Gry komputerowe

Daniel Erickson o Sithach

SWTOR.com

Na forum gry "The Old Republic", główny projektant Daniel Erickson opowiedział o filozofii Sithów i wyborach jakie będą udziałem postaci grających po stronie Imperium.

Sithowie są źli.

Filozofią Sithów jest zło, a oni sami zachęcają do jego pielęgnowania w sobie. Możemy wdawać się w nieskończone filozoficzne dyskusje czy coś jest złem czy dobrem, ale kiedy spojrzymy na to z naszego współczesnego, zachodniego punktu widzenia na koncepcję zła, Sithowie na pewno się do tego kwalifikują. Zachęcani są do przedkładania siebie i swoich potrzeb nad potrzeby grupy, potęgę nad współczucie a także do tego, by oceniać wartość tego, co pomaga walczyć o przetrwanie. Jako słabości postrzegane są litość, współczucie, hojność. Gniew i wściekłość cechują silnych. Nie są to osoby, które chcielibyśmy mieć za sąsiadów albo z nimi pracować.

Nie znaczy to jednak, że Sithowie sami siebie postrzegają jako złych.

W naszym świecie niewolnictwo jest uznawane za złe, a zgadzano się na nie tylko w poprzednich stuleciach. Imperializm, ekspansja poprzez podbój, prawo niewielu do rządzenia wieloma z powodu szlachetnego urodzenia - to rzeczy, które kultury z naszego świata zaakceptowały jako naturalny porządek na większą skalę niż te, które je odrzuciły.

W świecie Star Wars natomiast podążający ścieżką Sithów uważają, że rzeczy, które my uznajemy za złe, są w rzeczywistości w najlepszym interesie społeczeństwa. Widząc chaos, korupcję itp. w Republice, mówią: "To czego im brakuje, to silny przywódca".

Ważne jest, żeby pamiętać, że zrywy wolnościowe są możliwe jeśli rządzi słaby, chciwy i nieudolny władca, który nie dba o poddanych. Sithom od 1000 przewodzi Imperator, który odbudował ich potęgę prawie z niczego, prowadził ich na chwalebne wojny przeciw sąsiadom, przywrócił Imperium chwałę i doprowadził do ich zemsty na Republice. Tej Republice, która przedtem próbowała zniszczyć Sithów z powodu ich przekonań. Jeśli działoby się to w starożytnym Rzymie większość ludzi zgotowałaby cesarzowi paradę zwycięstwa, nie prosząc o reprezentujący ich rząd.

Ważne jest, żebyście pamiętali, że nie musicie w to wierzyć aby móc grać po stronie Imperium w "The Old Republic". Wasz bohater może być wyjątkiem. Sami wybieracie czy będziecie tym, który urodził się po właściwej stronie. Lub, jak w przypadku łowcy nagród, tym, kto chce pracować w tym rejonie galaktyki, którym rządzą Sithowie.

"Dobry" Sith, który wytrwale pracuje aby uczynić Imperium lepszym miejscem, jest fascynującą postacią. Tak samo ciekawy jest pragmatyczny Agent, który nie chce niczego więcej niż tego, aby uchronić tych, którzy nie posługują się Mocą od krzywdy. Łowca nagród może być panem własnego losu i mieć odwagę splunąć w twarz temu, kto się z nim nie zgadza. Bycie dobrym człowiekiem w miejscu pełnym zła jest jedną z najciekawszych opcji podczas odgrywania postaci.

Kiedy wybierzesz Imperium, będziesz słyszał argumenty dlaczego wojna jest ważna. Poczujesz gniew ludzi, którym odmówiono prawa do istnienia i których wygnano ze znanych rejonów galaktyki. Zobaczysz kulturę, która stworzyła i utrzymuje hierarchię i dziwną formę posłuszeństwa. I sam wybierzesz, jak bardzo twoja postać będzie chciała w nie wierzyć. Potem zaczniesz dokonywać wyborów. I dopiero wtedy zaczną się schody.
Przypominamy, że wszystkie newsy związane z grą znajdziecie w naszej bazie danych.

Temat na forum.Tagi: Daniel Erickson (13) The Old Republic (500)

Komentarze (7)

"Sithowie są źli..." z całym szacunkiem dla najjaśniejszego pana Eriksona, ale to chyba pan jest zły za coś na Sithów albo przynajmniej ma pan krzywy światopogląd... Może w uniwersum Gumisiów lepiej pan się odnajdzie... ale łapki póki co zdala od SW :(
Żenada, płakać się chce...

Co za antySith! Dla Jedi Sithowie są źli, dla Sithów Jedi są głupi. Bycie złym nie jest złe :D. Taki Bane na przykład był okrutny, ale walczył o swoje przekonania. I nieźle mu to wyszło...

dziwna grafika

rękojeść gigant, bo to kobieta ją trzyma:P

Sithowie nie są źli. Wszystko zależy od punktu widzenia. Wide teoria Jednoczącej Mocy.

Czy Sithowie są źli? Naprawdę nie wiem, czy to jest takie oczywiste. Nikt nie jest do końca zły czy dobry, ale za dużo w tym filozofii, nie będę się kłócił :p

Ale rękojeść dalej gigant.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.