Gry komputerowe

Tworzenie świątyni Sithów

SWTOR.com

W dzisiejszym wydaniu Studio Insidera Diego Almazan, artysta koncepcyjny, opowiada, jak tworzył świątynię i miejsce wiecznego spoczynku Sithów.Chciałem, żeby to miejsce przypominało zarówno więzienie dla umarłych jak i grobowiec. Jest tam ciemno, strasznie i ma się wrażenie, że czai się tam coś złego. Więc zacząłem od tworzenia podstawowych kształtów i kolorów, które by się sprawdziły. Użyłem dużych, mocnych kształtów aby oddać potęgę tego miejsca.Potem zacząłem tworzyć przerwy między nimi aby zrozumieć i poczuć detale, które chciałem załączyć. Organiczne, rzeżbione wzory wzdłuż ścian tworzą coś w rodzaju inkantacji, która ma zatrzymać na wieki nieszczęsnych więźniów.Po dodaniu jeszcze kilku detali, dodałem inne wzory na podłodze i suficie. Nieco rozjaśniłem kolory, aby sobie pomóc i żeby zespół projektujący otoczenie mógł lepiej je zaprojektować.Do tego miejsca rysunki były nieco niejasne, więc postanowiłem dodać nieco zadrapań, zarysowań i w pewnych miejscach dać mniej kolorów żeby pokazać jak kamień "starzał się" przez wieki. Rzeźbę na suficie zrobiłem fasetową aby zmienić wygląd kamienia, podczas gdy sufit zmieniłem aby był bardziej dekoracyjny. Kolumny nadają nieco agresywnego wyglądu i służą jako zamki dla grobowców, które nigdy nie powinny zostać otwarte.Kiedy skończyłem rysunek koncepcyjny, wziąłem się za oświetlenie. "Pożyczyłem" nieco ciemności z poprzedniego rysunku, ale tym razem rozjaśniłem ją lampą, która oświetla ziemię. Dałem też trochę pajęczych sieci: niektóre są stare i zakurzone, aby pokazać starość grobowca, niektóre zaś nowe jakby ostrzegały, że w tym miejscu dalej czają się stwory. Podkreśliłem kilka plam i ogólnie kontrast i oto możecie podziwiać efekt! Jest ciemno, niebezpiecznie i czai się tam groźba. Uwielbiam to miejsce i mam nadzieję, że wy też je polubicie!Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.Tagi: The Old Republic (500) Webdoc (106)

Komentarze (23)

To sie nazywa profesjonalizm

A ja się sprzymierzę z Sellerem w jego proteście i również nie zagram w TORa. Chyba że ktoś mi zafunduje kompa, na którym ów TOR śmignie. Abonament mogę sam opłacać, najwyżej zmniejszę dotacje na schroniska dla szynszyli.

Seller - Z Tobą to jak z dzieckiem. Sorry, że to powiem, ale trzeba dorosnąć. Angielski ustalono za język międzynarodowy(ciesz się, że nie francuski), proste. To jest jak ustawa, którą ustalono w sejmie. Albo się podporządkujesz, albo nie. Twój wybór. Jednak nieznajomość angielskiego, chociaż w stopniu komunikatywnym jest dzisiaj kalectwem. Zresztą w grze są napisy i nie widzę problemu. Myślisz, że to takie hop siup spolszczyć taką ilość tekstu? Polska to mały kraj. Może gdyby sprzedaż gry na terenie RP była liczona w mln egzemplarzy, to kto wie?

Yuri ma rację Sellerze. Zrób dobry uczynek dla ludzkości i nie trolluj w tej grze :)

Mistrz Seller> A co to za wolnosc maja tworcy gry, skoro to Ty wywierasz na nich, khh, presje, zeby robili wersje w kazdym mozliwym jezyku, hm ?

Jestes wolny, mozesz nie grac : )

RodzyN jr. >>> Jak chcą sprzedawać gry w Polsce to niech tłumaczą po polsku. Nie każdy musi znać angielski. O takich ludziach też trzeba myśleć, a nie dyskryminować ich. Co to za wolność jak wywiera się presje, by cały świat mówił po angielsku.

Fajnie by było zobaczyć jeszcze inne pomieszczenia z tej świątyni, a nie tylko jeden korytarz

Seller -
1.Nie oszukujmy się, od początku było wiadomo, że abonament bedzie.
2.I co z tego?
3.A co ma jedno do drugiego?
4.A kto Cię tak straszliwie okłamał? To co było mówione o mikro-transakcjach było tylko domysłem.
5.Tutaj się zgodzę, Żołnierze, statki itp. za bardzo przypominają czasy Wojen Klonów.
6. Język angielski, jest językiem międzynarodowym, więc powinieneś go znać, a tym bardziej po maturze.

Część 2 kotora nie była słaba, jedynym jej minusem to było to że jest taka krótka, jak dla mnie.

Prawda jest taka, że KOTOR 3 odniósłby większy sukces, gdyż byłby grą dla szerszego grona, nie tylko posiadaczy interntu, tym bardziej po słabej wg mnie części drugiej. Nie wierzę w duży sukces komercyjny tego produktu. Możliwe jednak, że gra zapewne swoich fanów znajdzie.

zapłacę 50$ za odblokowanie rasy Togruta, stworzę small frame female i nazwę ją Ahsokaa Pikatchu :O

Seller --> To super! Przynajmniej w grze będzie mniej Pokemonów :)

A wiecie co ich obchodzą wasze protesty?
I tak zarobią miliony na frajerach, bo będą tacy grać i płacić - a to za lepszy wirtualny wygląd, a to za nową wirtualną umiejętność.

@Stele: gdybym ja zaprojektował taki grobowiec, chciałbym, by można było podziwiać moje dzieło, dlatego sztuczne oświetlenie jest zapewne wynikiem próżności architektów :P

Znakomity koncept!!!

Seller jesteś tak zaściankowy, że aż trudno w to uwierzyć.

Nieśmiertelne sztuczne oświetlenie w zapomnianych grobowcach. ;p Dać wszystkim klasom latarki i od razu klimatu lokacji się doda. Skoro na starym Dromund Kaas można było błądzić w ciemnych katakumbach, to dlaczego w nowym nie?

wiadomość z ostatniej chwili!
w BioWare dowiedzieli się o proteście Sellera i postanowili zaprzestać produkcji tej gry! ponadto, podobno połowa kadry kierowniczej (w tym CEO firmy) popełniła samobójstwo skacząc z ostatniego piętra siedziby spółki...

świetny koncept! podobnie zresztą jak poprzednie. Już zdobi mój pulpit :)

Zgadzam się Seller z wszystkimi punktami, dodam tylko że jestem przeciwnikiem gier MMO

RodzyN jr>> Jak podliczyć koszt gry+ ewentualnych dodatków+ oczywiście abonament to może tyle wejść. Ja w TOR na pewno nie zagram w ramach protestu, dlaczego?
1. Abonament
2. Nie zrobili i nie zamierzą zrobić KotOR 3
3. Mass Effect był strasznie zabugowany (pierwsze dwa dni grania spędziłem na rozwiązywanie kolejnych problemów z grą)
4. Okłamywanie graczy, że TOR będzie miał mikrotransakcje.
5. Wygląd świata w TOR za bardzo przypomina późniejsze czasy (w KotOR galaktyka mimo, że nowoczesna jednak nie była klonem późniejszych czasów)
6. Najprawdopodobniej nie będzie po polsku. Skoro wszystkie gry BioWare były po polsku to i ta powinna.

Rycu - Jakie 500? Jakie 800? Tak czasami czytam twoje posty i większość jest treści "Super", "fajnie" etc. czyli tak zwane nabijacze, albo tak jak ten są z d*** i bez sensu. Człowieku, jak mogą ustalić cenę 500$ za grę?! Czasami trzeba się zastanowić.

Dałeś mi do myślenia, ciekawe ile ta gra będzie kosztowała? Może 500$ albo więcej. Kto wie ale do ceny 800$ to ją kupie i tak, ale z wielkim bólem w kieszeni :K

Chcę już tam być i grać w tą grę! BioWare! ile jeszcze mamy czekać na to żeby móc wreszcie zasypywać was naszymi pieniędzmi (oraz pieniędzmi naszych rodziców) i zacząć sobie porządnie marnować życie przed ekranami!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.