Świat Filmu

Co nowego na srebrnym ekranie?

Jutro (4 marca) na ekrany polskich kin wchodzą dwa filmy, które powinny zainteresować fanów Gwiezdnych Wojen. Pierwszy z nich został stworzony przez speców od efektów specjalnych z Industrial Light & Magic, w drugim zaś na ekranie ujrzymy uznanego brytyjskiego aktora Terence'a Stampa, którego pamiętamy z roli kanclerza Finisa Valoruma.

Rango w reżyserii Gore'a Verbinskiego (Mexican, Piraci z Karaibów to pełnometrażowy film zrealizowany w technologii animacji komputerowej. To pierwsza tego rodzaju produkcja w całości zrealizowana przez Industrial Light & Magic. Na tym nie kończą się jednak związki najnowszego filmu Verbinskiego ze Star Wars. Wśród aktorów, którzy użyczają swego głosu w tej produkcji są znani z The Clone Wars Nika Futterman (Asajj Ventress) oraz Ian Abercrombie (Palpatine). Tytułowym bohaterem filmu jest kameleon z pustyni Mojave, który przechodzi kryzys osobowości. Ucieka z terarium i zostaje szeryfem w jednym z miasteczek rodem z Dzikiego Zachodu. Sympatyczny gad przemówi głosem samego Johnny'ego Deppa, a oprócz niego usłyszymy również Islę Fisher, Billa Nighy, Abigail Breslin, Alfreda Molinę, Harry'ego Dean Stantona, Raya Winstone'a, Neda Beatty'ego oraz Timothy'iego Olyphanta. Scenariusz napisał John Logan, a muzykę skomponował Hans Zimmer. W Polsce film rozpowszechniany będzie z polskim dubbingiem, jednak dystrybutor zapowiedział, że wybranych kinach wyświetlana będzie również wersja oryginalna z napisami. Mający jutro premierę na całym świecie Rango w serwisie Rotten Tomatoes otrzymał na razie 79% ocen "świeżości" (na podstawie 38 recenzji).

Terence'a Stampa zobaczymy w thrillerze z elementami romansu w reżyserii George'a Nolfiego. Film nosi tytuł Władcy umysłów (The Adjustement Bureau) i jest ekranizacją opowiadania "Ekipa dostosowawcza" pióra mistrza paranoicznego science-fiction Philipa K. Dicka. Głównym bohaterem jest ambitny polityk David Norris ubiegający się o fotel senatora (Matt Damon), który pewnego dnia spotyka na swej drodze tajemniczą kobietę imieniem Elise (Emily Blunt) i od razu się w niej zakochuje. Wówczas w jego życiu pojawiają się mężczyźni pracujący dla sekretnej agencji, których zadań jest przywrócenie życia Norrisa do pierwotnie ustalonego planu, bowiem nie miał on spotkać Elise nigdy na swej drodze. Stamp wciela się w jednego z pracowników "biura dostosowawczego" nazwiskiem Thompson. Ponadto na ekranie zobaczymy Johna Slattery'ego i Anthony'ego Mackie. Autorem scenariusza jest sam reżyser, muzykę skomponował Thomas Newman, zaś za zdjęcia odpowiadał John Toll. Budżet wyniósł 51 milionów USD. Póki co na Rotten Tomatoes film Nolfiego ma 69% "świeżosci" w oparciu o 58 recenzji.


Tagi: Industrial Light & Magic (239) Terence Stamp (19)

Komentarze (3)

Wszyscy idziemy przez weekend na "Władców umysłów", albowiem będzie to fajny film :)!

Niezłe. Ciekawe czy w moim mieście będzie to grane. Najbardziej cieszy mnie wejście "Władcy umysłów" czemu? Ponieważ gra w nim mój ulubiony aktor Matt Damon :D

Na Rango miałem zamiar pójść od kiedy zobaczyłem głównego bohatera, a Władcy umysłów... idea ciekawa, oby nie została zagmatwanie zniszczona jak Incepecja.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.