Fandom

IV Spotkanie Trójmiejskich Fanów Star Wars

Krótka informacja od trójmiejskich fanów, dla innych fanów:

Dnia 18 grudnia odbędzie się IV spotkanie trójmiejskich fanów Star Wars. Spotykamy się w Sopocie o godzinie 16:00, tym razem w głównym budynku kas (na pociągi dalekobieżne a nie skm). Stamtąd udamy się do pubu "Kinski" gdzie w planach mamy m.in :

 • wybór prezesa fanklubu (bo ostatnio nie odbyły się)
 • plany wyjazdu na Tatooine II
 • rozmowy na tematy StarWarsowe i nie tylko


 • Tak przy okazji wyjaśniamy, gdyż niektórzy fani dopytują się o ograniczenia wiekowe na naszych spotkaniach. Sugerujemy, żeby były to jednak osoby od 16 lat wzwyż.


  Jak zwykle, zapraszamy na spotkanie!  Tagi: Trójmiasto (46)

  Komentarze (39)

  Wpadłbym, ale brakuje mi 7 lat do dozwolonego limitu, SORY :/

  Seller - jak już wspominałem, spotkania na razie mają formę wybadania gruntu, czy jest nas więcej niż te 5 osób, które pojawiały się do tej pory. Uwierz mi, po KAMINO mam już absolutnie dosyć dokładnie planowanych spotkań, quizów czy innych gówien, które mają zaspokoić młodą gawiedź. Wiem, że ciężko to niektórym zrozumieć ale naprawdę nasze spotkania na chwilę obecną mają mieć charakter czysto towarzyski. A co będzie potem, tego nie wiem...

  no i oczywiście, że fajki i przeklinanie są dla mnie ważniejsze niż spotkania fanów. Na szczęście nie jestem prezesem ani Ojcem Założycielem Fandomu, więc absolutnie mogę sobie pozwolić na tego typu komentarze <3

  No właśnie wydaje mi się, że Seller myśli, iż spotkania fanów wyglądają wszędzie tak jak w Skierniewicach. Czyli atrakcje dla wszystkich, prelekcje o SW, konkursy.

  A prawda jest taka, że zdarza się, że spotkania wyglądają tak jak na Śląsku: czyli luźne pogawędki przy piwku. I podejrzewam, że w Sopocie jest podobnie. I stąd SUGEROWANA (bo o tym, że jest to narzucona granica, nigdzie nie przeczytałem) granica wieku.

  I teraz ktoś spyta czemu w takim razie nie zapewni się takowych atrakcji. Problem jest zapewne taki, że nie każdemu musi się chcieć. A to ma być od razu powód do nieorganizowania spotkań? Po prostu spotkania są bardziej 'spontaniczne'. :P

  Sellerku kochany. Przyjedź kiedyś do jakiegoś większego miasta, zobaczysz jak wygląda spotkanie fanów.

  Seller -> a kim Ty jesteś żeby nas tak pouczać? część z nas już od dawna udziela się w fandomie i doskonale wie jak działają inne fankluby. Ciekawe czy jak się spotkamy na jakimś konwencie to też będziesz nam tak dogryzał xD

  <glos z boku> Spotkania slaskich fanow SW, przez poltorej roku jak bywalem miesiac w miesiac, nie mialy zadnych konkursow, prelekcji, niczego. xD

  Widac to nie spotkania xD

  Drauger>>>>"Jak już spotkanie odbiega od twojej definicji to już jest be."

  To spotkanie nie odbiega od defincji spotkania, ono wręcz wylatuje w nad przestrzeń.

  Drauger>>>> Chyba na spotkaniu fanów nie byłeś. Spotkanie fanów to coś więcej niż bar, kilku fanów i alkohol.
  Trzeba zapewnić jakieś atrakcje. Popatrz sobie na inne fankluby lokalne. Wszystkie maja a jakieś konkursy , prelekcje itp.

  Ray Solar>>> Skoro fajki i przeklinanie jest dla ciebie ważniejsze to nie wiem po co zakładasz fanklub lokalny.

  Nie wiem po zabieracie się za organizacje spotkań których nie potraficie zorganizować. Dyskryminować młodsze osoby tylko dlatego, że nie moglibyście przeklinać i palić? To po organizujecie to "spotkanie".

  Jeżeli ktoś twierdzi, że na spotkaniu fanów gada się tylko o SW, to w życiu nie był na spotkaniu fanów. Rzekłem.

  A jeszcze jedno Seller według ciebie wychodzi że to powinno być spotkanie z fanami, a nie spotkanie fanów.

  A ja tam ich rozumiem. Też by mi się nie chciało dzieciakami zajmować, gdyż spotkanie ma sprawiać przyjemność, a nie dodatkowe kłopoty. Poza tym poziom merytoryczny rozmowy z 16latkiem jest trochę inny niż z 13latkiem, a stwierdzenie, że młodszy może mieć większą wiedzę na temat SW nie daje w tym przypadku nic, bo na takich spotkaniach nie gada się tylko i wyłącznie o SW. Ba! Nawet powiedziałbym, że w większości przypadków SW schodzi na dalszy plan.

  Mistrz Seller>>>Gdzie ja napisałem coś o paleniu czy przeklinaniu??
  Jak już spotkanie odbiega od twojej definicji to już jest be.
  Tobie się chyba konwent pomylił ze zwykłym spotkaniem fanów.

  Jeśli chcecie pić, palić, oglądać pornosy to przez komputer albo imprezy. Nie rozumiem po co wtedy na Bastionie newsa piszecie. Powiem kilka słów: czekam na kamino reaktywacja.

  Drauger>>> To jest śmieszne. Wolicie palić i przeklinać niż spotkać się z fanami.

  Ray Solar>> Spotkania się organizuje jak ma się gdzie i ma się jakieś atrakcje. Jaki sens ma teraz reklamowanie tych spotkań. Nawet jak ktoś przyjdzie to się zniechęci.
  Kolbuszowa i Olsztyn też są nowe, a jakoś potrafią zorganizować jakieś atrakcje. Jeśli już robić spotkania fanów to robić je porządnie.

  Mephisto >>> Zawsze możecie zrobić sobie nieoficjalne spotkanie tylko dla dorosłych. Przecież na każdym spotkaniu nie będziecie pokazywać jego "dzieł".

  Mistrz Seller>>>To z tym TCW specjalnie było przerysowane. Ustawienie arbitralnej granicy nie jest łatwe czemu 16 a nie np 15 czy 14 a jak 14 to dlaczego nie 13 zawsze się będzie to komuś nie podobać. Ustaliliśmy jednak że takowa granica musi być i ustaliliśmy ją na takim a nie innym poziomie. Zgadzam się z tobą że ktoś w wieku 13 lat może mieć większą wiedzę na temat SW od nas może być nawet chodzącą Wookieepedią, ale nie o to chodzi. Masz na przykład to co napisał Mephisto, nie chce być ograniczony z tematami dyskusji czy wypowiedziami bo znajdują się osoby "za młode".
  A osobnej części dla młodszych po prostu nikomu się nie chce robić.

  alan - dziękujemy. Osobiście mam nadzieję, że kiedyś pojawisz się na Spotkaniu i podyskutujemy jak dwóch mądrych i dojrzałych ludzi.

  Ray Solar-> Z takim podejściem nie liczyłbym na więcej ludzi.
  No ale mimo to życzę powodzenia.
  (przyda wam się)

  a, zapomniałem dodać. Kiedy nasze spotkania nabiorą już prężniejszej formy i ludzi będzie więcej, to wtedy będziemy mogli zająć się jakimiś atrakcjami dla osób młodszych. Na chwilę obecną takich atrakcji nie posiadamy, a newsy tego typu mają na celu ogarnięcie jak największej ilości fanów SW z Trójmiasta.

  Omg, ależ pie*dolicie. To jest dopiero IV Spotkanie, nie mamy jeszcze w pełni wypracowanej struktury zarządu, programu spotkań i innych gówien, więc nie ma sensu ściągać osoby poniżej tego, określonego już, 16 roku życia. Szczególnie, że zaraz zacznie się stękanie, że zasmradzam dzieciakom płuca fajkami, używamy brzydkich słów po pijaku czy whatevah.

  a koleżka _darth_alan_ niech z łaski swojej się nie udziela, bo mam wrażenie, że posty które [mod edit] pisze mają jeszcze mniej wspólnego z prawdą niż Trójmiejskie Spotkania z SW. Nie podoba Ci się, to nie przychodź, lachę kładę na to tak wielką jak odległość z Sopotu do Zakopanego <3

  Darth_alan->Gdyby była sama wódka i piwo, napisalibyśmy, że spotkania są od 18 lat, a nie od 16, więcej osób by piło, a więc zabawa byłaby lepsza...Pozatym, ja tam preferuję dobre wino, którego w karcie w rozsądnej cenie brak:D. Ponadto na tym spotkaniu chciałem poruszyć kwestię artów niejakiego Shabby Blue, wraz z pomocami wizualnymi. Obecność osób w okolicach twojego wieku...coż, znacznie by utrudniła prezentację tego zagadnienia :P

  Tak. Jestem z waszej okolicy i jestem za młody no ale gdybym chciał to i tak bym przybył bo dużo mi nie brakuje, 2 lata od 2 stycznia.
  Ale jeszcze zanim wymyśliliście przedział wiekowy sam zadałem pytanie o minimalny wiek na forum. Miałem zamiar się stawić ale domyśliłem się że nie będzie nic oprócz piwa i wódki. Tu też miałem rację.

  Drauger>>> Już nie przesadzaj. Przecież nie mówię, że macie zapraszać dzieciaki, bo oni faktycznie potrzebują innych atrakcji. Ale nie przesadzajcie w drugą stronę. Spokojnie na spotkanie mogłaby przyjść osoba mająca 12 lat. Ona też może być fanem, może czytać komiksy i zajmować się SW.
  Poza tym nie każdy fan poniżej 16 roku życia to fan TCW. Na Utapau przychodziły osoby poniżej 16 roku życia i było problemów z brakiem atrakcji. Tylko trzeba najpierw mieć jakieś atrakcje.

  A co to za różnica czy ktoś ma 12 lat czy 19? Ważne czy jest fanem. Równie dobrze 13-latek może mieć większa wiedzę o SW niż osoba dorosła. Nie wolno dyskryminować fanów, ze względu na wiek. W relacjach między fanowskich nie ogrywa on aż takiego znaczenia.
  Chyba, że organizujecie to spotkanie tylko po to aby urządzić sobie popijawę.

  _darth alan_>> A wiesz że nawet nie pamiętam dlaczego tego prezesa nie wybraliśmy, po tym 20 piwie i 5 flaszkach wódki to mi już się film urwał :D

  P.S. Niech zgadnę jesteś z naszej okolicy i jesteś za młody.

  Seller-> I tu zgodzę się z tobą.
  Choć wydaje mi się że Spotkania Trójmiejskich fanów SW nie mają nic
  wspólnego z SW.
  A tak właściwie to dlaczego nie wybraliście prezesa fanklubu?
  Za mało osób było? A może za dużo piwa by myśleć trzeźwo?

  Ta najpierw zrobimy dwie godziny rozmowy o TCW i o tym dlaczego Ahsoka jest najważniejszą postacią w SW, a potem będziemy mogli porozmawiać o czym chcemy.

  To nie jest jakiś konwent który my organizujemy to jest zwykłe spotkanie ludzi o podobnych zainteresowaniach gdzie się rozmawia o wszystkim czasami nawet o SW.

  MissPadme>>> Przecież można zrobić część atrakcji dla starszych, a część dla młodszych fanów. Nie jest to jakiś mega wyczyn. Fandom powinien jednoczyć ludzi bez względu na wiek.

  Rusis i Naestor>>> Macie racje

  Ograniczenie wprowadziliśmy bo nie chce nam się użerać z dzieciakami. Wolimy towarzystwo osób dorosłych (lub prawie).
  P.S. Nikt wam nie broni zapraszać na swoich spotkaniach nawet 3 latków (jak lubicie) ale nie narzucajcie swojej woli innym.

  W okolicach pubu, w którym się spotykamy, zauważono ostatnio grasującego pedobeara, tak więc w trosce o zdrowie skarbu narodowego, jakim niewątpliwie są osoby poniżej 16 roku życia, stanowczo sugerujemy nieszwendanie się po nocy w tejże okolicy. Życzę miłego wieczoru.

  czemu od 16? jestem oburzona, dopiero za trzy lata będę mogła na takie coś pójść >(

  Szkoda że mam 12,5 lat..

  Dobra ,to może inaczej..my po prostu wybraliśmy tę bardziej luźną formę spotkań, ponieważ poprzedni trójmiejski fanklub Kamino w swoim późniejszym okresie był adresowany głównie do młodszych fanów i starsi przestali przychodzić.

  MissPadme > Gdyby to miało być kluczowym powodem to tak dla ścisłości 16-latkowie też niekoniecznie powinni w pubie siedzieć :-) O godz. 16:00 w normalnych pubach jest spokojnie i jeśli jest to faktycznie organizowane jak spotkanie fanklubu, a nie popijawa znajomych to nie ma problemu by o tej porze, na powiedzmy zaplanowane 2 godzinki, wprowadzić młodsze osoby w wydzielone dla klubu miejsce.

  MissPadme -> Ja jakoś bez problemu wyobrażam sobie, że w pubie pomiędzy starszymi fanami znajdzie się też 12-latek. Dlaczego? Bo widziałem takie, a nawet młodsze osoby na spotkaniach, które właśnie w pubach się odbywały. To, czego sobie nie wyobrażam, to wprowadzenie selekcji wg wieku na spotkaniach.

  Nie rozumiem waszych zażaleń..przecież spotkania odbywają się w pubie , jakoś nie wyobrażam sobie przebywających tam 12 latków o_O. A spotkania w domu kultury nie każdemu odpowiadają , zresztą wynajęcie sali o 16:00 w sobote jest niemożliwe.

  Jak już się organizuje spotkania i wrzuca o tym ogłoszenia, to trzeba się liczyć z tym, że mogą się pojawić fani w różnym wieku. Jak się chce spotkać tylko ze znajomymi czy ludźmi w określonym wieku, to można by info rozesłać prywatnie. I nawet jeśli to jest tylko sugestia, to potencjalnego młodszego fana odstraszy raczej. Tyle ode mnie.

  Uważam, że to bardzo nie w porządku, że preferujecie osoby powyżej jakiejś tam granicy wiekowej. Dyskryminacja w Trójmieście jest faktem. Wstydźcie się.

  He he, nadaje się by wejść na spotkanie. Dla Pomorskich fanów SW mieszkających w Trójmieście a także koło Łeby i Lęborka, życzę wymarzonego pod choinką i miłych chwil z najbliższymi.

  Mając na uwadze, że jest tam Solar...

  Czemu wprowadziliście ograniczenia wiekowe (i to aż takie)? Rozumiem ograniczenia typu od 12, ale od 16? To co wy tam wyprawiacie? :D

  Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

  Login:
  Hasło:

  Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

  Loading..

  Ustawienia


  Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
  Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.