragnie zdobyć go dla siebie. Ale talizman – wraz z żyjącym w nim, pełnym wrogości duchem starożytnego Sitha – nie przetrwał przez wieki sam. Chcąc zabrać zdobycz, Vader musi stawić czoło nie tylko potężnej magii Sithów, ale także wściekłości Jedi z czasów Starej Republiki!
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Knights of the Old Republic #25-28 oraz Dark Times #11-12 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Jackson Miller i Mick Harrison, rysunki Scott Hepburn i Doug Wheatley, tusz Joe Pimentel i Dan Parsons, kolory Michael Atiyeh i Dave McCaig, okładka Travis Charest. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,00 zł, 144 stron. Premiera 2 grudnia 2010 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.
Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 4/2010 (7): Rebelia – Drobne zwycięstwa

Opowieść Drobne zwycięstwa to pierwszy wydany w Polsce komiks z cyklu Rebelia, umiejscowionego w czasach klasycznej filmowej trylogii Star Wars. Akcja rozgrywa się dziewięć miesięcy po bitwie o Yavin, zakończonej wysadzeniem Gwiazdy Śmierci. Na kartach komiksu Czytelnicy napotkają nawiązania do tego wielkiego zwycięstwa Sojuszu Rebeliantów, a także bohaterów tamtych wydarzeń: Luke’a Skywalkera, księżniczkę Leię, Hana Solo.
Główną bohaterką komiksu jest Deena Shan, która, wiedziona pragnieniem przygód i lepszego życia, wkrótce bitwie o Yavin przystąpiła do Rebelii. Jako agentka, podszywała się pod imperialną porucznik na planecie Kalist VI. Mimo uczucia, którym obdarzyła jednego z oficerów Imperium, wypełniła swoją misję, dzięki czemu rebelianci zdołali uwolnić ważnego jeńca Jorina Sola, a także niewolników pochodzących z planety Jabiim, zdobywając przy tym bezcenne paliwo. Deena miała jednak niskie poczucie własnej wartości i nosiła się z zamiarem odejścia z Sojuszu.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Rebellion #11-14 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Colin Wilson, kolory Wil Glass, okładka Colin Wilson.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Premiera 2 grudnia 2010r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.
Star Wars Komiks 12/2010 (28)

"Boba Fett: Z odzywsku" (Boba Fett 1/2: Salvage) - W roku zerowym chronologii uniwersum Star Wars Boba Fett był już uznanym łowcą nagród. Jego usługi cenione były nie tylko przez bogatych, prywatnych zleceniodawców, ale także przez Imperium. Boba bez ustanku uzupełniał i ulepszał swoją mandaloriańską zbroję (mówiono, że miał trzy komplety), ale – jak pokazuje komiks – żaden pancerz nie jest absolutnie doskonały.
Scenariusz John Wagner, rysunki Carlos Ezquerra, tusz Carlos Ezquerra, kolory Cary Porter, okładka Timothy Bradstreet.
"Końca nie widać" (No End in Sight, Republic #50: The Defence of Kamino) - Ostatnia z tryptyku historii komiksowych o bitwie o Kamino (dwie opublikowaliśmy już w poprzednim numerze Star Wars Komiks) opowiada o uczestniczących w tym starciu Kalamarianach pod wodzą wybitnego stratega Meraia. Przedstawicielem tej samej ziemnowodnej rasy był admirał Ackbar, dowodzący atakiem rebeliantów na drugą Gwiazdę Śmierci w filmie Powrót Jedi.
Scenariusz Scott Allie, rysunki Tomas Giorello, tusz Ray Kryssing, kolory Joe Wayne.
"Wolna pamięć" (Free memory, Tales #10) - Droid astromechaniczny R2-D2 to jedna z zaledwie czterech postaci, które pojawiły się we wszystkich sześciu filmowych epizodach. W odróżnieniu od trzech pozostałych (C-3PO, Obi-Wan i Anakin/Vader), jego wygląd nie uległ w tym czasie zauważalnym zmianom. Właśnie R2-D2 jest głównym bohaterem tej historii, pełnej nawiązań do klasycznej trylogii.
Scenariusz Brett Matthews, rysunki Vatche Mavlian, kolory Michelle Madsen.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz i Maciek Drewnowski. Cena 5,99 zł, 48 stron. Premiera 17 grudnia 2010 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.
Star Wars Komiks Extra 1/2010 (1): The Clone Wars – Niewolnicy Republiki

W 2008 roku na kinowych ekranach zagościł pierwszy animowany film osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen, którego tytuł brzmiał Wojny klonów. Niedługo później rozpoczęła się emisja serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem. Do dziś w Stanach Zjednoczonych premierę miała już ponad połowa z zaplanowanych stu odcinków.
Do głównych bohaterów serialu należą Anakin Skywalker, ojciec wspomnianego na początku Luke’a, i jego mistrz Obi-Wan Kenobi. Występują tu także znane ze wszystkich kinowych filmów droidy C-3PO i R2-D2, a także bohaterowie Epizodów od I do III, na przykład Jar-Jar Binks, kapitan Cody, Aayla Secura czy generał Grievous. Przedstawiono także nowe postacie, do których należą Mroczna Jedi Asajj Ventress oraz padawanka Anakina, Ahsoka Tano.
Akcja serialu The Clone Wars obejmuje trzy lata – tyle bowiem trwały wojny klonów – a nawiązujący do niego komiks Niewolnicy Republiki, rozgrywa się na początku tego okresu. Na jego łamach spotkacie większość wymienionych powyżej bohaterów, w tym Ahsokę. Ważną rolę dla fabuły odgrywa jej pochodzenie – padawanka Anakina jest Torgutanką, przedstawicielką spokojnego ludu z planety Shili, którego nie ominęła wojenna zawierucha.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach The Clone Wars #1-6 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Henry Gilroy, rysunki Scott Hepburn i Ramón Pérez oraz Lucas Marangon, tusz Dan Parsons, kolory Michael E. Wiggam, okładka Lucas Marangon.

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 14,99 zł, 144 strony. Premiera 22 grudnia 2010r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.Temat na forum.
TAGI: Egmont Polska (642) Mroczne czasy (Dark Times) (143) Rebelia (Rebellion) (14) Republic (191) Rycerze Starej Republiki (Knights of the Old Republic) (146) Star Wars Komiks (234) Star Wars Tales (134) The Clone Wars (1369) Wektor (Vector) (29)

KOMENTARZE (36)

 • komix2010-11-30 14:42:39

  Wszystko prócz TCW.

  Nie mam nic więcej do dodania :)

 • Jok2010-11-30 11:51:16

  Troche wydatkow bedzie ale przeciez warto ;)

 • plokon2010-11-28 21:02:17

  super, wszystko kupie.

 • RedValdez2010-11-28 15:52:32

  Kupie wszystko oprócz wektora ;p

 • Shedao Shai2010-11-28 11:53:56

  Kupię Wiektora, kupię SWK (tylko jeszcze poprzedni muszę dorwać), z tym Extra pomyślę, a WS tradycyjnie - nie :D!

 • Jenari2010-11-28 11:08:41

  Kocisław-->Dzięki za informacje bo się zdołowałem. Komiksy w tym miesiącu nawet przednie.

 • Kotu2010-11-28 09:57:35

  Mroczny Lord Darth Vader -> Scott Hepburn narysował tylko Kotorową część Wektora. Dark Timkes prawie w całości narysował Doug Whetley.
  Ogólnie rzecz biorąc to grudzień można nazwać miesiącem twórczości Hemburna w Polsce gdyż zostaną wydane prawie wszystkie narysowane przezeń komiksy - Zawartość pierwszego numeru SWK Ekstra to większej części jego dzieło. Ostatnie 3 będą opublikowane w następnym Ekstra i to tyle jeśli chodzi o jego twórczość. i oby nic w przyszłości nowego nie popełnił.

 • Jenari2010-11-27 21:57:53

  Raczej wszystko kupie, ale te rysunki w wektorze jakoś mnie zniechęciły. Czy one są takie tylko w KOTORze czy też w DT?
  Jaro--->rozwaliłeś mnie tym woopiwoopi!!!

 • Hego Damask2010-11-27 21:41:48

  Dodatkowo jeszcze 22-go w Komiksowych Hitach Alien, jeśli kogoś interesuje :D

 • Jaro2010-11-27 20:10:25

  Wychodząc poza dyskusję "kupię/nie kupię", ja zapytam... co kur*a? 850 milionów za JEDNEGO niewolnika? W innym komiksie Boba mówi, że taki statek kosztowałby jakieś 10 milionów... no chyba że to nie były republikańskie kredyty, tylko jakieś woopioopi, z których korzysta się na tego typu zadupiu...

 • Rycu2010-11-27 19:21:22

  No niektóre są ciekawe i pewnie je kupie.

 • darthdominik2010-11-27 19:13:19

  no to siostra w tym roku prezentu nie dostanie:)

 • hansolo962010-11-27 18:33:30

  napewno kupie TCW:)

 • Dave2010-11-27 17:29:06

  Wajnie, wajnie, bardzo wajnie!

 • Lord Bart2010-11-27 15:27:33

  o rety... nic nie kupię i czuję się z tym świetnie XD

  nie no... Kinga kupię :)

 • Vergesso2010-11-27 14:46:22

  "Przedstawiono także nowe postacie, do których należą Mroczna Jedi Asajj Ventress"

  Od kiedy?? Wtopa na całego! A komiksy w SWK o Ventress, które już wyszły?:P

  Ale do rzeczy:
  -Wektor: Niestety, jak chce się poznać ciąg dalszy KOTOR-a, i/a zwłaszcza Dark Times, to trzeba kupić to "coś"
  -SWK: Oczywiście kupię, jak co miesiąc :)
  -SWK Wydanie Specjalne: Też kupię, jak każde Wydanie Specjalne ;)
  -SWK Extra: TCW jako serial może i jest...dziwne, ale tak jak z książkami, tak i z komiksami TCW trzeba spróbować, by oceniać :)

 • Kheperseth2010-11-27 13:37:59

  No nieźle się zapowiadają urodzinki :-D cały miesiąc świętowania ze star wars, coś pięknego. Szkoda tylko że jeszcze niemam KOTOR'a 4 tomu, trzeba będzie szybko nadrobić zaległości bo inaczej będę zgubiony ;-)

 • ogór2010-11-27 13:26:19

  Ojej straszne, a ja wciąż nie mam Kotora zakupionego ani jednego komiksu, a to taka przecież wyszkolona na maxa seria :<

  Trzeba zacząć powoli uzupełniać braki komiksowe bo rosną strasznie szybko ;p

 • Lord Jabba2010-11-27 13:24:10

  Jeśli chodzi o ten pakiet to nabędę tylko SWK oraz Wydanie Specjalne,z Wektorem już miałem (nie)przyjemność się zapoznać, historia Celestyny nie przypadła mi to gustu, a co do Extra to komiksy z TCW jakoś nie bardzo mnie interesują.

 • Vos2010-11-27 13:13:07

  Jeżeli chodzi o Wektora, to nabędę. Mój pierwszy komiks kupiony od czerwca. ;D

 • Balav2010-11-27 13:06:11

  Chyba zacznę już odkładać pieniądze.

 • Kotu2010-11-27 13:05:48

  JohnnyTano -> Mam dokładnie ten sam problem co Ty xD. Tylko że zamiast Fantasy Komiks kupuje mangę Bleach - jak policzyłem to wychodzi mi w sumie 108 PLN w grudniu no komiksy. Chyba biedny student będzie musiał w końcu iść do roboty...

 • Master of the Force2010-11-27 12:24:33

  Kupię wszystko xD

  Super Egmont!!!

  Wszystko będzie kosztować 71zł!!!

 • Matek2010-11-27 12:24:07

  Przypomnijcie mi ... SWK Extra to również kwartalnik, czy jak ... ?

 • Resvain2010-11-27 12:17:24

  mój portfel ma dosyć. Ale nie ma bata, kupuję wszystko :D

 • Mastergrader2010-11-27 11:36:57

  Ventress nową postacią obok Ahsoki?
  Wektor kupię, na szczęście obie serie mam w pełni skolekcjonowane :)
  ***
  Rebelię kupię, bo SWWS mam mieć co najmniej większość.
  ***
  SWK kupię, bo z tym j/w
  ***
  Nie, chyba nie kupię TCW

 • Carth Onasi2010-11-27 10:57:55

  A tak w ogólne, to mam nadzieję że Scott Hepburn już nigdy nie dostanie do narysowania żadnego "poważnego" komiksu SW. Będzie nam znacznie lepiej bez jego szkaradnych wizji wyglądu poszczególnych postaci - czego Celestyna jest najlepszym przykładem. ;)

 • Carth Onasi2010-11-27 10:45:03

  Egmont :*
  Z wyżej wymienionych pozycji, olewam jedynie TCW. Reszta - must have. :)

 • Louie2010-11-27 10:03:59

  Komiksy SW w Polsce przeżywają swój złoty okres. <3

 • flippooo2010-11-27 09:59:55

  kupie wszystko

 • Burzol2010-11-27 09:52:50

  Spory pakiet! :)

 • Nestor2010-11-27 09:23:43

  Normalnie miazga, ale się cieszę! Dzięki Egmont! :*

  No i jeszcze "Bitwa o Asgard" w tym miesiącu. :DDD

 • ShaakTi11382010-11-27 09:10:22

  Zbankrutuję.

  Hmmm... może czas poprosić Świętego o coś, np. o Wektora :P

 • Bolek2010-11-27 08:49:27

  Wektor -> Mam tylko 1 numer KotORa więc sobie daruję, zwłaszcza, że tylko te numery z Dark Times są coś warte.

  Rebelia -> Czytałem tylko początek tej historii. Kadrów z B-wingami już nie pamiętam ;)

  SWK -> Koniec Bitwy o Kamino :)

  Extra -> Kupię ze względu na relację ze StarForce :D

 • JohnnyTano2010-11-27 08:45:56

  Dodać do tego Hity Komiksowe tom 3, Fantasy Komiks tom 8 oraz Życie i czasy Sknerusa McKwacza tom 2... no i miesięczna wypłata pójdzie się j***ć

 • Melethron2010-11-27 07:46:01

  Lekka przesada. Cztery komiksy, książka = grudniowe SW chce żebym zbankrutował -.-

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..