Gry komputerowe

Twórcy "The Old Republic" o Zdolnościach Załogi

SWTOR.com

Jeden z twórców "The Old Republic", Patrick Malott, opowiedział dzisiaj w swojej notce na oficjalnej stronie gry o Zdolnościach Załogi (w skrócie w tekście ZZ), o których pisaliśmy w tym newsie.

Kiedy nasz zespół przygotowywał się do stworzenia Zdolności Załogi, spędziliśmy dużo czasu przyglądając się jak zrobione są podobne rzeczy w innych grach, wypisywaliśmy wszystkie za i przeciw we wszystkich MMO, jakie udało nam się znaleźć. Naszym głównym celem było stworzenie systemu, który dawałby zarówno radość z gry jak i był opłacalny, więc zebraliśmy wszystkie plusy a usunęliśmy minusy. Podczas tworzenia pamiętaliśmy też, żeby był innowacyjny i żeby zawierał to, co zawsze chcieliśmy w takim systemie zobaczyć. W końcu po wielu godzinach i dobieraniu "składników", zdecydowaliśmy jak będą wyglądały Zdolności Załogi.

Byliśmy zachwyceni rezultatem. ZZ oferują możliwości tworzenia przedmiotów jakich [możliwości - przyp. tłum.] gracze się spodziewają, ale mają też kilka innowacji. Na przykład jest wiele sposobów na zdobycie składników przedmiotów: nie tylko można szukać samemu, ale także zlecić to zadanie kompanom przebywającym na planecie oraz wysłać pozostawionych na statku towarzyszy, aby ich szukali, dzięki czemu ty i twój kompan, z którym w danej chwili chodzisz macie możliwość robienia innych rzeczy. Misje zbierackie towarzyszy nie kończą się nawet wtedy gdy się wylogujesz z gry - to prawdziwe ułatwienie! Dzięki możliwości różnych metod znalezienia składników gra oferuje różnorakie style gry, w związku z czym tworzenie przedmiotów jest interesujące i przydatne dla każdego.

Towarzysze są ważną częścią "The Old Republic", a więc jednym z celów ZZ jest jak najpełniejsze wykorzystanie ich. Chcieliśmy, żeby wykonywali oni zadania i misje związane z tworzeniem przedmiotów. Daje to smaczku historii i stanowi ciekawe detale.

Gracze będą mogli zlecić tworzenie jednorazowo pięciu kompanom, a każdy z nich będzie miał pięć zdolności tworzenia w swoich drzewkach. Można będzie przerwać ten proces w każdej chwili i z każdego miejsca jeśli zajdzie taka potrzeba, a zgromadzone przez nich przedmioty wrócą do gracza. Twoje zdolności tworzenia będą się rozwijać nawet gdy się wylogujesz. Gdy wrócisz do gry otrzymasz przedmiot, który został stworzony kiedy cię nie było.

Towarzysze mają różne zdolności i osobowości, które przydadzą się w systemie ZZ. Niektórzy z nich będą nadawać się do niektórych ZZ lepiej niż inni. Ujawniliśmy niedawno, że Vette jest znakomitą poszukiwaczką skarbów - a więc otrzyma bonus do zdolności związanych z tego typu misją. Wszystkie zdolności towarzyszy będą odpowiednie do historii i będą miały znaczenie, ale bonusy nie będą tak ekstremalne, żebyś miał wrażenie, że tylko jeden kompan nadaje się do określonego zadania.

Nie są to tylko zbiory statystyk, którym możesz rozkazywać. Jak w prawdziwym RPG to, co myślą o tobie będzie przekładać się na to, czy będą mieli motywację, żeby pracować. U tych z nich, którzy mają o tobie wysokie mniemanie, zdolności do tworzenia przedmiotów będą bardzo wysokie. Na przykład będą mogli szybciej stworzyć daną rzecz - to ważne, kiedy tworzenie zabiera wiele godzin a nawet dni.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że choć towarzysze są ważni, niektórzy gracze wolą sami tworzyć przedmioty albo otrzymywać specjalny ekwipunek. W niektórych przypadkach będzie nawet wskazane, żeby gracz uczył się nowych schematów i na przykład miecza świetlnego nie będzie można stworzyć przez ZZ. Później powiemy o tym więcej.

"The Old Republic" oferuje różne zdolności, a ostatnio ujawniliśmy trzy z sześciu. Dzisiaj chciałbym przedstawić wam czwartą: specjalność dotyczącą pracy z ciężkimi metalami, syntetykami oraz stopami metali aby stworzyć blaster.

Kiedy ją tworzyliśmy, wyobrażaliśmy sobie jakie materiały będą do przyjęcia w świecie gry. Spędzaliśmy godziny czytając teksty online, szukając w książkach i opowiadaniach, rozmawiając z kolegami i szukaliśmy czego mogliśmy, aby najlepiej określić zdolność zwaną Tworzeniem Broni. Kiedy już wszystko znaleźliśmy, reszta była łatwa.

Gracze, którzy zdecydują się na Tworzenie Broni będą mogli stworzyć szeroką gamę pistoletów, karabinów snajperskich, karabinów blasterowych i działek. Aby stworzyć te potężne bronie, musisz znaleźć odpowiednie materiały. Zdolność zwana Odzyskiwaniem pomoże wyszukać metale, stopy i inne.

Podstawowe schematy Tworzenia Broni wymagają tylko znalezienia odpowiedniego surowca, dzięki czemu początkujący rzemieślnicy będą mogli od początku cieszyć się grą. Kiedy jednak zdobędziecie bardziej skomplikowane schematy, będziecie musieli znaleźć inne składniki, na przykład kupując je u sprzedawców, a nawet szukając rzadkich składników. Im lepsza jakość przedmiotu, tym więcej pracy zabierze.

Są trzy rodzaje i sposoby zdobycia przedmiotów do stworzenia blastera:

- Premiowe: można je zdobyć zbierając różne składniki i kupując przedmioty u handlarzy,

- Prototypy: znalezienie rzadkich składników i innych cennych przedmiotów,

- Artefakty: rzadkie przedmioty (znalezione lub zdobyte w inny sposób) i inne, na przykład odkupywane od innych graczy.

Blastery o pierwszej jakości są łatwe do wykonania. Wystarczą tylko znalezione materiały i kupione u sprzedawców topniki. Na niskich poziomach doświadczenia nie wymagają drogich materiałów a ich tworzenie zabiera minuty. Są one porównywalne(a czasem nawet lepsze) od tych, które można dostać wykonując zadania i pokonując wrogów. Podejrzewamy, że "niedzielni rzemieślnicy" będą wykonywać takie właśnie blastery i zrobią z nich doskonały użytek.

Odkrywanie i uczenie się schematów prototypów i artefaktów zabiera więcej czasu i wymaga większego zaangażowania gracza. Chcieliśmy, żeby ich tworzenie - zwłaszcza pod koniec gry - było dużym osiągnięciem. Celem gracza powinno być znalezienie znanych rzemieślników, którzy nauczyli się najrzadszych schematów. Prototypy i artefakty będą niezwykłe a ich wygląd i efektywność będą mówiły same za siebie.

Gracze będą zawsze chcieli mieć lepszy sprzęt a zdolni rzemieślnicy będą na pewno chcieli je sprzedawać by zarobić. Pracowaliśmy ciężko, by upewnić się, że tworzenie przedmiotów będzie miało ważne miejsce w ekonomii TOR a rzemieślnicy będą otrzymywać odpowiednie wynagrodzenie za wkład włożony w ZZ. W przyszłości opowiemy, jak planujemy to zrobić.


Z dodatkowych rzeczy wartych odnotowania: Czarownik Jedi, o którym już wspominaliśmy, zmienił nazwę. Od dziś nazywać się będzie Mędrcem.

Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: The Old Republic (494) Webdoc (106)

Komentarze (8)

i bardzo dobrze że długo robią ,trzeba wszystko dopracować i sprawdzić bo jak tego się nie zrobi to będzie bug na bugu tak jak to ma miejsce w SW Galaxies

Tłoczą tak długo tą grę, bo pewnie długa będzie ;D

Blaster typu rewolwer. Nawet jest niezły.

i to licząc od reveal, kiedy już sporo mieli

mam nadzieję, że w kwietniu, bo tak kręcą, że z tego jeszcze jesień zrobią :/ już prawie 2,5 roku TORa męczą

już niedługo, wiesz jak to zleci? tylko patrzeć a już styczeń będzie a potem to już z górki

TOR na pewno nie wcześniej niż w kwietniu... No to jeszcze trochę poczekamy...

ZZ to "zastępstwo zawodnika"...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.