Świat Filmu

"Star Wars Begins" do obejrzenia w internecie

Stopklatka

Jambe Davdar jest fanem Gwiezdnych Wojen i montażystą filmów dokumentalnych. Obie swe pasje postanowił połączyć w jedną i tak narodził się pomysł realizacji filmu dokumentalnego o powstawaniu kolejnych epizodów Gwiezdnej Sagi. Dziś w internecie możecie już oglądać owoc prawie czteroletniej pracy Davdara zatytułowany Star Wars Begins. W filmie Jambe opowiada nie tylko o produkcji Nowej nadziei, ale również o zmianach, które wprowadzono w niej na przestrzeni lat, które minęły od premiery w 1977 roku. W Star Wars Begins autor wykorzystał zarówno zdjęcia z filmu, sceny wycięte oraz dostępne komentarze autorów i twórców. Poniżej możecie zapoznać się z pierwszą częścią jego dzieła. Ze znalezieniem kolejnych bez trudu poradzi sobie każdy użytkownik serwisu YouTubeCałość liczy czternaście części (po 10 minut każda), toteż już po samej długości metrażu widać ile tytanicznej pracy Jamde włożył w przygotowanie i realizację tego obrazu.

Star Wars Begins jest ukoronowaniem pracy Davdara, który wcześniej zrealizował produkcje opowiadające o powstawaniu epizodów V i VI. Obrazy zatyłowane Building Empire oraz Returning to Jedi również znajdziecie na YT.

Szczegółów dowiecie się na stronie internetowej twórcy.Tagi: Epizod IV: Nowa nadzieja (564) Star Wars begins (2)

Komentarze (6)

Trochę filmu skasowali, ale i one są fajne.

Ponad 2 godziny, nieźle, ale wydaje mi się że już kiedyś robiono coś takiego.

skasowali scenę z WALL'Em :O

Gregulec1-> Istotnie, mój błąd. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Twórca ma w planach kolejne części, w których przybliży fanom proces powstawania następnych epizodów Oryginalnej Trylogii. Filmy mają być zatytułowane Building Empire oraz Returning to Jedi.

?????

przecież powiedział że to już było i teraz dopełnił trylogię xD

Zobaczyłem 4 części (1,2,3,4) i jak na razie to bez rewelacji. Owszem całość ładnie zmontowana, nie nudzi, płynnie idzie do przodu. Sęk w tym że to już było, a nie każdy (a ja na pewno) lubi odgrzewane kotlety... Dooglądam do końca to jeszcze może coś od siebie napiszę.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.