Różne

Nowy plakat z Darthem Vaderem od Mondo

Rebelscum.com

Sporo zamieszania zrobiły plakaty autorstwa Olly'ego Mossa sprzedawane przez kolekcjonerski sklep Mondo, o których pisaliśmy w zeszłym tygodniu. Dziś serwis Rebelscum dostał ekskluzywny wgląd w zupełnie nową pracę produkowaną przez Mondo, autorstwa artysty Roba Jonesa. Plakat zatytułowany "King's Lead Hat" zostanie wydrukowany w 255 kopiach i będzie sprzedawany po 50$ za sztukę. Sprzedaż zostanie ogłoszona jutro, amerykańskim popołudniem, na twitterowym koncie @MondoNews.


Jak opisuje swoje dzieło sam autor: "Jest taka scena w "Gwiezdnych wojnach" gdzie wielki moff Tarkin przybywa do sali rady na Gwieździe Śmierci obwieszając rozwiązanie Imperialnego Senatu. Jego oficerowie wyrażają zaniepokojenie czy Imperator będzie potrafił utrzymać kontrolę nad systemami gwiezdnymi bez senatu, na co Tarkin odpowiada "Strach będzie trzymał lokalne systemy w porządku. Strach przed tą stacją bojową."
To zdanie zachęciło mnie do zastanowienia się nad motywacją za którą Imperator stworzył Dartha Vadera. Nie chodzi mi po prostu o cybernetyczną konstrukcję ciała Vadera, ale też czynną manipulację jego myślami, żeby zwabić go na Ciemną Stronę. Imperator stworzył Vadera jako broń, niewiele różniącą się od Gwiazdy Śmierci w ostatecznym zamierzeniu, sposób na wywołanie strachu we wszystkich swoich poddanych. Administracyjne narzędzie, które stało się wykonawcą okrutnych rozkazów Imperatora. Pamiętając o tym, zdecydowałem się przedstawić Vadera jako fabrykę korzystającą ze swoich naturalnych sił, żeby siać grozę i zniszczenie."


Temat na forumTagi: Mondo (3)

Komentarze (15)

Ładne tłoki, ale na co to komu :)

Vader na czole ma szachownicę xD

Wszystkie plakaty sprzedały się w 4 min :)

stimpank, fap fap.

Hm. Widzę w tym plakacie nawiązanie do robot-tycznej części Vadera:D

słabe...

lubię steampunkowo/industrialne klimaty, więc podoba się

Ciekawe, ale na pewno słabszy od poprzednich.

dziwny jest, nie podoba mi się

Poprzednie faktycznie bardziej mi się podobają, ale ten jest też niczego sobie. Skojarzył mi się z "Metropolis".

Jak ja dawno oglądałem ten film, szukając "drugiego dna" :D

Pierwsze trzy były lepsze.

twitter :?

a art oryginalny :)

Ładny, ale jakiś taki... dziwny. Wytłumaczenie w porządku ale stanowczo za drogi. W sumie pasowałby do salonu w moim domku.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.