Komiksy

Komiksowe zapowiedzi Egmontu

Egmont Polska

Dziś mamy dla Was przygotowanych kilka informacji dotyczących komiksów, których można spodziewać się w niedługim czasie w Polsce. Zanim jednak do nich przejdziemy chcieliśmy zwrócić Waszą uwagę na pewną promocję.

W miniony wtorek do sieci salonów Empik trafił pakiet dwunastu numerów Star Wars Komiks wydanych w 2009 roku. Cena całego zestawu to 59,99 zł (czyli dwa zeszyty gratis). Jeżeli nie mieliście dotąd okazji zapoznać się z tymi komiksami to warto teraz skorzystać z okazji.

Kilka dni temu ukazał się ósmy numer Wydania Specjalnego Star Wars Komiks, jedna z trzech pozycji zaplanowanych na ten miesiąc. W najbliższych dniach do sprzedaży trafią również kolejne zeszyty Star Wars Komiks oraz Star Wars Komiks Extra. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową zapowiedzią tych komiksów.

Star Wars Komiks 3/2011 (31)

"Pieśń Aurry" (Aurra’s Song, Dark Horse Presents Annual 2000: Girls Rule!) - Aurra Sing, która pierwszy raz pojawiła się w Mrocznym widmie, była niegdyś padawanką Jedi. Opuściła jednak zakon i została łowczynią nagród, specjalizującą się w zamachach na Jedi oraz polityków. Komiks ukazuje początki jej kariery, która trwała ponad siedemdziesiąt lat.
Scenariusz Dean Motter, rysunki Isaac Buckminster Owens, kolory Ronda Pattison.
"Spadająca gwiazda" (Falling Star, Tales #15) - Luke Skywalker i Biggs Darklighter należeli do najsłynniejszych pilotów i bohaterów Rebelii. Komiks przedstawia czasy, gdy byli jeszcze nastoletnimi kumplami na Tatooine. Później ich drogi na pewien czas się rozeszły. Spotkali się znowu tuż przed bitwą o Yavin, w której Biggs stracił życie.
Scenariusz Jim Beard, rysunki Todd Nauck, tusz Jamie Mendoza, kolory Matthew Anthony.
"Chewbacca: Ssoh, Mala Mala, Tvrrdko" (Ssoh or: A Slaver’s Lot, Mala Mala or: A Chance Encounter, Tvrrdko or: Breaking a Custom, Chewbacca #2) - W numerze 6/2010 opublikowaliśmy pierwsze dwie opowieści o życiu Chewbacki, zbierane przez droidy C-3PO i R2-D2 po jego śmierci. Oto kolejne trzy historie o najsłynniejszym z Wookieech.
Scenariusz Darko Macan, rysunki Jan Duursema oraz Dave Gibbons i Dusty Abell, tusz Jan Duursema i Dave Gibbons oraz Jim Royal, kolory Dave Nestelle i Angus McKie oraz Color Graphix, okładka Sean Phillips.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz i Maciek Drewnowski. Cena 6,50 zł, 48 stron. Premiera: 18 marca 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.
Star Wars Komiks Extra 1/2011 (2): The Clone Wars – W służbie Republiki, Bohater konfederacji

W poprzednim numerze zamieściliśmy opowieść Niewolnicy Republiki, rozgrywającą się dwadzieścia dwa lata przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci, wkrótce po wybuchu wojen klonów. Nadszedł czas na kolejne dwie historie, opowiadające o tym konflikcie i toczące się w tym samym roku.
Pierwsza z nich, W służbie Republiki, przedstawia walkę z separatystami na planecie Khorm, lodowym świecie położonym w Środkowych Rubieżach. Siłami Republiki na Khormie dowodzą mistrzowie Jedi: Plo Koon, Kit Fisto oraz Tauht. Dwóch pierwszych doskonale znamy z nowszej filmowej trylogii, a także z animacji Wojny klonów.
Drugi komiks, Bohater Konfederacji, to przede wszystkim opowieść o intrydze hrabiego Dooku, a także o dwóch wybitnych pilotach. Jeden z nich, Anakin Skywalker, to największy as sił republikańskich. Drugi, Tofen Vane, z pochodzenia valahariański arystokrata, walczy po stronie Konfederacji.
W obu komiksach spotkamy doskonale znane czarne charaktery – oprócz wspomnianego hrabiego Dooku, pojawia się tu zarówno jego mistrz, Darth Sidious, jak i podwładna – Asajj Ventress, łysogłowa Mroczna Jedi.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach The Clone Wars #7-12 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Henry Gilroy i Steven Melching, rysunki Henry Gilroy i Steven Melching oraz Brian Kolchak, tusz Dan Parsons, kolory Michael E. Wiggam, okładka Scott Hepburn.

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 14,99 zł, 144 strony. Premiera: 22 marca 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.
Na koniec informacja dotycząca tego, co wyjdzie w ciągu kolejnych dwóch miesięcy. Czytelnicy, którzy zakupili najnowsze Wydanie Specjalne Star Wars Komiks zapewnie zwrócili uwagę na umieszczoną tam reklamę komiksów, które trafią na rynek w kwietniu i maju. Oto szczegóły:

Kwiecień 2011
Star Wars Komiks #32
- Jedi: Aayla Secura

Maj 2011
Star Wars Komiks #33
- Waleczna księżniczka (Empire #5-6: Princess... Warrior)

Dziedzictwo tom #7: Burze
- Fight Another Day (Legacy #32-33)
- Stars (Legacy #34-35)
- Renegade (Legacy #36)Tagi: Chewbacca (37) Dark Horse Presents (8) Egmont Polska (591) Plan wydawniczy (81) Star Wars Komiks (212) Star Wars Tales (132) The Clone Wars (1257)

Komentarze (18)

Hm, a ten pack SW komiksów, to ma jakieś fajne opakowanie, czy po prostu w folii zamknęli? :P

Hm, a ten pack SW komiksów, to ma jakieś fajne opakowanie, czy po prostu w folii zamknęli? :P

"Asajj Ventress, łysogłowa Mroczna Jedi"

Rozumiem, że "łysa" brzmiałoby zbyt niepoważnie, co? ;)

Trejo666> a co to ma do rzeczy... ?

Czyli mam rozumieć, ze pod promocją kryje się top zbiorcze wydanie SWK z 2009r. ? Łee...myślałem, ze jakieś TPB to obejmie w stylu " kup 2 tomy, 3 za darmo albo chociaż za pół ceny. No nic. Trzeba żyć dalej...chlip...

Ciekawe kiedy 6 tom KotOR'a wyjdzie.

Star Wars Komiks 3/2011 -> ogólnie ujdzie
Star Wars Komiks Extra 1/2011 -> może nawet zakupie, ale żadnej wiążącej deklaracji nie składam.
Co do pozycji wydanych w następnych miesiącach nawet zapowiadają się dobrze.
Nareszcie powrót Legacy.:)

Początki Aurry na ścieżce łowcy nagród, może być bardzo ciekawy komiks :D

No przynajmniej bedzie cos z bitwami klonów w tcw komiks ;d

...kupowalbys SWK (i pochodne) to bys nie czul niedosytu.. ; p

Też racja - to przynajmniej sobie nadrobię Wektory i ostatnie 3 książki, bo jestem w tyle :D

Shedao > Można przez ten czas pozbierać kase :P

no ale luty-maj kupa czasu :/

Shedao Shai> No, od Wektora 2 (ktory miesiac temu wyszedl) nie bylo nic ; p

Od czasu Wektora 2 nie było żadnego TPB w polsce?

W końcu powrót Legacy :D:D:D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.