Świat Filmu

Co się kręci?

Różne

25 stycznia na polskim rynku DVD/Blu-ray ukazał się najnowszy film Johna Luessenhopa zatytułowany Chętni na kasę (Takers), w którym w jednej z ról pojawia się Hayden Christensen. Głównym bohaterem tego połączenia kryminału z kinem akcji jest detektyw Jack Welles (Matt Dillon), który chce pomieszać szyki grupce przestępców planujących napad na bank. Stawka w tej grze jest niebagatelna, bowiem wynosi 20 mln USD. Oprócz Christensena i Dillona na ekranie zobaczyć możecie również Paula Walkera, Idrisa Elbę i Chrisa Browna. Autorem ścieżki dźwiękowej jest Paul Haslinger, a za zdjęcia odpowiedzialny jest Michael Barrett. Na Rotten Tomatoes dzieło Luessenhopa ma 28% "świeżości" w oparciu o 103 recenzje. Daje to ocenę 4,5/10. Jako ciekawostkę dodajmy, iż w internetowym głosowaniu zorganizowanym przez portal IMPAwards.com plakat promujący Chętnych na kasę został uznany za najgorszy poster filmowy ubiegłego roku, pokonując w tej niechlubnej kategorii m.in. Jak zostać królem i Podróże Guliwera 3D. "Nagrodzony" plakat możecie zobaczyć tutaj, zaś w tym miejscu znajdziecie zwiastun.Już 12 lutego na antenie amerykańskiego HBO nastąpi premiera filmu, który już teraz uchodzi za telewizyjne wydarzenie początku tego roku. Mowa o The Sunset Limited w reżyserii Tommy'ego Lee Jonesa na podstawie sztuki Cormaca McCarthy'ego ("Krwawy południk", "Droga", "W ciemność"), do której autor napisał scenariusz. W tym kameralnym obrazie (występuje tylko dwóch aktorów, a akcja toczy się w jednym mieszkaniu) obok Lee Jonesa wystąpi Samuel L. Jackson. Sztuka McCarthy'ego opowiada o dwu bezimiennych mężczyznach - "Białym" i "Czarnym" nazywanych tak od koloru ich skóry - których losy połączyły niespodziewane okoliczności. Punktem wyjścia dla fabuły jest scena, w której "Czarny" ratuje "Białego" przez rzuceniem się pod koła pociągu, tytułowego Sunset Limited, kursującego na linii Nowy Orlean - Los Angeles. Obaj udają się później do mieszkania niedoszłego samobójcy i zaczynają rozmawiać o Bogu, kwestiach ostatecznych, ludzkim cierpieniu oraz o powodach, dla których "Biały" chciał ze sobą skończyć. Trailer znajdziecie tutaj.Na koniec doniesiena z frontu zwiastunowo-fragmentowego. W sieci pojawił się krótki klip promujący Uknown z udziałem Liama Neesona. Reżyserem tego będącego międzynarodową koprodukcją thrillera jest Jaume Collet-Serra. Film opowiada o botaniku, który ulega wypadkowi w Berlinie i przez kilka dni leży w śpiączce. Gdy po pewnym czasie wraca do domu z przerażeniem stwierdza, że jego żona nie poznaje go i spokojnie żyje u boku innego mężczyzny, który również jest botanikiem i nazywa się tak samo jak bohater filmu. Fragmenty Unknown znajdziecie w tym miejscu.

Ponadto podczas finału tegorocznego Super Bowl wyemitowana została trwająca trzydzieści sekund reklama Thora Kennetha Branagha z Natalie Portman w roli ukochanej komiksowego herosa. Znajdziecie ją pod tym adresem.Tagi: Hayden Christensen (199) Liam Neeson (198) Natalie Portman (353) Samuel L. Jackson (265)

Komentarze (3)

Widać po zwiastunie, że Christensen został wyszkolony w obsłudze kija bejsbolowego, równie dobrze jak miecza świetlnego...

Samuel L. Jackson to jeden z mych ulubionych aktorów, zawsze go podziwiam za to że umie powiedzieć reżyserowi jak widzi swoją postać.

super

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.