Komiksy

Przyszłość komiksowych serii Dark Horse’a

New Jedi Order Encyclopedia

W 124-tym numerze „Star Wars Insider” pojawiła się spora zapowiedź nowych mini serii, które wystartują w lipcu i sierpniu. Do tej pory najdalszym punktem w zapowiedziach był miesiąc maj - nie licząc szóstego tomu kwartalnika „The Clone Wars” pod tytułem „Starcrusher Trap”, wówczas do końca dobije seria „Legacy” i „Darth Vader and the Lost Command”. W lipcu zaś reaktywuje się „Invasion” z nową mini serią „Revelations”. Sierpień to natomiast aż 2 powroty, bo do rozpiski Dark Horse’a wróci: „Knight Errant” z opowieścią „Deluge” i „Dark Times: Out of the Wilderness”.

Invasion #12: Revelations

Startująca w numerze 12-stym nowa historia opowie o bohaterskiej rodzinie Galfridianów, wcielających się w rolę kombatantów w środku największej wojny, jaka wydarzyła się kiedykolwiek w galaktyce. Finn Galfridian stracił swojego ojca i rodzimy świat na rzecz Yuuzhan Vongów, teraz poświęca się nauce tajników Mocy pod okiem mistrza Draya, który może być obłąkany. Poza tym matka Finna i siostra docierają do imperialnego posterunku na Shramar, gdzie uchodźcy z ich planety mają szansę na zjednoczenie się z członkami swojej rodziny. Ale tajemnicze niebezpieczeństwo zagraża wywołaniem konfliktu pomiędzy Nową Republiką a Imperium.
Scenariusz: Tom Taylor, rysunki: Colin Wilson
Premiera: lipiec 2011


Knight Errant #5: Deluge #1(5)

Scenarzysta John Jackson Miller podwyższa stawkę dla bojowniczki Jedi Kerry Holt w tej 5 częściowej opowieści. Kontynuując wydarzenia z książki Kerra Holt powraca na swoją ojczystą planetę Aquilaris, która została zaatakowana przez Sithów dekady wcześniej. Ale jej wrogowie a nawet jej sojusznicy nie wiedzą czego ona się spodziewa. Kerra uczy się, że niektóre rzeczy są gorsze nawet od Sithowie.
Scenariusz: John Jackson Miller, rysunki: Ivan Rodriguez, kolory: Michael Atiyeh, okładki: Joe Quinones
Premiera: sierpień 2011

Temat na forum


Dark Times #18: Out of the Wilderness #1(5)

Dass Jennir, jeden z Jedi, który przeżył rozkaz 66, ucieka przed Imperium, a jego prześladowcą jest nie kto inny jak Darth Vader! Żeby było jeszcze gorzej, tajemniczy łowca nagród i jego droid zabójca też polują na Jennira, kiedy byli towarzysze broni Dassa z przemytniczego statku Uhumele mają nadzieję na pojednanie. Ścieżki wszystkich się skrzyżuję, a wtedy trzeba przygotować się na zderzenie!
Premiera: sierpień 2011

Temat na forum


Powyższe zapowiedzi uzupełniła informacja ze środy, na temat kontynuacji komiksowego „The Old Republic”, opublikowana na oficjalnej stronie wydawnictwa Dark Horse.

The Old Republic #7: The Lost Suns #1(5)

„The Old Republic” rozrusza się za sprawą historii „The Lost Suns” autorstwa Alexandra Freeda. „Zaginione Słońca” są naszą szansą by umieścić opowieść z czasów Starej Republiki, której nigdy byśmy nie mogli opowiedzieć w grze. Dla czytelników zaznajomionych z realiami, komiks zaczyna się wtedy gdy gra i czołowe wydarzenia odsłaniają klucz do rozpoczęcia walk pomiędzy Republiką a Imperium. Dla czytelników, którzy nigdy nie słyszeli o grze, mamy recepturę sensu Star Wars: przygódy w dziwnym uniwersum, gdzie stawka jest nieprawdopodobnie wysoka a zdrada dotkliwa - opowiada Freed.

Tysiące lat przed Darthem Vaderem i wydarzeniami ukazanymi w filmach, Republika bała się drugiej wojny z Imperium Sithów i tylko Theron Shan, syn legendarnej mistrzyni Jedi Satele Shan, utrzyma obie strony w ryzach. Jest szpiegiem, nie Jedi, a jego najnowsze zadanie będzie prawdziwym egzaminem jego umiejętności. W „The Lost Suns” dowiemy się czy Theron Shan odkryje mroczne sekrety kryjące się za traktatem, który przyniósł pokój galaktyce. Musi odnaleźć mistrza Jedi Ngani Zho, zagubionego w przestworzach Sithów, układając się z przysparzającym problemy złodziejem, jako członek załogi będący Rycerzem Sithów, którzy zaciskają swoją pętlę na Zho!
Scenariusz: Alexander Freed, rysunki: George Freeman i Dave Ross, okładki: Benjamin Carré
Premiera: czerwiec 2011Tagi: Dark Horse Comics (775) Inwazja (Invasion) (61) Knight Errant (52) Mroczne czasy (Dark Times) (143) The Old Republic (499)

Komentarze (6)

ciekawe z jaką częstotliwością będą wychodzić Dark Timesy :>

Dark Times !! Jupi! :)Znakomite wieści :)

Kto nie czyta ten głupieje! Rycu nie daj się przez wakacje, bo Cię jeszcze nie poznamy jak we wrześniu wrócisz do komentowania newsów.

Ech smutki nie smutki, ja tu widzę że w wakacje będzie się działo a ja nie będę miał czasu by cokolwiek kupić, czemu? Będę odpoczywał przed nauką a i czytanie odejdzie na dalszy plan i tak wyjdzie, no cóż jak zwykle.

Czyli od wakacji koniec smutów. Tylko, że trzeba będzie się naczekać za nowymi "Invasion" i "Dark Times" (olaboga!). Reszta jakoś ujdzie... Najważniejsze, że wróci jakaś regularność do Dark Horse'a. 4 regularne seriie + kwartalniki + Jedi - The Dark Side = to mi gra. :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.