Świat Filmu

Co się kręci?

różne

W trakcie odbywającej się dziś wieczorem gali wręczenia nagród BAFTA przyznawanych przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych uhonorowany zostanie nestor kina brytyjskiego sir Christopher Frank Carandini Lee. Aktor otrzyma honorową nagrodę Academy Fellowship, która przyznawana jest za całokształt twórczości. Urodzony w roku 1922 roku w Londynie Lee jest w dalszym ciągu aktywny zawodowo. W ciągu trwającej od 1948 roku kariery zagrał w blisko dwustu produkcjach. Wśród jego najsłynniejszych ról znajdziemy hrabiego Draculę w horrorach wytwórni Hammer Films, złowrogiego doktora Fu Manchu w serii filmów na podstawie książek Saxa Rohmera, wroga Jamesa Bonda Francisco Scaramangę w Człowieku ze złotym pistoletem, lorda Summerlisle'a w Kulcie oraz Sarumana z trylogii Władca pierścieni. Fanom Star Wars najbliższa jest rzecz jasna jego kreacja w Ep. II i III, w których zagrał hrabiego Dooku (Dartha Tyranusa). Wśród ciekawostek na jego temat możemy wyczytać, iż od dawna wspiera Partię Konserwatywną, Ian Fleming - twórca postaci agenta 007 - był jego dalekim kuzynem oraz, że w roku 1999 sir Christopher poinformował o utracie jednego cala wzrostu (mierzy teraz 6 stóp i 4 cale/ 1.93 m). Ze swoją żoną Birgit są parą od 1961. Christophera Lee zobaczymy wkrótce w najnowszym filmie Martina Scorsese Hugo Cabret na podstawie książki Briana Selznicka, w którym sir Christopher wciela się w postać pana Labisse'a.

Nominację do nagrody BAFTA otrzymała Natalie Portman, która o statuetkę w kategorii "Najlepsza aktorka" z Julianne Moore, Annette Benning (obie nominowane za Wszystko w porządku), Noomi Rapace (Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet) oraz Hailee Steinfeld (Prawdziwe męstwo).Natalie została oczywiście nominowana za rolę w Czarnym łabędziu. W tym roku nagrody BAFTA zostaną wręczone po raz 64.

Liam Neeson podzielił się z mediami swoimi wrażeniami z pracy na planie kontynuacji komedii Todda Philipsa Kac Vegas, która na ekrany polskich kin zawita 3 czerwca. W Kac Vegas 2 Liam wcielił się w epizodyczną postać irlandzkiego tatuażysty, którego główni bohaterowie filmu spotkają w czasie swych szalonych przygód w stolicy Tajlandii. Było fajnie. Powiedziałbym nawet, że dość intensywnie. Byłem na planie tylko przez jeden dzień, ale miło było spotkać się z Bradleyem Cooperem, z którym kumpluję się od dawna, a także z dwoma pozostałymi dżentelmenami, Edem Helmsem i Zachiem Galifianakisem. Dopiero teraz ich poznałem i od razu polubiłem. Bradley, Ed i Zach to dla mnie tacy współcześni Three Stooges (popularna amerykańska trupa wodewilowa działająca od lat 20. XX wieku - przyp. red.) - stwierdził aktor.Tagi: Christopher Lee (132) Liam Neeson (201) Natalie Portman (358)

Komentarze (6)

Lee zdecydowanie zasłużył :)

jeden z najlepszych glosow w kinie i muzyce:P
nagroda jak najbardziej zasluzona

Nagroda zasłużona, jak najbardziej. Cieszy też fakt, że kręcą kontynuację Kac Vegas. :D

Bardzo zasłużona, szkoda, że tak późno.

Christopher Lee is the best !

Zasłużona nagroda.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.