Gry komputerowe

O pracy nad testowaniem TOR-a

SWTOR.com

Wczorajsza aktualizacja na stronie „The Old Republic” to blog dewelopera Blaine’a Christine’a, który jest producentem w BioWare. W swojej wypowiedzi porusza temat testowania gry. Pełny artykuł możecie znaleźć pod tym linkiem, a poniżej przedstawiamy skrót. Stephen Reid wyjaśnił też na oficjalnej stronie, że ten update wedle planu miał być przedstawiony w następnym tygodniu. Wystąpiły jednak problemy i w związku z tym następnym razem zobaczymy „półtorej aktualizacji”, a za dwa tygodnie coś większego, związanego z PAX East.

Blaine pracuje jako producent (ang. live producer) przy TOR-ze. Do jego zadań należy przede wszystkim upewnianie się, że gra będzie spełniała wszelkie wymogi jakości. Czuwa on między innymi nad programem testowania i sprawdza, czy w „Starej Republice” nie ma poważniejszych bugów. Dzięki niemu wszelkie uwagi graczy biorących udział w testowaniu wersji beta trafiają do odpowiednich osób.Christine mówi, że gracze bardzo pomogli w znajdowaniu różnych usterek; błędy te zostały już oczywiście naprawione. Ale przy testowaniu chodzi przede wszystkim o to, by sprawdzić, czy przy grze ludzie się dobrze bawią. Oto kilka wypowiedzi testerów:

Jako gracz, który nigdy nie dbał o historię w MMO, po zagraniu w TOR-a nie wyobrażam sobie, bym miał siąść do innej gry sieciowej, chyba, że w równym stopniu skupiałaby się na fabule.

To jest MMORPG na które czekałem. System walki jest niesamowity i nigdy się nie nudzi. (...). Historie są fantastyczne, dobrze napisane, dobrze zagrane, dobrze animowane, niezwykle wciągające, a skutki, jakie mają nasze decyzje, mają nieporównywalnie większy wpływ, niż w innych MMO. No i gra sprawia, że czujesz się zaje***. Cały czas. I kocham to.

Przypuszczam, że moim głównym zarzutem jest fakt, że gdy wpadłem do żołądka sarlacca na Tatooine, to nie poznałem nowej definicji bólu i cierpienia, związanej z tysiącletnim trawieniem. Ale jest jeszcze wcześnie, może to naprawią.

Prócz zajmowania się testowaniem, Blaine czuwa nad sprawami dotyczącymi wydania gry, oraz pomocą techniczną. Na koniec przypomniał, że nie jest jeszcze za późno, by zapisać się na sprawdzanie bety. Im bliżej premiery, tym więcej graczy będzie mogło to robić.

Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.Tagi: The Old Republic (499)

Komentarze (5)

jestem fanem Star Wars, WoWa i RPGów BioWare - z głodu padnę, ale kupię

Wspaniale, to będzie moje drugie ulubione MMO!!!

Oto moja negatywna wypowiedź.

Ja mam o tej grze bardzo dobre mniemanie - jest dobra i czekam by w pograć sobie :D

jestem jak zwykle ciekaw wypowiedzi negatywnych :P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.