TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Twórcy o kolejnym odcinku "The Clone Wars"

2011-01-19 17:04:12 StarWars.com

Już w najbliższy piątek na amerykańskim Cartoon Network wyświetlony zostanie kolejny odcinek serialu "The Clone Wars", zatytułowany "Witches of the Mist". Będzie to ostatni z serii poświęconej Siostrom Nocy i Savage'owi Opressowi.

Wysłani aby wytropić tajemniczą osobę odpowiedzialną za śmierć kilku Jedi, Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi wpadają na trop nowego ucznia hrabiego Dooku - Savage'a Opressa. Okazuje się jednak, że Dooku i Asajj Ventress nie przewidzieli, iż stworzona przez nich istota ma własną wolę i stała się bardziej potężna niż połączone siły Jedi i Sithów...

Postać Dooku jest przedstawiana bardziej jako zręczny dyplomata, posiadający własne motywy pod przykrywką wyrafinowania - mówi Corey Burton, udzielający głosu hrabiemu. - Jest on przewrotnym mistrzem polityki, głównym "sprzedawcą", kuszącym "klientów" przejściem na Ciemną Stronę. Chodzi mu o osobiste wzbogacenie się, władzę i pozycję w hierarchii. Nie jest jednak okrutny specjalnie - ma swój cel. Jako Lord Sithów wie, jak należy zarządzać, aby spełniło się przeznaczenie galaktyki.

Z drugiej strony mamy Asajj Ventress. Jej motywacją jest zemsta, surowa i okrutna - odbicie jej trudnej przeszłości.

Zbyt wielu źle jej życzyło i myślę, że jej losy zaprowadzą ją do jeszcze większej potęgi - twierdzi Nika Futterman, podkładająca głos Ventress. - W końcu zaczynamy rozumieć, o co jej chodzi. Wydaje mi się, że napędza ją zemsta a nie pragnienie potęgi, jak innych Sithów. To ją właśnie oddziela od innych. Robi rzeczy, które wydają się jej drogą do osiągnięcia potęgi, ale, jak myślę, przywiązanie do Ciemnej Strony oznacza dla niej osiągnięcie celu. Nie zapomina przysług ale też i tego, kto ją skrzywdził. Przez cały czas miałam nadzieję, że dowiem się więcej o tym, dlaczego jest taka jaka jest. Podejrzewam, że moje nadzieje się spełniają!

Jako narzędzie w ostatecznej walce między uczennicą a jej byłym mistrzem służy Opress. Pozornie niezbyt inteligentna, potworna istota ma jednak własne motywy by nienawidzić - jest to zasługa scenariusza i słynnego aktora, Clancy'ego Browna, który tchnął w tę postać ducha.Od pierwszego sezonu jestem fanem The Clone Wars, a potem obejrzałem drugi sezon z moim synem - mówi. On był zachwycony tym, że to Gwiezdne Wojny, a ja tym, że dostałem rolę. Nie dlatego, że postać Savage'a jest częścią tego uniwersum, ale dlatego, że scenariusz jest bardzo przemyślany. Nigdy nie pytałem o motywy Opressa ani co się będzie działo, bo znałem już postacie i można było odkryć ich kolejne, że tak powiem, "warstwy"

Warto nadmienić, że w odcinku pojawi się również postać mistrza Jedi Saesee Tiina, którą można obejrzeć na prezentowanym jakiś czas temu trailerze oraz ulubieni przez fanów komandosi z drużyny Delta (jednak prawdopodobnie tylko przez parę chwil).

Temat na forum.
TAGI: Clancy Brown (18) Corey Burton (18) Nika Futterman (17) The Clone Wars (1403) Twórcy o odcinku (50)

KOMENTARZE (16)

 • Ren Kylo2011-01-26 00:13:52

  Tresholde -> Dooku jak najbardziej był Sithem będąc jednocześnie mrocznym Jedi ponieważ "każdy Sith jest mrocznym Jedi". Zgodnie z zasadą Bane'a że zawsze istnieje mistrz oraz uczeń którym po śmierci Maula został hrabia Dooku. Zgodnie z zasadą dwóch nie mógł wziąć sobie uczniów aby wyszkolić ich na Sithów, nie mówię już o takiej drobnostce jak reglamentowanie wiedzy o DS przekazywanej uczniom których wyszkolił co najwyżej na ciemnych Jedi.

 • Tresholde2011-01-23 23:07:16

  dlaczego nie chcecie nazywać Ventress "Sithem" tylko "Mrocznym Jedi"?
  wandalek -> jeśli "Asajj Ventress nie była Sithem, tylko Mrocznym Jedi który był uczniem Lorda Sith" to Dooku też nie był Sithem tylko Mrocznym Jedi. W końcu oboje zaczęli jako Jedi a potem zeszli na ciemną stronę. A Dooku też był tylko uczniem bo nie kojarzę momentu w którym Palpatine aż tak mocno wypaczył "The Rule of Two" że którykolwiek z jego uczniów zakończył proces uczenia i został pełnoprawnym Sithem bez zabijania swojego Mistrza (Palpatine'a).

 • Skylan2011-01-20 15:38:02

  Zepsuli historię Ventress

 • darth destruktor2011-01-20 14:15:12

  Oj narzekacie na tego "Sitha".
  Koleś może po prostu nie jest pro uber fanem, i dla niego każdy z czerwonym mieczem to Sith...

 • Ren Kylo2011-01-20 08:52:09

  Tak tylko skomentuję parę kwestii które niezbyt mi się spodobały:
  1)
  "Postać Dooku jest przedstawiana bardziej jako zręczny dyplomata, posiadający własne motywy pod przykrywką wyrafinowania - ... - Jest on przewrotnym mistrzem polityki, głównym "sprzedawcą", kuszącym "klientów" przejściem na Ciemną Stronę. Chodzi mu o osobiste wzbogacenie się, władzę i pozycję w hierarchii. Nie jest jednak okrutny specjalnie - ma swój cel. Jako Lord Sithów wie, jak należy zarządzać, aby spełniło się przeznaczenie galaktyki."
  Osobiste wzbogacenie? mam osobiście poważne obiekcje co do tego. Dooku posiada dość poważne zasoby majątkowe, więc nie musi zabiegać o swoje wzbogacenie, nie mówiąc że jakoś koliduje to z jego dość przewrotnym idealizmem. Co do władzy i miejsca w hierarchii jako motywów postępowania hrabiego Dooku jakoś nie mam żadnych zastrzeżeń. Także porównanie Dooku z sprzedawcą trochę mnie rozśmieszyło, choć trzeba przyznać ze coś jest jednak na rzeczy.
  2)"Zbyt wielu źle jej życzyło i myślę, że jej losy zaprowadzą ją do jeszcze większej potęgi - twierdzi Nika Futterman, podkładająca głos Ventress. - W końcu zaczynamy rozumieć, o co jej chodzi. Wydaje mi się, że napędza ją zemsta a nie pragnienie potęgi, jak innych Sithów."
  Po pierwsze Asajj Ventress nie była sithem, tylko mrocznym Jedi który był uczniem Lorda Sith. Akurat według obecnie obowiązujących informacji z biografii Ventress można zaryzykować twierdzenie że napędzało ją pragnienie zemsty połączone z pragnieniem osiągnięcia potęgi, w końcu oba cele nie są ze sobą sprzeczne.
  3)
  postać mistrza Jedi Saesee Tiina z drużyną Delt - fajny smaczek :)

 • Ren Kylo2011-01-20 08:32:14

  berserk9 ->gdzieś w grudniowych newsach jest streszczenie tej trylogii napisane przez kogoś kto obejrzał premierową emisję w kinie w USA.

 • berserk92011-01-20 07:51:19

  Fajna trylogia, tylko mam nadzieję, że nie zabiją w finale Savage'a Opressa, bo to ciekawa postać, z dużym potencjałem na wiele odcinków. A jeśli już, to żeby to nie było to tak jak z Darthem Maulem, czyli "fajna walka, ciekawe jak to się skończy.. (mrugnięcie), o już koniec!"

 • Ren Kylo2011-01-20 06:27:44

  Jedi1995 -> Ventress bardzo naciągając można uznać tylko za uczennicę Sitha, właściwie była mroczną Jedi a nie jest to samo co Sithowie.

 • jacolino19962011-01-19 21:13:26

  Trochę psują historię Ventress ale klimat odcinki mają fajny

 • flippooo2011-01-19 21:05:06

  trudno żeby ich zepsuli jak pojawią się przez minutę czy dwie w ciągu całego odcinka

 • Mimi13182011-01-19 20:23:04

  fajny gosciu :)
  albo mi się zdaje, albo on ma coś z Dartha Maula....
  o juz wiem co... jego głowa wygląda jak pisanka ;D

 • Melethron2011-01-19 20:05:34

  Po pierwsze, Ventress była Mroczną Jedi, a nie Sithem. Po drugie wiemy o niej dużo, no chyba, że mówimy o czasach po jej słynnej ucieczce. Po trzecie jeśli Opress zawdzięcza swoją osobowość i inteligencję grającemu go aktorowi to temu człowiekowi należy współczuć.

 • Rycu2011-01-19 19:16:44

  Ale trylogia "Mortis" zapowiada się lepiej.

 • Slavek_82011-01-19 19:06:50

  W sumie fajne są te odcinki z Wiedźmami. Ciekawi mnie tylko jak (i czy w ogóle) Ventress wróci do Dooku.
  Hm, teraz pokażą Saese Tiina, potem Evena Piella, zostaje więc tylko Oppo Rancisis do skompletowania Rady Jedi, dobrze liczę? :P

 • smajlush2011-01-19 18:49:13

  Delta!!! Oby tylko nie zepsuli moich kochanych komandosów bo nogi powyrywam!
  A kiedy trzeci sezon w PL?

 • Jedi19952011-01-19 18:46:28

  Jednak nie wszyscy Sithowie są tacy sami - może mają wspólne zasady, ale nie są tacy sami, o nie

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..