Gry komputerowe

Gracze wspierają Japonię

Massively

Sony Online Entertainment postanowiło zachęcić graczy w sieci do wsparcia Japonii po niedawnym kataklizmie. Wśród gier, których użytkownicy mają taką możliwość, znalazły się Clone Wars Adventures i Star Wars Galaxies.

Wsparcie polega na kupowaniu odpowiednich przedmiotów do gry, przy czym każda taka transakcja spowoduje, że SOE przekaże 10 dolarów na wysiłki Amerykańskiego Czerwonego Krzyża w Japonii. Gracze CWA mogą nabyć za 500 "station cash" (waluty SOE) drzewo wiśni. W SWG można natomiast kupić w cenie 5 $ kartę „A Stuffed Tauntaun Toy” do Star Wars Galaxies Trading Card Game, przyznającą w grze właśnie maskotkę tauntauna.Tagi: Clone Wars Adventures (43) Galaxies (86) Galaxies TCG (12)

Komentarze (12)

@Dark Count

Masz całkowitą rację. Sytuacja przypomina nieco obraz tego, jak mogłoby zalać willę Gatesa, a on prosi o międzynarodową pomoc... Już lepiej dajcie na Haiti, Nowy Orlean, Palestynę, Afrykę [gdziekolwiek]...są bardziej potrzebujący.

-> Aldebar: Chodziło mi raczej o to, że do zobowiązań stricte tyczących się akcji dobroczynnych oba państwa były zawsze, z powodów historycznych, negatywnie nastawione. Pożyczki udzielane są raczej przez bardziej globalną strukturę i mają naturę czysto finansową, więc to co innego.

-> Rycu : Duma, dumą, ale jak kraj stoi tuż przed załamaniem, to ma swój honor w wysokim poszanowaniu i prosi o pomoc. Problem w tym że państwa Europy nie mają pewnej prawnej podstawy by im pomóc, więc trzeba to organizować przez czerwony krzyż itp.

a podobno u Germanów i Austriaków wycinają Homera z elektrowni... nawet cenzura może być zabawna :D

Darth Kasa-> o tym że Sony przekazało własne pieniądze na pomoc to trzeba przyznać że nie wiedziałem. No to trzeba będzie zmienić zdanie o Sony i jej polityce.:)

wandalek >> Podobno Sony wyłożyło na pomoc charytatywną 3,6 mln $ oprócz tej kasy od userów, ale jeśli dla Ciebie to naganne...

Japończycy to rzeczywiście bardzo dumny naród, możliwe że samemu uda mu się podźwignąć ale jeśli im nie pomożemy to może zastąpić następne załamanie rynków. Acha jak ktoś by pytał, jednego wystarczy rozczulić by pomógł innemu trzeba pokazać bilans strat i zysków.

Dark Count->
Japończycy nie mają w swojej kulturze zwyczaju proszenia kogoś o pomoc. A naprawdę jej potrzebują.

Kasa, dzięki za napisanie o CWA :P.

@Dark Count: Chiny są akurat największym, współczesnym pożyczkodawcą, więc tutaj akurat się pomyliłeś :P

Sony Online Entertainmen innych zachęca do dobroczynności samemu się nie angażując tylko zbierając medialne profity z akcji.Dla mnie jest to jednoznacznie naganne moralnie zachowanie.

Mogę się mylić, ale Japonia jest dosyć bogatym krajem, a poza tym nie poprosiła jeszcze żadnego kraju europejskiego o pomoc, także... a na Chiny to raczej co liczyć nie ma XD

A NIE LEPIEJ PO PROSTU DAĆ KASĘ?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.