TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Kolejne plotki o sadze na BD

2011-03-04 20:02:02 Resztki Imperium

Ostatnio do internetu powoli wyciekają informacje o wydaniu Sagi na BD. Dwie najważniejsze to proponowana cena oraz dubbing.

Zacznijmy od tej drugiej. Na stronie Wojciecha Paszkowskiego znalazła się następująca informacja: „NAGRYWAMY POLSKI DUBBING DO GWIEZDNYCH WOJEN - NOWA NADZIEJA, IMPERIUM KONTRATAKUJE I POWRÓT JEDI! Mam zaszczyt reżyserować część V i VI... Na DVD i Blu-ray już w październiku.”

Czyli, choć wciąż jeszcze nieoficjalnie, ale wygląda na to, że dubbing klasycznej trylogii stanie się faktem. Dodatkowo wszystko wskazuje na to, że prócz wydania BD zostanie też wydane DVD, także z dubbingiem.
Dla przypomnienia, Wojciech Paszkowski brał udział w dubbingu "Ataku klonów" i "Zemsty Sithów", gdzie podkładał głos pod Jango Fetta oraz klony.

Swoją drogą o ile sprawa dubbingu wygląda już na przesądzoną, o tyle sprawa lektora nie została jeszcze potwierdzona/zdementowana. Według BlueDVD.pl wszystkie pakiety mają mieć dubbing. Natomiast wg Empik.com, klasyczna trylogia ma mieć dubbing i lektora, zaś prequele tylko lektora. Choć do doniesień Empiku raczej należy podejść sceptycznie, być może nie wszystkie dane zostały już zmienione. Miesiąc temu BlueDVD.pl miało wszędzie wpisanego lektora, obecnie zastąpiono go dubbingiem w opisie.

Druga sprawa, to ceny. O samej dacie wydania i kilku innych szczegółach pisaliśmy już wcześniej. Mniej więcej po miesiącu od tego newsa w sklepach internetowych zaczęły pojawiać się ceny sagi.

Np. na Empik.com pakiet 6 filmów (9 płyt BD) jest obecnie w cenie promocyjnej 386,99 PLN (429,99 PLN bez promocji - dostępna tutaj), a oba pakiety trylogii mają kosztować 188,99 PLN (bez promocji 209,99 PLN – Prequele i Klasyczna Trylogia).
Data wydania to 3 października 2011.

Na BlueDVD.pl ceny wynoszą 399,99 PLN (9 płyt – pakiet) i 199,99 PLN (3 płyty – Prequele i Klasyczna trylogia). Data to również 3 października 2011.

Warto zwrócić uwagę, że w sieci pojawiają się też i inne daty, włącznie z 9 października. 3 października należy więc traktować jako orientacyjny. Za to ceny już raczej nie powinny się zmienić, w innych sklepach będą miały podobną wysokość. Data, dubbing, dodatki czy zmiany, pewnie zostaną jeszcze potwierdzone za jakiś czas.

Natomiast samą kwestię dubbingu klasycznej trylogii można przedyskutować tutaj.
TAGI: Blu-ray (221) dubbing (6) Empik (153) Epizod I: Mroczne widmo (621) Epizod II: Atak klonów (891) Epizod III: Zemsta Sithów (942) Epizod IV: Nowa nadzieja (691) Epizod V: Imperium kontratakuje (534) Epizod VI: Powrót Jedi (500) Wojciech Paszkowski (5)

KOMENTARZE (35)

 • Nestor2011-03-05 22:08:46

  Trejo666-> Jarka to Ty w to nie mieszaj! Wystarczy, że czasem Roman Giertych się tutaj loguje!

 • Rycu2011-03-05 20:24:27

  No poczekamy zobaczymy. Na razie mam ukryte marzenie by nie popsuli całej sagi poprzez jej zdubbingowanie . Jednakże czasami zdarzają się niewypały, dobrze że można tą usługę wyłączyć.

 • koalasmuck2011-03-05 19:23:01

  sprawdziłem te regiony BD i oczywiście w USA jest inny region niż w Europie więc pozostaje sprowadzenie z Anglii

 • Wielebny Quen-Tiin Ontiro2011-03-05 18:03:26

  A cóżże ja takiego uczyniłem, że mam się uspokajać?

 • X-Yuri2011-03-05 17:33:43

  Trejo666, uspokój się.

 • Wielebny Quen-Tiin Ontiro2011-03-05 15:33:22

  ha. haha. hahaha. BUAAAHAHAAHA ! Cholercia, jednak potrafisz napisać coś śmiesznego. Keep going.

 • Jaro2011-03-05 15:17:54

  @Trejo666 -> Jeśli w ten sposób chciałeś zasygnalizować akceptację przegranej w dyskusji ze mną - to w porządku.

 • Wielebny Quen-Tiin Ontiro2011-03-05 14:23:25

  Ech... co raz bardziej skłaniam się do teorii, że po drugiej stronie siedzi Kaczyński. Am I right, Jarek ? Tu jest Bastion ! Tu jest Bastion!

 • Jaro2011-03-05 14:03:21

  @Trejo666 -> Och tak? Zwróć uwagę na podstawową różnicę: ja dopuszczam możliwość, że niektórzy wolą napisy, a inni dubbing - i respektuję prawo każdego do indywidualnego wyboru. Natomiast ty... sam widzisz.

 • Burzol2011-03-05 13:04:29

  Doskonała informacja. Dobrze jest żyć w kraju, w którym widzowie i fani Star Wars nie są traktowani jak bydło, tylko dostają możliwość wyboru pomiędzy wersją dubbingową i oryginalną (a jeżeli faktycznie dorzucą tam jeszcze lektora, to w ogóle wybitnie). Mam nadzieję, że przy Mrocznym Widmie będzie dostępny oryginalny polski kinowy dubbing, bo bardzo miło go wspominam. :)

 • Vergesso2011-03-05 12:57:55

  Propo zmuszania do polskiego dubbingu: :P

  Przypomina mi się premiera TCW w Polsce, gdzie tylko kilka kin w kraju dostało możliwość obu wersji: z dubbingiem i napisami. Cała reszta dostała tylko kopie z dubbingiem.

  W czym problem? Ano w tym, że szykują się znowu premiery Gwiezdnych Wojen w kinach, w związku z 3D. Co będzie, jeśli przy polskich premierach będzie tak samo? Czyli we większości kin będzie z góry narzucony dubbing? :P

 • VOJAS2011-03-05 12:52:26

  no jakoś ni cholery nie mogę se wyobrazić Hana albo Luka jak ma inny głos

 • Ren Kylo2011-03-05 11:24:53

  Rada dla wszystkich malkontentów którym nie podoba się to że będzie polski dubbing, przecież nie ma obowiązku kupowania wersji z polskim dubbingiem, jak ktoś nie chce wystawiać się na próby sprawdzenia polskiego dubbingu zawsze może sobie sprowadzić wersje z USA czy Zjednoczonego Królestwa które jeśli wierzyć informacjom podanym przez koalasmuck będą odrobinę tańsze niż wersja sprzedawana w Polsce(o ile nie zmieni się kurs walut).

 • Wielebny Quen-Tiin Ontiro2011-03-05 10:24:09

  Napisał gość, który nie może sobie uzmysłowić, że ktoś(w tym przypadku ja) może mieć inne zdanie niż on sam...

 • Jaro2011-03-05 10:15:09

  @Trejo666 -> A zatem napisz w którym miejscu ktokolwiek napisał, że dubbing MUSI się podobać. No powiedz, bo tak na razie to wychodzisz na taką drama queen... I przepraszam, ale nazywanie mnie napinaczem (jak widzisz przyjmuję znacznie spokojniejszy od twojego punkt widzenia - nie wiem czy to dziecinne) jest, delikatnie mówiąc, nie na miejscu. Tobie przeszkadza sam fakt istnienia dubbingu - w rzeczywistości można by to przyrównać do sytuacji, w której zabraniasz sąsiadowi kupić sobie dziesięcioletniego poloneza, bo sam posiadasz zaje*istego renault i przeszkadzałby ci sam fakt, że w garażu obok rezyduje taki złom.

  I zapewniam cię, że nie jestem jeszcze jednym dzieciakiem z "pokolenia TCW". Ba, wychowałem się na Klasycznej Trylogii, a nie na nowej. Więc daruj sobie ten protekcjonalny ton.

 • Nestor2011-03-05 09:01:31

  Dzięki Immo! Idę instalować BG na lapka. :D

 • Darth Paxis2011-03-05 08:38:36

  NIE!!!!!!!!!!!!

 • Mistrz Seller2011-03-05 07:47:39

  Immo i reszta nartzkeających >>> Nie bądźcie takimi Dubbingofobami. Trzeba być tolerancyjny. Dzieci też chcą obejrzeć SW, a nie koniecznie nadążają za napisami. IMO powinno być standardem przy wydaniach DVD, że dają lektora, Dubbing (przy produkcjach dla młodszej widowni) i napisy PL.

  A poza tym skąd wiecie, że dubbing wyjdzie źle może wyjdzie wspaniale.

 • Wielebny Quen-Tiin Ontiro2011-03-05 02:02:06

  Uwielbiam kiedy internetowe kmiotki próbują zmieścić moją skromną osobę w kilku nasączonych jadem, bełkotliwych zdaniach. Zawsze się wzruszam. I tak ku gwoli ścisłości nie jestem fanem co to dostaje pierdolca na sama myśl o edycji specjalnej, zmianach w wydaniu DVD, prequelach etc. Ergo, jestem otwarty na zmiany, nowości itd bo SW to dzieło życia mości Lucasa i ma prawo robić co mu się podoba, wbrew zmartwieniu egoistycznych dzieciuchów, którzy myślą podług zasady, że ich wizja Gwiezdnych Wojen jest jedynie słuszna bo jest "najichsza". Ale są pewne rzeczy których się nie robi. Jedną z tych rzeczy jest "dubbingowanie Oryginalnej Trylogii". Powodów jest z tuzin milionów albo i więcej- ale pozwolę sobie przywołać choćby taki, że to zabija oryginalne aktorstwo, kładzie klimat i zwyczajnie wywołuje uśmiech politowania ( jako przykład podam próbkę aktorstwa Zbrojewicza z dubbingu do RotS- słynne "Tak, mistrzu" - wypowiadane tonem nadgorliwego uczniaka - aż się chce zakrzyknąć "napieraj prymus". Scena, która ma poruszać do głębi swym dramatyzmem, co też czyni w oryginale, ginie w salwach śmiechu). No i do cholery.. Czy mi się to MUSI podobać? Nie, nie musi i mam prawo o tym napisać ku wielkiemu niezadowoleniu napinaczy twego pokroju. Fan by to zrozumiał, nie musząc jednocześnie pochwalać. A argumenty typu: "to przyciągnie młodszych fanów", "nie musisz tego oglądać, możesz sobie włączyć napisy" jakoś do mnie nie trafiają- sorry, mam uraz po coraz to większych potworkach czy to w filmach czy to w grach( cholerna polska wersja ME2...brrr...). Jak już na silę chcą uszczęśliwiać maluchy to niech dograją nowego lektora ( Maciej Gudowski zawsze mi się marzył- facet ma cholernie klimatotwórczy tembr głosu...). I klimat pozostaje a nawet tworzy się jego specyficzna mieszanka. Ja np dodam, że wychowałem się na VHS-ie czytanym przez Tomasza Knapika (do dziś zaliczam wynegocjowanie OT od właściciela pewnej wypożyczalni- ileż ten facet na mnie swego czasu zarobił...ech...- za jeden z największych sukcesów na polu kolekcjonerskim. To tyle, kończę już ten przydługi wywód. Mam nadzieje, że trochę naświetliłem swój (nomen omen subiektywny) punkt widzenia. A jak wiadomo "many of the truths we cling to depend greatly on our own point of view".

 • Jaro2011-03-05 01:07:29

  @Trejo666 -> Szczerze mówiąc widzę tu raczej dziecinną próbę popisania się przed innymi fanami ("O patrzcie, jaki to ja jestem dorosły i konserwatywny, dla mnie każdy dubbing SW to zbrodnia przeciwko ludzkości!") aniżeli normalny, racjonalny odbiór. Ja też oglądałem SW z niemieckim czy czeskim dubbingiem - i ani "jedi", ani "dżedajove" w żaden sposób nie wpłynęły na moją ostateczną percepcję naszych ukochanych filmów. Co więcej - w myślach takie słówka jak "Sithowie" w zasadzie zawsze czytam tak, jak zostało to zrobione w dubbingu NT. Po prostu - brzmi tak samo "złowieszczo" jak oryginalny "de syf".

  Naprawdę... zluzujcie trochę, bo jeżeli faktycznie jest tak jak piszecie, to najwyższa pora wybrać się do psychoterapeuty. Fanostwo to fajna sprawa, ale fanatyzm się leczy.

 • Lord Bart2011-03-05 00:05:43

  Immo dzięki za Franka Kimono i Obi-Wana... duch BG nie zginie póki my żyjemy :D

 • Wielebny Quen-Tiin Ontiro2011-03-04 23:58:54

  Ja.Pier.Dole. Żeby Jamesa Earla Jonesa dubbingować !? Bluźnierstwo... I marnotrawstwo mamony. No i...cholera. Tak mnie wodzić na pokuszenie. Wiedząc, że na płytce będzie polska wersja mówiona nie będę mógł się powstrzymać żeby tego nie obczaić jak wyszło. A to zniszczy kompletnie moje odbieranie OT. Po niemieckim dubbingu leczyłem się latami ( Jedi czytane jako "jedi"- nie, nie "dżedaj"...- to trauma na długie lata, wierzcie mi). I jak znowu dowalą nadzwyczaj drewnianym Zbrojewiczem ( swoja drogą niezłym aktorem) w roli Dartha Fathera, to się boje tej najsłynniejszej sceny Sagi...

 • Lord Mandus2011-03-04 23:58:49

  Czasy trochę się zmieniły, a i dzisiejsze dzieciaki są trochę inne niż te w latach 90-tych. Przykładowo mam ucznia, piątkowego, 12-latka, który uwielbia TCW, dużo rozmawiam z nim ogólnie o SW, próbuję namawiać do książek, komiksów itd. Ale jak chciałem mu dać 3 sezon TCW bo narzekał, że w TV tylko powtórki to powiedział, że jak ma oglądać z napisami to woli poczekać. Ale nawet jeśli potraktować takie przypadki za wyjątki, to ja jednak uważam, że opcja z polską wersją językową powinna być na takich wydaniach, by dać możliwość wyboru (choć osobiście wolałbym lektora). Ty swoim dzieciakom w przyszłości/teraźniejszości/przeszłości możesz puszczać w oryginale. Ja tam swoim w przyszłości wolał bym po polsku włączyć.

 • Jamjumetley2011-03-04 23:12:28

  @Lord Mandus
  "Sam nie mam zamiaru korzystać z tej opcji, ale wreszcie będzie można starą trylogię najmłodszym puścić."
  Tak jakby do tej pory nie można było. Nie przesadzajmy. Star Wars nagrane z zagranicznych kanałów oglądałem będąc w wieku 6-7 lat na początku lat 90-tych i doskonale wiedziałem co się dzieje. Nie trzeba mieć wszystkiego po polsku, a Gwiezdne Wojny też nie są jakimś skomplikowanym dziełem.

 • koalasmuck2011-03-04 23:10:35

  @Warmaker

  a w BlueRayach są jakieś regionalne zabezpieczenia, tak jak w dvd? bo jak nie, to rzeczywiście ze stanów najbardziej się opłaca

 • krzysiek2011-03-04 23:09:20

  Lektor w wydaniu VHS niebieskim jest swietny wystarczy odswiezyc i nic poza tym

 • Ephant Mon2011-03-04 23:01:10

  haha Immo, dobre XD
  sum music -> http://www.youtube.com/watch?v=T2faowUp93s

 • Louie2011-03-04 22:55:54

  Nie zgadzam się z proponowanym cenami. Proszę zaproponować inne.

  A tak serio, no to czym się przejmujecie? Nie trzeba oglądać. No i zawsze miło się pośmiać z takich rzeczy. :P

 • Calsann2011-03-04 22:24:05

  "OBI-WAN: Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę."

  OWNED. Immo, jesteś bogiem. :D

  ---

  Dubbing? Naah.

 • Lord Mandus2011-03-04 21:18:22

  Ja tam bardzo się cieszę z tej informacji. Sam nie mam zamiaru korzystać z tej opcji, ale wreszcie będzie można starą trylogię najmłodszym puścić.

 • Immo2011-03-04 21:18:20

  W rolach głównych:

  Piotr Fronczewski jako Obi-Wan Kenobi:
  OBI-WAN: Chcemy uniknąć wszelkich... powiązań z Imperium.
  HAN SOLO: Może być ciężko. Jaki ładunek?
  OBI-WAN: Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.

  Cezary Pazura jako Luke Skywalker:
  VADER: Łączą cię z nimi silne uczucia. Zwłaszcza... z siostrą. A więc masz bliźniaczą siostrę.
  LUKE: Kiedyś dałbym sobie RĘKĘ za nią uciąć. I co? I teraz bym, ku**wa, nie miał ręki.

  Jerzy Stuhr jako Han Solo:
  HAN: Ciemność widzę! Widzę ciemność!
  LUKE: Nie ma co tu oglądać. Dorastałem tutaj, wiesz...
  HAN: Replay, replay!

  A poważniej - wyobrażenie sobie moich ulubionych aktorów mówiących po polsku wywołuje u mnie co najmniej mieszane uczucia. Han mówiący PO POLSKU?!? :|

 • Warmaker2011-03-04 21:16:13

  Na amerykańskim amazonie dalej jest za 90$ i przy pre-orderze obowiązuje gwarancja najniższej ceny... Do tego wysyłka, czyli w sumie 256zł + 17zł/25zł = 273/281zł.
  Jeśli komuś nie są niezbędne napisy/dubbing/lektor to chyba warto...

 • Grabka2011-03-04 20:48:25

  No niech będzie ten dubbing, ważne że będzie można go wyłączyć i przełączyć na napisy, bo myślę że mimo wszystko powinny mieć napisy pl, bynajmniej na stronie empiku jest. Z dubbingiem to mogę obejrzeć z bratem ;P

 • koalasmuck2011-03-04 20:42:02

  ja od jakiegoś czasu obserwuję ofertę brytyjskiego amazona i jak na razie, cena wynosi 70funtów (około 325zł - dodam, że od paru miesięcy wysyłka kurierska do Polski jest darmowa przy zakupach powyżej 25 funtów!), natomiast data wydania określona jest na 30 września.

 • ShaakTi11382011-03-04 20:17:26

  Zanim pojawią się nieprzychylne komentarze - pamiętajcie, że dubbing możecie sobie wyłączyć. I po sprawie.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..