Klasyczna Trylogia

Więcej o spoilerze wszechczasów

RI za Oficjalny blog SW

Jakieś dwa miesiące temu świat obiegła plotka, o wielkim spoilerze, jaki miał zostać opublikowany w kwietniu 1978 w „Little Shoppe of Horrors”. Oczywiście mowa o tym, że Vader jest ojcem Luke’a. Tymczasem autor, Ryder Windham sam zajął się zweryfikowaniem tej sprawy i natrafił na kolejny podobny spoiler. Tym razem w magazynie „Future”, z kwietnia 1978. Jest tam też mowa o Gwiezdnych Wojnach.
W świecie Wojen, George Lucas zebrał całą swą oryginalną filmową drużynę, w tym Marka Hamilla, Harrisona Forda, Carrie Fisher, Petera Cushinga, Aleca Guinnessa, Dave’a Prowse’a, Petera Mayhew, Anthony’ego Danielsa i Kenny’ego Bakera. W pracach nad pisaniem scenariusza do wysoko-budżetowego sequela pomaga mu autorka SF, Leigh Brackett. Jednym z kluczowych elementów drugiego filmu ma być pochodzenie Mrocznego Lorda, Dartha Vadera. Jedna z rozważanych wersji nadchodzącej produkcji ujawnia, że młody, przystojny Darth stał się mrocznym Jedi zabijając ojca Luke’a Skywalkera a następnie został zepchnięty do płynącej lawy przez anioła zemsty, Bena Kenobiego. Darth jest tak pokaleczony, że musi pozostać w swej czarnej zbroi na zawsze. Jest ona jakąś kombinacją egzoszkieletu i pozwala mu żyć. Druga wersja ukazuje Dartha jako prawdziwego ojca Luke’a Skywalkera. Po jakiejś traumie psychologicznej, ojciec Luke’a odkrywa mroczną naturę Mocy i pozwala całemu dobru wewnętrznemu obumrzeć. Niezależnie, która wersja losu Vadera ostatecznie wybrana, preprodukcja ruszyła już w Londynie w styczniu.

Sam pomysł z lawą wyszedł z ust Lucasa w wywiadzie dla Rolling Stone w 1977. Natomiast nie wiadomo, czy druga wersja bazuje na tych samych doniesieniach, na których bazował „Little Shoppe of Horrors”, czy jakiś innych. W każdym razie, mainstreamowe media nie podchwyciły tych plotek, dzięki czemu tożsamość Vadera aż do 1980 pozostała nieznana.Tagi: Darth Vader (176) Epizod V: Imperium kontratakuje (503) George Lucas (1027)

Komentarze (12)

Yurek dowalił prowo i się ludzie złapali ;D

Yuri ma (przewrotną) rację - rewelacja z finału Epizodu V dokładnie tak samo zmienia kanon Star Wars jak wszystkie rewelacje z The Clone Wars. ... I w obydwu przypadkach mózgiem tych historii jest George Lucas.

Po raz pierwszy w życiu zgadzam się z Rycem :O

Jak kanon "raczkował" to według mnie nie można była go popsuć, po prostu został w taki sposób ukształtowany.

Yuri, z całym szacunkiem, ale z co najmniej paru powodów p******sz głupoty :).

Jaskoviakus Anonimus> Czemu bredze ?
Czy w zdaniu "TESB zmienilo jednoznacznie okreslony w ANH los/historie ojca Luke`a" jest jakis blad ?

Wsadzcie se kanon wiecie gdzie.
A wiadomosc bardzo ciekawa - pokazuje kolejne, "alternatywne" wersje starwarsow :)

Ciekawa informacja :P
Dobrze że nie wykorzystali pierwszej opcji przy scenariuszu :D

Teraz wszyscy oglądający w kolejności od 1szej do 6stej części mają zaspoilerowane, jejku :P

TESB i scena z Ojcem Luke`a to jeden z pierwszych przykladow psucia i niszczenia (raczkujacego jeszcze) kanonu.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.