Komiksy

Wywiad z twórcami serii "Dark Times"

CBR

Niedawno w serwisie Comic Book Resources ukazał się wywiad z twórcami kolejnej miniserii wchodzącej w skład serii "Dark Times" zatytułowanej "Out of the Wilderness" - Randym Stradleyem, Mickiem Harrisonem i Dougiem Wheatleyem. Poniżej znajdziecie jego tłumaczenie (oryginał tutaj), a o samym komiksie, który ma ukazać się w sierpniu można podyskutować w tym temacie na forum.CBR: Ostatni zeszyt serii Dark Times ukazał się w czerwcu zeszłego roku. Dlaczego uznaliście, że jest to dobry moment na powrót?

RS: A czy kiedyś jest zły moment?

MH: Doug i ja zawsze pracujemy nad Dark Times w ten czy inny sposób. Data ukazania się nowego numeru jest uzależniona od grafiku Douga. W związku z innymi obowiązkami nie mógł zacząć wcześniej niż w styczniu. Ale już wymyśliliśmy, co będzie w Out of the Wilderness.

CBR: Wiem, że kompletna saga na blu-ray wychodzi we wrześniu. Czy macie nadzieję, że spowoduje zainteresowanie waszymi, niemal powiązanymi z nią, historiami?

MH: To byłoby świetne, ale nie sądzę. Myślę, że fan SW, który zna filmy, ale nie zagłębił się w żadną książkę ani komiks - polubi naszą serię. Mamy Vadera, Imperium, kilku Jedi i interesujących obcych. Co najważniejsze, możecie zorientować się co się dzieje nie zagłębiając się w zawiłości chronologii. Jednak teraz skupiamy się na tym, żeby dać naszym obecnym czytelnikom jak najwięcej za ich pieniądze.

CBR: Randy, Dark Times to ciągle wychodząca seria, ale ta historia zaczęła się od mini historii tak jak było z innymi tytułami SW, np. Legacy. Co powoduje, że takie rozwiązanie jest najlepszym punktem wyjścia do opowieści z SW?RS: Nie zmieniamy sposobu w jaki opowiedziane są historie w Dark Times, tylko sposób ich przedstawienia. Od początku były to samodzielne opowieści. Każda z serii jest powiązana, jedna prowadzi do drugiej, ale mogą też być czytane osobno - czytelnik nie jest zmuszany do czytania od początku, by się połapać. Np. początek poprzedniego (Blue Harvest) był 13 numerem Dark Times, ale ten, kto czytał po raz pierwszy nie zdawał sobie sprawy, że numer 13 był dobrym punktem wyjścia. Chcemy, żeby nowym czytelnikom było łatwiej.

CBR: Tytuł Out of the Wilderness [Opuszczenie kryjówki - przyp. tłum.] może odnosić się do wielu rzeczy. Jak ma się on do historii zawartej w tej miniserii?

MH: Jak wszystkie dotychczasowe historie związane z mistrzem Jedi Dassem Jennirem, tak i ta opowiada o jego próbach pozostania na ścieżce Jedi w galaktyce, w której Zakon został zniszczony, a Jedi są uciekinierami. Po wydarzeniach z Blue Harvest Jennir wie, że jest z powrotem na dobrej drodze, ale jeszcze nie do końca jest gotów się ujawnić, a także znów używać Mocy. W dodatku znajduje się również w dziczy w tej historii.

CBR: Czy OotW będzie połączone z nadchodzącą serią o Vaderze, która jest w trakcie tworzenia?

MH: Jeśli dobrze rozumiem chronologię, którą dostałem, OotW dzieje się krótko po wydarzeniach z serii Darth Vader and the Lost Command. On i Imperator pojawią się obu historiach [Dark Times i Lost Command - przyp. tłum.], ale nie występuje między tymi opowieściami zależność przyczynowo-skutkowa.

CBR: Z tego co widzieliśmy, ta obecna opowieść o Jennirze zaczyna się od przesłuchania, którego chce dokonać Vader, ale odkrywa, że więzień został zabity. Jaką informację chciał od niego wyciągnąć?

MH: Bez wdawania się w szczegóły, Vader jest opętany myślą o znalezieniu i zabiciu każdego Jedi, który przeżył wydarzenia z Zemsty Sithów. W Blue Harvest Palpatine powiedział Vaderowi o Dassie Jennirze, więc Darth ma zamiar go znaleźć. Ale odkryje (a stanie się to również niespodzianką dla Palpatine'a), że ktoś inny też jest na tropie Jedi i ten ktoś też jest gotów zabić za odkrycie jego kryjówki. Ta historia jest o wszystkich - złych i dobrych - próbujących znaleźć Jennira, podczas gdy on próbuje odnaleźć siebie.

CBR: Dark Times są interesującą serią, gdyż przechodzimy w niej od Dassa Jennira do załogi Uhumele, śledząc na przemian ich losy. Czy się spotkają?

MH: Powiem tyle: załoga Uhumele, wraz ze swoim nowym członkiem, verpińskim Jedi nazywającym się Beyghor Sahdett, szuka Jennira.

CBR: Z tego, co mówisz, będzie kilka osobnych historii w tej miniserii. Co jeszcze możesz nam powiedzieć?

MH: A to ci wyzwanie! Co mogę powiedzieć, żeby nie spojlerować historii? Będą 4 osobne wątki, pokrywające się na końcu z przynajmniej jednym z pozostałych. Mamy Vadera na tropie Jennira, którego chcą też znaleźć kompani z Uhumele, a także tajemniczego nowego gracza, który po trupach ma zamiar dotrzeć do Jennira, a w końcu samego Dasa, który podąża za czymś, co niech pozostanie na razie tajemnicą. Powiem wam, że Jennir użyje tu miecza świetlnego. To coś, czego dotychczas unikaliśmy.

CBR: Doug, widzieliśmy w przeszłości jak zmieniali się bohaterowie na kolejnych rysunkach, a zwłaszcza Dass Jennir, któremu wyrosła broda. Czy będą jakieś niewielkie albo większe zmiany w OotW ?

DW: Nie, przynajmniej jeśli chodzi o głównych bohaterów. Aha, Jennir znowu będzie miał brodę. Ale tylko dlatego, że nie ma jak się ogolić. Zobaczycie.

CBR: Znowu pytanie do Douga: w świecie SW jest dużo zachwycającej technologii, statków itp. oraz oczywiście dużo możliwości jeśli chodzi o sceny walki. Czy jest coś co szczególnie lubisz rysować w tym świecie czy też masz z tym kłopoty?

DW: Lubię rysować wszystko - od scen walki do rozmów. Nic nie jest dla mnie problemem, poza zwykłymi wyzwaniami jak zrobić wszystko najlepiej - zarówno jeśli chodzi rysunki jak i opowiadaną historię.

RS: Przepraszam, że wchodzę ci w słowo, ale chciałem zwrócić uwagę na Pablo Correę, który narysował okładkę tej historii. To prawdziwy artysta, malarz z Paryża, który jest wielkim fanem SW. Wnosi coś szczególnego do okładek - wyglądają jak impresjonistyczne portrety głównych bohaterów.Tagi: Dark Horse Comics (764) Douglas Wheatley (45) Mick Harrison (26) Mroczne czasy (Dark Times) (143) Randy Stradley (99) wywiad (150)

Komentarze (9)

Okazuje się, że wykorzystali postać nieznanego Jedi rasy Verpine z komiksu Republika :D

Słowo "seria" w przypadku "Dark Times" to wg mnie nadużycie. :P

Huhu. Dark Times żyje i ma się nieźle...a potencjał jest duży. Pomijając wątek Jennira, można by poruszyć innych Jedi, jak kiedyś K'Kruhka.
Najlepiej by było, gdyby powstała miniseria w Dark Times o losach Quinlana Vosa i spółki. Kiedyś też inna seryjka o Asajj Ventress, ale teraz, "dzięki" TCW...

Verpin jako Jedi. Trochę mi nie pasują do tej roli...

Dobrze przeprowadzona rozmowa moim zdaniem. Bardzo bym chciał żeby pojawił się jeszcze mistrz K'Kruhk.

Jedi "moskit" z obrazka bardzo mnie zaciekawił :D

Czekamy, Panie Wheatley!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.