Klasyczna Trylogia

Informacje o Sadze na BD

Resztki Imperium

Sieć powoli zaczyna plotkować na temat wydań BD całej sagi. Na wielu forach tematycznych poświęconych nowym technologiom słychać wręcz ulgę, że George wyda trzy wersje. Jedną sagę (9 płyt), i obie trylogie. To akurat ludziom się podoba, a czego jeszcze oczekują?
Świetnego wydania pod względem odświeżenia filmów, brakujących scen, elektryzujących dodatków i kopii cyfrowej filmów. Ta forma dystrybucji zyskuje coraz większą popularność na zachodzie, acz wciąż daleko jej do BD i prawdopodobnie nieszybko się to zmieni.


Na czym polega ten dodatek? Zazwyczaj na dodatkowym dysku znajduje się plik, który można ściągnąć na dysk lokalny komputera i stamtąd go odtwarzać. Docelowo chciano aby technologia pozwalała ściągnąć kopię cyfrową z sieci i stała się przyczółkiem cyfrowej dystrybucji. Jednak gdy zapytano o taki dodatek Lucasfilm, ci kategorycznie zaprzeczyli. Nie ma w tej materii żadnych planów i przymiarek. Mówiąc szczerze szkoda o tyle, że jeszcze w 2007 na Star Wars Celebration Europe Rick McCallum mówił, że być może w ten sposób będzie rozpowszechniany serial aktorski. Szkoda, że w 2011 Lucasfilm nie jest zainteresowany tą technologią.

Druga rzecz, o której głośno to data wydania. Wg Amazonu miałby to być 27 września 2011. Wiele innych serwisów pisze enigmatycznie wrzesień 2011, ale czasem pojawiają się daty: 28, 30 a nawet 25. Dotyczy to także naszych rodzimych sklepów. Tu zaś pojawia się kolejna ciekawostka. Np. w BlueDVD.pl jest informacja, że płyty będą miały polskiego lektora. Na razie nie ma jeszcze finalnej specyfikacji i wszystko może się zmienić, ale wiele wskazuje na to, że w końcu dostaniemy pierwsze wydanie klasycznej trylogii od czasów VHS, które nie będzie wymagało od młodszego widza czytania. Nie wiadomo, czy lektor znajdzie się na wszystkich płytach, czy np. w prequelach pojawią się dubbing. Na razie jednak nie słychać nic oficjalnego w sprawie dubbingowania klasycznej trylogii, a dokładna specyfikacja polskiego wydania zostanie jeszcze doprecyzowana przez Imperial Cinepix za jakiś czas.

Obecnie nie ma żadnych informacji konkretnych o dodatkach, skanów okładek. Nie znamy także orientacyjnych polskich cen.Tagi: Blu-ray (211) Epizod I: Mroczne widmo (538) Epizod II: Atak klonów (830) Epizod III: Zemsta Sithów (871) Epizod IV: Nowa nadzieja (609) Epizod V: Imperium kontratakuje (467) Epizod VI: Powrót Jedi (443)

Komentarze (20)

Kopia cyfrowa to po prostu gorszej jakości film, który można przegrać na iPoda, PSP, bądź inne mobilne urządzonko (w zależności od wydawcy). Szału nie ma.

SW z lektorem na Blu-rayu to ekscytująca plotka, byłoby naprawdę fajnie gdyby Lucasfilm tego dopilnował. Choć osobiście wolałbym nadzór na przetłumaczeniem wszystkich dodatków.

A co do kopii cyfrowej: czy ktoś to kiedykolwiek testował? Czy to jest przydatny ficzur? Bo mam wrażenie, że to dodatek, który naprawdę niewielu ludziom się przydaje.

Niektórzy to mają problemy egzystencjalne :P

Shedao Shai>>> Nie troluję. Wyrażam swoją opinie na temat kiepskich wydań. Znając życie to polskie wydanie BR też pewnie będzie pełne niedopracowań.

ja sobie ogladam ostatnio zawsze z innymi napisami i najbardziej podobało się po islandzku.

To idź trollować na forum Pottera.

Ludwik>>> I co z tego, że każdy je zna. Po polsku to lepiej wygląda. Poza tym jak jest polskie wydanie, to menu powinno być polskie. Zwłaszcza za taką cenę. W takim Harrym Potterze menu ma kilkadziesiąt różnych wersji językowych. Bardzo ładnie to wygląda. Zwłaszcza na płycie z dodatkami. Szkoda, że Star Wars nie zostało wydane tak dobrze jak Pottery.

A myślisz, że dla nich przetłumaczenie tego menu to jest aż taki problem? Po prostu nie robią tego, bo zakładają, że nikomu to nie jest potrzebne i każdy zna takie słówka jak "Play", "Options" czy "Subtitles". -_-

ogór>>> Wolę wydać kasę na gadżety niż przepłacać za beznadziejne wydanie, bez przetłumaczonych dodatków i w dodatku z wersją z 2004 roku, która ma wiele okropnych błędów (Młody Anakin na końcu RotJ, czy różowiasty miecz Vadera w TESB). Poza tym te filmy to znam na pamięć.

Ludwik>>> Jak płacę 60 czy 70 złoty za film to chyba mam prawo wymagać, że menu będzie po Polsku. Rozumiem gdyby wydania DVD/ BlueRay były bardzo tanie, ale przy tak wysokich cenach mogliby się bardziej postarać.

Angielskie menu to faktycznie niesamowity problem.

"A CO TO JEST PLAY???????"

Seller -> Popatrz na mnie:
- Trylogia na DVD (4dvd) -> 199,99zł
- Mroczne Widmo na DVD (2dvd) -> 90zł
- Atak Klonów na DVD (2dvd) -> 49zł
- Zemsta Sithów na DVD (2dvd) -> 20zł
- TCW sezon I (płyty 2,3,4) -> 3x29,90zł
- Clone Wars Vol. 1 i 2 na DVD -> 70zł

Więc nie mów mi, że nie da się kupić płyt ze swoim ulubionym filmem na DVD i to w super rozszerzonych wersjach, bo śmiem twierdzić, że mam więcej wydatków od Ciebie:] Pomału odkładałem pieniądze i powolutku uzupełniam swoje "zbiory";)

A co do wersji SW na DVD to nie jestem pewien, ale chyba w żadnym kraju nie przetłumaczono menu i nie ma lektora. Z resztą szkoda dyskutować z Tobą, nie jesteś dla mnie partnerem do rozmów, gdyż nie posiadasz argumentów, które mogłyby potwierdzić słuszność Twojej opinii dotyczącej danego tematu, pozdrawiam:)

lrd>>> Fakt. Ostatnio ceny spadły do około 30 złotych - przyzwoita cena, ale na razie nie mam kasy.
Ludwik>>> Nie skąpiec, ale uważam, że 60 złotych za wydanie po angielsku bez polskiego lektora i dodatków po Polsku to dużo. Nie jestem fanem, który kupuje byle jakie wydanie tylko dlatego, że to SW. Bo skoro film na DVD kosztuje tyle to niech wydadzą go porządnie. Niestety dobre wydania DVD w Polsce to rzadkość.

Ciekawi mnie czy w trailerze reklamującym to wydanie są sceny z wersji Blu-Ray czy też nie:P

A lektorem pewnie będzie Krystyna Czubówna!

Jak ktoś Zygmunta Augusta widział tylko w książce od historii to potem tak jest, że 39,90 jest przedsionkiem fortuny.

Zakupie jak tylko znajdzie się w sklepach warto kupić oryginalną i przerobioną już trylogie by sprawdzić jakie są różnice w filmie.

Albo 99zł za komplet. Nowiutki, w Empiku. Niemożliwy z Ciebie skąpiec.

Wysokie? 20parę - 30parę złotych za film to tak dużo?

I tak pewnie będzie drogo. Kupię jak stanieje. Ale jak fani będą sie pozbywać SW na DVD za przyzwoitą cenę to chętnie kupie. Bo jak dotąd ceny SW na DVD były wysokie (i jeszcze bez przetłumaczonego menu i dodatków)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.