Komiksy

Nowości komiksowe w Polsce

Egmont Polska

Wszystkich sympatyków komiksów Star Wars pragniemy poinformować, że nakładem wydawnictwa Egmont w naszym kraju pojawiły się kolejny gwiezdnowojenne tytuły. Tym razem do sprzedaży trafił pierwszy tom Wektora, zawierający opowieści z cyklów Rycerze Starej Republiki i Mroczne Czasy oraz kolejny numer Wydania Specjalnego Star Wars Komiks z historią opisującą jedną z wielu misji Rebelii.
Komiksy jak zwykle można nabyć w wybranych księgarniach, salonach prasowych, kioskach i sklepach internetowych. Nie zapominajcie, że w drugiej połowie grudnia światło dzienne ujrzą kolejne pozycje Star Wars.

Wektor tom #1

Star Wars: Wektor to opowieść obejmująca wszystkie ery historii uniwersum Star Wars!
Seria łączy cztery cykle Star Wars, rozgrywające się w różnych epokach: Rycerze Starej Republiki, Mroczne Czasy, Rebelia i Dziedzictwo.
Pierwszy tom składa się z dwóch rozdziałów: pierwszy jest piątym tomem serii Rycerze Starej Republiki, drugi jest trzecim tomem cyklu Mroczne Czasy.
Rozdział pierwszy (Rycerze Starej Republiki, tom 5)
To, co zaczęło się od wizji zagrożenia ze strony Sithów, sięgającej daleko w przyszłość, stało się niebezpieczną misją dla agentki Jedi, Celeste Morne. Wysłana w strefę działań wojennych Celeste nie może pozwolić, by przedmiot z wizji – sithański artefakt zwany Talizmanem Muura – wpadł w ręce mandaloriańskich najeźdźców. Gdy jednak spotyka Zayne’a Carricka, padawana Jedi, wrobionego w morderstwo przez własnych mistrzów, jej misja zmienia kierunek. Agentka musi zmierzyć się z mocą talizmanu i powstrzymać armię mandaloriańską, która szykuje się do ataku na Republikę!
Rozdział drugi (Mroczne Czasy, tom 3)
Niemal cztery tysiące lat później, wkrótce po przekształceniu Republiki w Imperium, potencjalna moc talizmanu zwraca uwagę Dartha Vadera. Zwabiwszy na odludny księżyc przemytników, którzy nie wiedzą, że są w posiadaniu artefaktu, Vader pragnie zdobyć go dla siebie. Ale talizman – wraz z żyjącym w nim, pełnym wrogości duchem starożytnego Sitha – nie przetrwał przez wieki sam. Chcąc zabrać zdobycz, Vader musi stawić czoło nie tylko potężnej magii Sithów, ale także wściekłości Jedi z czasów Starej Republiki!
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Knights of the Old Republic #25-28 oraz Dark Times #11-12 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Jackson Miller i Mick Harrison, rysunki Scott Hepburn i Doug Wheatley, tusz Joe Pimentel i Dan Parsons, kolory Michael Atiyeh i Dave McCaig, okładka Travis Charest. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,00 zł, 144 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.
Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 4/2010 (7): Rebelia – Drobne zwycięstwa

Opowieść Drobne zwycięstwa to pierwszy wydany w Polsce komiks z cyklu Rebelia, umiejscowionego w czasach klasycznej filmowej trylogii Star Wars. Akcja rozgrywa się dziewięć miesięcy po bitwie o Yavin, zakończonej wysadzeniem Gwiazdy Śmierci. Na kartach komiksu Czytelnicy napotkają nawiązania do tego wielkiego zwycięstwa Sojuszu Rebeliantów, a także bohaterów tamtych wydarzeń: Luke’a Skywalkera, księżniczkę Leię, Hana Solo.
Główną bohaterką komiksu jest Deena Shan, która, wiedziona pragnieniem przygód i lepszego życia, wkrótce bitwie o Yavin przystąpiła do Rebelii. Jako agentka, podszywała się pod imperialną porucznik na planecie Kalist VI. Mimo uczucia, którym obdarzyła jednego z oficerów Imperium, wypełniła swoją misję, dzięki czemu rebelianci zdołali uwolnić ważnego jeńca Jorina Sola, a także niewolników pochodzących z planety Jabiim, zdobywając przy tym bezcenne paliwo. Deena miała jednak niskie poczucie własnej wartości i nosiła się z zamiarem odejścia z Sojuszu.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Rebellion #11-14 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Colin Wilson, kolory Wil Glass, okładka Colin Wilson.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.Tagi: Egmont Polska (607) Mroczne czasy (Dark Times) (143) Rebellion (39) Rycerze Starej Republiki (Knights of the Old Republic) (146) Star Wars Komiks (220) Wektor (Vector) (29)

Komentarze (26)

było. kiedyś Dziedzictwo wyszło naraz z SWK

Warto mieć zaprzyjaźnione sklepy komiksowe. ;) O dziwo, nie było w nim wydania specjalnego (zakupiłem w kiosku), ale "Wektor" już tak. :D

Dwie pozycje gwiezdnowojenne na raz - tego jeszcze nie było. :D

"Small Victories" już nabyty i przeczytany, a co do "Wektora", to mam nadzieję, że furgonetka kuriera nie utknie mi gdzieś w zaspie po drodze.

Nie wyrobie sie pewnie z kupnem do swiat bo wydalem oszczednosci na DS-a, najwyzej potem na allegro ;d

Wydanie specjalne mam, a Wektor pewnie będzie w Toruniu co najmniej tydzień później.

Matek >>>> Z tego co pamiętam to tak.
A wydanie specjalne kupiłem.

Ogór wygrał talon na balon.

Able to ten klon, którego odkryli w Generał Skywalker ? :P

Odpowiadam na zagadkę: Shedao Shai kupi tylko "Wektora #1", wydań specjalnych nie kupuję.

Dziękuję, wygrałem.

Kurde, kiosk w którym zawsze były SWK i SWK Wydanie Specjalne mi zamknęli ;(
Jutro po lekcjach na miasto się udam w poszukiwaniach ;D

Ja już mam braki kasy a tu jeszcze to.

Jedno kupię, drugie nie!

W empiku.com będzie Wektor dopiero od 6 grudnia.

KSW WS kupiłam ale ten Wektor nie zapowiada się ciekawie

a ja jutro kupię. Dobrze że przeczytałem newsa bo kompletnie o tym zapomniałem

Dzisiaj koło 16 idę po Wydanie Specjalne :-D

Kurde. Musiałem właśnie zachorować i dopiero jutro, lub pojutrze... ale przecież poproszę tatę żeby kupił WS, a wektora zamówię na empik.com :D

Powiem tak: nie wiem kto w Egmoncie decyduje o przeznaczaniu stron na zapowiedzi, ale wykonał strzał w nogę, bowiem rysunki w "Wektorze" w kotorze i darktajmsach są jak dzień do nocy. A tutaj ktoś wybrał noc, mniej zorientowany może nie wybrać tego komiksu bo zobaczy w necie robotę Hepburna i walnie focha. Nie idźcie tą drogą! :D

Mam juz SWK WS ale pan w komiksowym sklepie sprzedal mi newsa ze Wektor moze byc przesuniety na 8 :/

To już dzisiaj? Zaraz lecę do empiku :D

Bankructwo coraz bliżej! Oo

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.