TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Twórczość fanów jako element kultury fandomowej

2011-03-01 14:31:17

Czas szybko mija, niedawno wspominaliśmy o reaktywacji publicystyki, a tu już czwarty wtorek z rzędu mamy przyjemność raczyć Was kolejnym artykułem.

Tym razem chcemy zaprezentować Wam felieton, autorstwa Krzysztofa "Aquenrala" Rewaka z Legnicy. W swoim tekście porusza on temat z pewnością bliski wielu osobom na Bastionie, czyli twórczości fanów. Dlaczego fani tworzą najróżniejsze rzeczy związane z uniwersum Gwiezdnych Wojen? Co ich do tego popycha i co chcą osiągnąć? Zachęcamy do przeczytania tego artykułu, tym bardziej jeśli kiedykolwiek sami się nad ta kwestią zastanawialiście lub też sami tworzycie.

Twórczość fanów jako element kultury fandomowej, czyli dlaczego fani zawsze i wszędzie muszą dorzucić swoje trzy grosze.

Zachęcamy również do zajrzenia na blog autora, na którym można znaleźć wiele różnych artykułów, w tym również dotyczących fandomu i świata Gwiezdnych Wojen. Znajduje się on w tym miejscu.

Za tydzień możecie się spodziewać kolejnego tekstu. A tymczasem cały czas zachęcamy Wszystkich do pisania własnych artykułów, podzielcie się z innymi fanami swoimi przemyśleniami.

Temat na forum
TAGI: Publicystyka (61)

KOMENTARZE (6)

 • Long2011-03-03 10:52:48

  Pardon, "Trekkerzy"?... Chyba "trekkies"!

 • Kasis2011-03-03 09:06:46

  Artykuł czytałam drugi raz i nadal uważam, że czyta się go dobrze, chociaż mógłby być troszkę dłuższy i nie zgadzam się z wszystkim co zostało w nim powiedziane. Polityka Lucasa i spółki nie jest już taka restrykcyjna, jeśli chodzi o twórczość fanów, co dawniej. W Internecie "wiszą" miliony przykładów i nikt się ich nie czepia. Powiedziałabym, że wręcz przeciwnie, można zauważyć pewną otwartość, a nawet zachęcanie fanów do tworzenia. Swego czasu ogłoszono konkurs na układanie historii trzecioplanowych postaci z filmów. Zwycięskie historie stworzone przez fanów stały się częścią kanonu.
  Natomiast bardzo podobało mi się wplecenie wypowiedzi różnych "twórczych" fanów i wspomnienia Twoich dokonań.

  PS. Szkoda, że nie ma do tego tekstu ilustracji w postaci Twoich starych rysunków :D

 • Master of the Force2011-03-02 14:02:54

  Świetny artykuł!!!

 • Rycu2011-03-01 21:09:31

  Cóż lubię, dorzucać coś od siebie na forum. Może zazwyczaj to mało ciekawe komentarze, ale czym by był Bastion bez komentarzy, stroną informacyjną mówiącą co się dzieje w świecie SW, a to sprawiło by że zalatywała by nudą.

 • Darth Raisth2011-03-01 20:21:25

  Super!!!

 • Aquenral2011-03-01 14:47:42

  Jej, mój artykuł sprzed roku. <3

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..