Świat Filmu

Co się kręci?

Różne

Natalie Portman wciąż na topie w USA. Uhonorowana Złotym Globem za występ w Czarnym łabędziu aktorka może dopisać kolejną pozycję do listy tegorocznych sukcesów. Podlana erotyką komedia romantyczna Sex Story, w której gra główną rolę, wylądowała bowiem na szczycie najnowszego zestawienia amerykańskiego box office'u, zarabiając od dnia premiery (miała miejsce w ubiegły piątek) ponad 20 mln USD. Jest to też jedyna nowość w zestawieniu, pozostałe miejsce okupują takie produkcje, jak: The Green Hornet, Jak zostać królem, Prawdziwe męstwo i oczywiście Czarny łabędź. Sex Story wyreżyserował Ivan Reitman na podstawie scenariusza autorstwa Elizabeth Meriwether. Film opowiada o dwójce przyjaciół (Portman i Ashton Kutcher), których łączy jedynie fizyczna bliskość, jednak po pewnym czasie oboje zauważają, że seks przestaje im wystarczać i rodzić zaczyna się między nimi prawdziwe uczucie. Tytuł oryginalny produkcji brzmi No Strings Attached (bez zobowiazań), ale polski dystrybutor zdecydował się na Sex Story, co zapewne przywodzić ma na myśl Love Story, czyli słynny melodramat Arthura Hillera na podstawie powieści Ericha Segala z 1970. Polska premiera komedii Reitmana zaplanowana została na 18 marca, a póki co obejrzeć możecie zwiastun, który znajdziecie w tym miejscu.

Jak donosi onet.pl Natalie boi się negatywnych skutków olbrzymiej popularności, którą przyniosła jej rola w dramacie Aronofsky'ego. Aktorka obawia się, że jej twarz opatrzy się widowni. Ostatnio zagrałam w "Your Highness", potem w "Czarnym Łabędziu", potem w "Thorze", a jeszcze później w "Sex Story". Czuję się z tym trochę źle, bo zanudzam ludzi swoją twarzą. Pewnie im się opatrzę. Ale to nic, według Majów w 2012 roku nastąpi koniec świata, więc cieszę się, że zdążyłam spróbować swoich sił w tak wielu różnych projektach - wyjaśnia Portman. Czyżby aktorka była kolejną (po George'u Lucasie) osobą z gwiezdnowojennej ekipy, która wierzy w rychły koniec naszej cywilizacji?

Gary Kurtz, producent Nowej nadziei i Imperium kontratakuje, przygotowuje obecnie horror w klimatach II wojny światowej. Obraz zatytułowany będzie Panzer 88 i opowiadać będzie o załodze niemieckiego czołgu ciężkiego Sd. Kfz.182 PzKpfw VI Ausf. B, nazywanego Königstiger (Królewski Tygrys), która podczas walk na froncie wschodnim pod koniec 1944 będzie musiała stawić czoła wrogowi znacznie potężniejszemu, niż Armia Czerwona - słowiańskim demonom. Scenariusz napisali Aaron Mason, James Cowan oraz Peter Briggs (współtwórca skryptu do Hellboya, który obejmie również funkcję reżysera. O produkowanym przez siebie filmie Kurtz mówi: To dobry projekt, nigdy wcześniej czegoś takiego nie widzieliście. To dotycząca ludzkich instyktów, mocno osadzona w realiach historycznych opowieść z nutą horroru, a nasz pomysł zasadza się na tym, aby ten film zawierał w sobie wszystkie najlepsze elementy obecne we wpółczesnych komiksach i powieściach graficznych. Panzer 88 powstaje w Wielkiej Brytanii i jest produkcją niezależną. Budżet oscyluje wokół sumy 20 mln USD. Poniżej możecie obejrzeć grafiki koncepcyjne z filmu. Na pierwszej widoczny jest niemiecki czołg PzKpfw IV Ausf. J (z ekranami przeciwpancernymi Schürzen) z działem kolejowym Krupp K5 w tle. Drugi przedstawia starcie załogi z przypominającym woja demonem, zaś na trzecim możecie zobaczyć przeciwnika niemieckich pancerniaków w całej okazałości. Napisy na ostatniej z grafik pozwala przypuszczać, że za efekty specjalne odpowiedzialna będzie należąca do Petera Jacksona firma Weta Workshop, która zasłynęła z realizacji efektów do trylogii Władca Pierścieni.

Tagi: Gary Kurtz (18) II wojna światowa (27) Natalie Portman (362)

Komentarze (10)

znaczy Doliny Cienia:D

Zapowiada się klimatyczny horror w stylu Bunkra SS czy Doliny Śmierci.

Myślę, że ten "Panzer" może być naprawdę ciekawy.

Tylko mi "Panzer 88" wydaje sie lekką zrzyną z polskiego "Hardkoru 44" ? ;P

Słowiański demon czyli Polacy poszukujący złomu :P

Nie mogę się doczekać Panzer 88. Jeżeli efektami specjalnymi zajmie się Peter Jackson można się spodziewać dobrego filmu.

Do tej pory wszystkie nieszczęścia spadały na Amerykę :P Kosmici, zmutowane węże, pająki, gigantyczne stwory, kataklizmy i niewyobrażalne połacie ludzkiej głupoty.

Nie, Portman pewnie żartowała że wierzy w apokalipsę 2012 , no chyba że ... ale ludzie, nie mówcie mi, że tylko Polacy są na to odporni :D

A tak wogle to dobrze, że się jej powodzi, ale ludzie niedługo mogą mieć jej dosyć jeżeli będzie we wszystkim : od zwiastunu horroru na podstawie książki do reklamy baniek mydlanych xD.
A co do Panzer 88 to fajny film może być, ciekawe czy Polacy na froncie też będą :D

Hmmm... Ten WOJOWNIK na trzecim obrazku wyglada jak jakis szogun...

"Panzer 88" zapowiada się naprawdę intrygująco. Ciekawym, czy Królewskiego Tygrysa wypożyczą z Bovington Tank Museum lub Deutsches Panzermuseum, czy też - wzorem hollywoodzkich produkcji (od "Złota dla zuchwałych" po "Szeregowca Ryana") - przerobią nań T-34. Oby tylko Koenigstigera nie zagrał (tak jak w "Bitwie o Ardeny") amerykański M-47/M-48/M-60 Patton, bo nie podaruję tego Gary'emu.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.