Gry komputerowe

Kolejne biografie bohaterów "The Old Republic"

SWTOR.com

Dziś na stronie gry "The Old Republic" ukazały się kolejne biografie liczących się w galaktyce postaci. Oto one:I. Wielki Kanclerz Janarus

Wielki Kanclerz jest człowiekiem, który, mówiąc w przenośni, dźwiga całą galaktykę na swoich ramionach. Kiedy w Senacie panuje zamęt, a systemy planują secesję, to na jego barkach spoczywa przywrócenie spokoju. Kiedy na granicy z Imperium Sithów wybuchają konflikty zbrojne, to on musi stawić czoła publicznemu niezadowoleniu i przywrócić pokój. Gdy nawet najlepsze plany Republiki zawodzą, to na nim spoczywa odpowiedzialność za porażkę i potrzeba naprawienia sytuacji. To ciężka praca, ale zaszczyt jej wykonywania spada na niego.

Wielki Kanclerz Janarus przez wiele lat służył Republice jako senator z Coruscant, zanim pojawienie się Imperium nie spowodowało, że przyjął obowiązki kanclerskie. Po złupieniu Coruscant ludzie byli bezradni i bez przywódcy. Janarus, dzięki swojemu mądremu przywództwu, zyskał szacunek ludu i Senatu. Podczas następnej sesji, został jednogłośnie wybrany Wielkim Kanclerzem w miejsce zabitego podczas ataku poprzednika.

Kilka lat po inauguracji, poparcie dla niego zaczęło maleć. Wiele rządów w systemach gwiezdnych irytowało się z powodu kosztów odbudowy Republiki a jego militarni doradcy próbowali wpłynąć na niego, aby powziął zdecydowane akcje i zakończył próby buntu. Ale mottem Janarusa było zawsze to, że Republika ceni wolność, sprawiedliwość i możliwość samostanowienia. Te wartości są o wiele ważniejsze i godniejsze by je chronić kiedy stoi się w obliczu tyranii Imperium Sithów.II. Darth Jadus

Darth Jadus jest odludkiem, zagadkową postacią nawet dla Sithów. Jest zimny, wyrachowany i inteligentny. Ze wszystkich członków Mrocznej Rady jest najbardziej odporny na gniew, nie lubi się śmiać, nie okazuje żadnych emocji "napędzających" Ciemną Stronę. To, czy ma jakąś pasję, motywy i emocje, które nim rządzą, nie jest wiadome nikomu oprócz jego samego. Dawno już został pozbawiony człowieczeństwa.

Odkąd zasiadł w Radzie, nie okazywał zainteresowania walką o władzę jak jego koledzy. Bardziej skoncentrował się na wpływach w Wywiadzie Imperium. Chociaż inni Sithowie posiadają własne siatki szpiegowskie, to właśnie Jadus jest tym, który nadzoruje największą organizację (głównie przez doradców i pośredników). Jego słudzy nie są Sithami - są to zwykli obywatele, podniesieni do wielkości, bojący się swego pana, ale jednocześnie darzący go niemal religijnym oddaniem.

Nie ma wątpliwości, że prowadzi własną grę. Jest uważnie obserwowany przez innych Lordów. Ale dopóki nie wykona pierwszego ruchu, nic nie można mu zrobić.

III. Jewl'a Nightbringer

Niewielu jest łowców nagród, którzy trzymają w szachu największych łotrów galaktyki. Jewl'a Nightbringer, Zabraczka, jest jedną z nich. Wymierzająca surowe kary Jewl'a jest pewna, że ten, którego ma schwytać będzie miał wiele czasu aby poczuć żal, że nie uszedł jej uwagi.

Początki jej kariery były gwałtowne. Urodziła się na Coruscant na dolnych poziomach, podczas zamieszek spowodowanych głodem i ogólnej grabieży. Była "wytworem" biedy i desperacji spowodowanej blokadą Hydiańskiego Szlaku przez Mandalorian. Dziewczyna, osierocona w młodych latach, mogła stać się łatwym łupem kryminalistów, którzy poczęli grasować w podziemiach planety, lecz Jew'la okazała się urodzoną wojowniczką. Zamiast stać się łupem drapieżców, sama stała się jednym z nich i walczyła z przywódcami gangów i łowcami niewolników z bezwzględnością, jakiej nikt się po niej nie spodziewał.

Spędziła całe lata ukrywając się w cieniu, mszcząc się na tych, którzy przecięli jej ścieżki; w końcu miała tyle kredytów, że mogła opuścić Coruscant i przypieczętować swą przerażającą sławę poza planetą. To Mandalorianie spowodowali, że stała się jedną z najbardziej niesławnych łowczyń. Wzięła udział w Wielkim Polowaniu sponsorowana przez jednego z szefów Kantoru, który znajdował się na jej liście. Wygrała głównie przez okrutne metody - nie chwytała żywych jeńców. Podczas ceremonii, gdzie ogłoszono jej zwycięstwo, nie ukrywała pogardy dla Mandalorian, walcząc w honorowych pojedynkach z nimi i wygrywając. Jej sława wśród nich rozprzestrzeniała się, zyskując ich szacunek i wzbudzając strach w bossach świata przestępczego.Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.Tagi: The Old Republic (500)

Komentarze (18)

No, Jadus zapowiada się na jedną z fajniejszych postaci niezależnych, a raczej najciekawszych. Nie wiem czy nie zagram ze względu na to Imperial Agentem. :)

Ten Darth Jadus może być ciekawą postacią.

Darth Bor> Ale zobaczy(lismy) je w wersji pisanej, w tym newsie, wiec skojarzone zostalo przez niektorych z czyms smiesznym, smiesznie brzmiacym.
Cos w tym zlego ?

Szefowie Bioware - Greg Zeschuk i Ray Muzyka... jak dla mnie to polskie korzenie na całego ;)

Vergesso --> no tak, ale przecież tego nie czyta się po angielsku dokładnie tak jak jest napisane, mogę się założyć, że gdybyś usłyszał to imię w oryginalnym tekście, bez napisów, nie skojarzyłbyś tego z niczym śmiesznym

W ogóle to mam nadzieję, że jakaś kolekcjonerka będzie do kupienia, bo zwykła wersja mi nie wystarczy. :D

@Vir ---> To będą postacie które pojawią się w grze w naszej fabule, a część to towarzysze którzy do ciebie dołączą w trakcie. Generalnie chodzi o to żeby fanboye, gdy już zaczną grać, mieli dobrze przygotowany background w jednym palcu. Albo inaczej - fabuła będzie ciekawsza gdy będziesz coś wiedział o postaciach z którymi wejdziesz w interakcje.

coraz ciekawsi bohaterowie

Bor -> Ale tutaj Seller akurat ma rację. Faktycznie z punktu widzenia języka polskiego Darth Jadus brzmi trochę komicznie :P

Seller, do cholery jasnej, ty masz zawsze jakiś problem, w prawie każdym newsie znajduje się twoja zgryźliwa uwaga, niezadowolenie czy inny problem. Weź że się chłopie ogarnij, bo tego się już czytać nie da...

Darth Jadus - brzmi jak nazwa postaci z polskiego fanfilmu.

Jadus jest fajny :D

a w ogóle po co zapowiadają te postacie i jaki one będą miały wpływ w rozgrywce?

Darth Jadus najciekawszy z całej trójki!

niech uruchomią przedsprzedaż dla napalonych fanbojów... ja kcem :O

Nie mogę się już doczekać :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.